Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 15, 2007 8:48 pm

Все с тоя поглед в миналото, значи!!! :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sat Feb 17, 2007 6:44 pm

"17 мига от пролетта". Не се шегувам. Днес си я купих от кашон-сергия, с надеждата най-сетне да разбера всички онези тъпи вицове...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Feb 19, 2007 11:11 am

Вчера започнах 11-тото колело (сиреч 11 том от "Колелото на времето")....
Най- после...
Зарибява... Ма ша видим...
И все пак е крайно време да го прочета...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Mon Feb 19, 2007 11:21 am

Аз съм някъде към средата на "Кръгът на омразата", но няма да я довърша(или поне не с желание). Не трябваше да я подхващам въобще!

А относно 11-тото Колелото - на мен много ми хареса, може би ми е сред 3-те най-любими тома от поредицата(а тази поредица ми е любимата). Това вече си е истински Р. Джордан, след мудността на последните няколко тома. Заслужаваше си мъките само заради 11-тият том. :)
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Feb 19, 2007 11:29 am

Lord Annorion wrote:
А относно 11-тото Колелото - на мен много ми хареса, може би ми е сред 3-те най-любими тома от поредицата(а тази поредица ми е любимата). Това вече си е истински Р. Джордан, след мудността на последните няколко тома. Заслужаваше си мъките само заради 11-тият том. :)
Абе не знам дали си заслужава. Спрял съм на 9-ти том по средата и някак си не мога да се навия да го довърша. Чак такъв мазохист явно не съм.

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Mon Feb 19, 2007 9:22 pm

***
Last edited by Hijo de la Luna on Thu Mar 22, 2007 9:50 pm, edited 1 time in total.
Gone for good

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Feb 21, 2007 9:28 am

Попрочитам една антология на ски-фи разкази (университетско издание), подбрани от Ле Гуин и някакъв литературовед, дето разбирал от жанра. Напипах го от библиотеката ni, явно току-що го бяха донесли, щото вчера му изцапах за сефте корицата с нещо сладко и лепкаво.
Звучи като да е много готян, първите два разказа даже са. На Деймън Найт единия, другия на Кордуейнър Смит. Има и една сюрия известни имена - Дилейни, Зелазни, Чеп, Гибсън, Кард, Ле Гуин, Стърджън, Халдеман, Елисън, Пол Андерсън, Фредерик Пол, Блиш, Улф и прочие. Въобще, не е зле.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Wed Feb 21, 2007 10:06 am

Hijo de la Luna wrote:Разлиствам тефтерчето на Васил Левски. Или поне фотокопието му. Пак е нещо :) Днес го пуснаха в Стандарт, ако случайно някой не е забелязал
Направо да се почувствам прецакано - На мен това тефтерче ми го дадоха като награда за една олимпида преди години : луксозно издание с твърди корици и формат А4 с обяснение за нечетливите ръкописни букви. Нищо особено като съдържание да ви кажа.

Иначе по темата : Lord of Emperors на Кай

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Feb 21, 2007 10:55 am

Trip wrote:Напипах го от библиотеката ni, явно току-що го бяха донесли, щото вчера му изцапах за сефте корицата с нещо сладко и лепкаво.
Ах ти, мърляч, гледай аз сега кво ще направя с Бакъра ти! :evil:

Деймън Найт не ви ли звучи познато? :lol:

П.П.: Трип, майтапя се за Бакъра. Държа я на пиедестал в нас и има хора тук, които да потвърдят при нужда.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Feb 21, 2007 11:01 am

И по-добре, защото за нещо, случило се с ТАЯ книга, ще те преследвам АЗ :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Wed Feb 21, 2007 2:30 pm

Ксеноцид на Кард. ;) Толкоз време ми стоеше тая книга в нас, дадена от близнаците, но и така не я прочетох. Наскоро си я намерих(за колекцията :D) и реших, че тя е на ред.

Минал съм стотина страници, яко зарибяваща, но все пак ми се струва малко по-слаба от първите две. Всъщност, съмнявам се, че Кард ще може да наскочи "Говорителя на мъртвите".. Веднъж се пише такава книга :)
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Feb 21, 2007 2:38 pm

Мен пък толкова да не ме впечатли тая книга :) Ако ще си говорм за книга, която се пише веднъж, акцентът пада върху Играта на Ендър...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Feb 21, 2007 2:40 pm

Играта и Говорителят са най-добрите, и двете са гениални, макар и по различен начин. Ксеноцид и Рожби на разума са доста по-слаби уви.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Feb 21, 2007 2:41 pm

Ми не знам, за мене има неизмерима разлика в качеството между първата и втората.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Wed Feb 21, 2007 2:46 pm

Аз пък чак такава разлика в качеството не намирам, както спомена Моридин, и двете са гениални, просто Говорителя ми беше по-въздействаща. Тривиално, ама въпрос на вкус, нали..
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests