Абсурдистан, един бе ти достоен зарад тях!

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Feb 19, 2007 9:00 pm

Без коментар: http://www.beards.org/
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Feb 19, 2007 9:53 pm

Начи не че нещо, но тоя пост по отива в спама :) Тая тема е за бг абсурди
This is it. Ground zero.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Feb 19, 2007 9:59 pm

Ох, пропуснал съм "..бг" частта :oops:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Feb 20, 2007 11:11 am

"Съдят майка и дъщеря за кражба на 300 книги"

"... от шуменската бибилиотека "Стилиан Чилингиров"... 53 от книгите били с посвещения като подарък от майката за дъщерята и обратно. "Посланията са романтични, а в същото време става въпрос за крадени вещи", изумени са служители." - в-к "Труд"

Това читателите са голяма напаст 8-)
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Tue Feb 20, 2007 4:33 pm

Марфа трябва да ми опресни паметта, но... "Стоян Чилингиров" не е ли голямата градска библиотека? :shock: Как са успели да откраднат 300 книги?
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Feb 20, 2007 5:48 pm

Ми с повечко усърдие и постоянство... Днес са изнесли една книжка, утре втора, после трета... Ся, не знам как са им заемали книги, при положение, че имат невърнати, нали. Има си приказка: "покритото мляко котката не го лочи";)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Gallean
Scholar
Posts: 128
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:45 am

Post by Gallean » Tue Feb 20, 2007 6:09 pm

Приживе дядо ми ми казваше, че кражбата на книга не е кражба. За съжаление по негово време книгите са били стоиностни и просто не са се издавали днешните простории.
Ако са крали ценни книги може да се разберът подбудите им и да не изглежда толкова абсурдно... :roll:

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Feb 20, 2007 9:24 pm

Това не го разбрах много... Значи, по времето на дядо ти са се издавали основно стойностни книги, така че не е било грехота да се крадат?!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Feb 20, 2007 9:28 pm

Да не говорим, че по времето на дядо му са издавали маса комунистически пропагандни боклуци.
Сега, то и аз мога да си избера най-известен испанец, ама дали на испанците ще им дреме от това ...
То пък щото на нас българите много ни пука кой е избран за най-велик българин. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Tue Feb 20, 2007 9:55 pm

Абе пука ни то - Левски разбирам, но тая шмекерия с Дънов не я разбрах :(
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Gallean
Scholar
Posts: 128
Joined: Wed Feb 22, 2006 9:45 am

Post by Gallean » Wed Feb 21, 2007 7:14 am

Точно защото са ценни не е обяснимо (разбираемо) защо са откраднати. И съответно може да бъде простено за кражбата, това е смисълът.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Wed Feb 21, 2007 10:13 am

:shock: Ееей то наглост - тия хора спирка нямат ли? То не, че и аз нямам невърнати книги...

Ама не е най-честата напаст де. Както казваше Коруин "Кражбата на книги е запазено право на приятелите". Явление, което изключително много мразим.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Feb 21, 2007 12:26 pm

Gallean wrote:Точно защото са ценни не е обяснимо (разбираемо) защо са откраднати. И съответно може да бъде простено за кражбата, това е смисълът.
Аз явно от вчера насам мисля бавно, та ще помоля пак да ми обясниш. Значи, кражбата на ценни вещи е необяснимо (неразбираемо/непонятно) явление, така ли да го разбирам? Докато кражбата на евтинии и боклуци като пластмасови бъркалки за кафе, пробити обувки или да речем скъсани автобусни билети, е съвсем обяснимо (разбираемо/понятно) деяние?

От друга страна, краденето на ценни вещи може да бъде простено, докато кражбата на бъркалка за кафе от уличен автомат заслужава строго порицание? Мисля, че почнах да разбирам защо "за кокошка няма прошка, за милиони няма закони". Явно ценностната ми система е тотално сбъркана, поради което съм намирала кражбата за противозаконно и противообществено деяние. Смятам да почна да посещавам някаква групова терапия или нещо подобно, че да вляза в крак със съвременнатам исъл.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
sage01
Adept
Posts: 239
Joined: Tue May 03, 2005 11:18 pm
Location: Plovdiv
Contact:

Post by sage01 » Wed Feb 21, 2007 1:39 pm

аз,не да адвокатствам, но все пак, по дядово време не са били толкова достъпни книгите (май) , и кражба на книга може да се погледне като стремеж към знание, нали, благородно иде, като не може по друг начин ..май тва е идеята.. а защо ще ги крадеш от библиотека,където доброволно ти ги дават, остава мистерия :roll:
I think fish is nice, but then I think that rain is wet, so who am I to judge?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Feb 21, 2007 1:39 pm

Значи Галеан двойно се обърка :) Веднъж искаше да каже, че кражбата на нещо ценно Е обяснима/разбираема (вместо, че не е). И второ се обърка, защото говори някакви странни неща :P кражбата си е кражба, ЕСТЕСТВЕНО, че ИЗОБЩО не е оправдано, независимо колко е ценен предметът на кражбата, даже напротив :)

аз ако имам супер ценна статуетка Минг и някой ми я откраден, тва е ок ли? шот ше му върши работа ли? изобщо какво точно е искал да каже дядо ти, не знам, явно никой не го е крал...
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests