Кой какво чете?

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Jan 13, 2005 2:12 pm

До скоро четях третия том на Песен за огън и лед на английски, стигнах до средата и сега рядко я похващам. Сега чета 5-ти том на Чунг Куо на английски пак, на компютъра, обикновено с бебето в ръце, нерядко се случва и да го кърмя тука :lol: Ще го увредя от малък, ей!

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Jan 14, 2005 10:43 pm

СВършвам "Знакът на Хаоса" и почвам "Рицар на Сенките'!
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Sat Jan 15, 2005 2:54 pm

Дискусията покрай Лукяненко и Стивънсън ме накара да си взема "Снежен крах". Но още съм в началото.

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Tue Jan 18, 2005 1:02 pm

Йе-е-е! Thraxas is back! 8-)
Най-после "Серпис" пуснаха двете нови книжки от поредицата. Доста ги забавиха, ама по-добре късно, отколкото никога. Право да си кажа, вече бях загубил надежда. Мислех, че и те са му теглили чертата, също като "Бард". Значи имало и съвестни издатели в тая държава!
Взех си томчетата днес и още довечера ги подхващам. :D

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Jan 19, 2005 7:38 pm

Току-що прочетох Neverwhere и се оказа много хубава наистина. Доста се коментира тук, ако не се лъжа, така че само толкова за нея :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Thu Jan 20, 2005 9:29 am

Йе-е-е! Thraxas is back!
И аз така. Този "Снежен крах" никак не ми върви. Но за сметка на това съм на средата на единия Траксас.

Rico
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Mon Mar 15, 2004 11:30 am

Post by Rico » Thu Jan 20, 2005 5:44 pm

Роджър Зелазни - Господарят Демон

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jan 20, 2005 6:06 pm

Аз пък почнах Илион. Доста яко засега, пък и нещо съвсем заспах на петия малазан :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Thu Jan 20, 2005 6:24 pm

"Изменяща се земя" на Зелазни. Вече съм към средата иии... ми бива, ама не ми харесва кой знае колко. Пък може към края да стане яка, знам ли.

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Thu Jan 20, 2005 6:25 pm

Хм, ми добър е "Илион"-а, даже много. Дразнещо е, че другарят Бъчваров явно не е запознат с торинската плащеница, та я кръщава воал и какво ли не още (не ми се прови да гледам), но това се преживява.

Разбира се, ако Дельвиг започне, ще плюе огън и жупел по използването на набоковите герои по такъв начин, но тъй като аз не съм чел "Ада", мога спокойно да си чета "Илион" без да ми влияе по какъвто и да е начин...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 20, 2005 8:36 pm

Бе докато я четях, цвилех от кеф, ама сега нищичко не ми е останало от нея :/ Едно такова... обеднен и опосредствен Хиперион всъщност... Ама да видим Олимп, пък после ше мислим...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Jan 20, 2005 9:53 pm

Нито е обеднен, нито е опосредствен, а на всичкото отгоре не е "Хиперион" :Р Направо ще си позволя да протегна крак към границата на приличието, като кажа, че не е и по-зле. А за един кратък миг дори ми се стори, че сонетите на Шекспир са по-дълбоко анализирани в "Илион", отколкото Кийтс и поемите му в Хипериона. И мога да се аргументирам, не се съмнявайте!

Иначе в момента съм с нос, забит във "Вариациите на Еднорога" и току-що си прочетох за кой ли път "У дома си е Палача". Не знам защо, но наред с "Господаря на светлината" този разказ е от нещата, които ми вдъхват уважение към Зелазни. Някои хора го могат и това си е...

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Thu Jan 20, 2005 10:35 pm

Не са анализирани по-добре от Кийтс...
Но да видим и "Олимп", де, че нещо Калибан не е баш както трябва. Ма знам ли, мож пък да е някакво по-специално авторово виждане.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Thu Jan 20, 2005 10:48 pm

Виж сега, Кийтс е много над нивото на Симънс, независимо от личния ми вкус, и това си личи - когато се опиташ да напъхаш съзнание, надминаващо твоето собствено, в някакъв смотан модел на поведение, винаги се получава принизяване, напук на най-добрите намерения на автора. В Хиперионите това се усеща, защото Кийтс играе роля и дребните детайли, които му развалят фасона, си личат добре. Докато в "Илион" Симънс се е ограничил само до анализи на сонети, където няма как да сбърка. От тази гледна точка се е справил по-добре.

Ама наистина, преди Олимп нищо не може да се каже...

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Thu Jan 20, 2005 11:15 pm

Любимец, за разминаването в нивата съм абсолютно съгласен. От друга страна, и Шекспир не му е на нивото, каквото и да си говорим. Пак казвам, не съм чел Набоков, не мога да коментирам там какво е положението.
Но в Хиперионите поне си личеше, че обича Кийтс. Докато сега, в "Илион", си личи, че Шекспир го е чел по задължение...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests