Upcoming Movies

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 2:56 pm

shayhiri wrote:От 2001 до 2007 има 6 години, а ти говориш на базата на едно размазано квадратче на компа.
Не, говоря на базата на хай-рез тийзъра, който гледах. И тва, че по-голямата картина и звук може и да го правят по-добро, не го оспорвам, но за сравнение с визията на ФФ-тата не може да става и дума. И двата са най-малкото в пъти по-стилни от тоя кич.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Sep 22, 2007 3:15 pm

Така - изтеглих 1080p трейлърите на apple - ами изглежда като CGI филмче за игри от периода 2001-2003.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 22, 2007 3:20 pm

Аз съм голям фен на първата ФФ и ми стана много тъжно като избомби. Втората също бих я гледал многократно на кино, но не е и ставало въпрос да се внася. :cry: Иначе хич не я уважавам, заради фенбой сюжета, но оценявам визията й.

Горното, за да е ясно, че съм достатъчно запознат и безпристрастен.

Сигурен съм, обаче, че на чисто техническо ниво Беоулф превъзхожда всичко дотук. Дори само заради текстурите и моу-кепа. Ще разберем дали съм прав след 1.5 месеца.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 3:29 pm

Чисто техническото ниво е ирелевантно, ако с него е постигнат грозен кич :)

Вторият ФФ никога не е бил пускан на кино където и да е, че да ни го докарат тук. А първият избомби, щото сюжетът му е малоумен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 22, 2007 3:37 pm

Поне беше самостоятелен и консистентен, за разлика от втория, който наистина работеше само като разширен синематик към играта. :roll: Но са го пускали на кино, дори в Щатите, само че не в широко разпространение.

Ше видим за кича, аз залагам на обратното.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 3:43 pm

Не, наистина не са. Той не е филм дори, води се OVA. И е безкрайно далеч от разширен синематик, но разбира се ти няма как да знаеш това :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 22, 2007 8:16 pm

Шейм, че са хвърлили толкоз труд за OVA. :roll: Казах, че на практика става само за синематик, квото и друго да се опитва.

Като не можете да оцените потенциала на Беоулф в аванс, ето нещо по-вървежно: http://movies.yahoo.com/movie/180942639 ... ardformat/ :wink:
Новият Елизабет. "Extended Preview" (5:33) :)

On second thought, не го гледайте. Аз го спрях преди средата, щото яко спойли. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Sep 22, 2007 10:00 pm

Roland wrote:Не, наистина не са. Той не е филм дори, води се OVA. И е безкрайно далеч от разширен синематик, но разбира се ти няма как да знаеш това :)
Какво е ОVА?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 10:03 pm

Original Video Animation - термин от анимето, който означава стрейт ту двд филми, които могат да са както разделени на епизоди (т.е. сериали), така и пълнометражни филми. Имат от никакъв, до огромен бюджет, общото е, че не се излъчват по телевизия и не минават на голям екран.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Sep 23, 2007 12:52 pm

Roland wrote:Original Video Animation - термин от анимето, който означава стрейт ту двд филми, които могат да са както разделени на епизоди (т.е. сериали), така и пълнометражни филми. Имат от никакъв, до огромен бюджет, общото е, че не се излъчват по телевизия и не минават на голям екран.
Ясно. Благодаря.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Sep 25, 2007 4:55 pm

shayhiri wrote: "Филмът" с Ламбърт, доколкото помня, беше 1/10, сниман в бг, директ ту ТВ. И със сбъркано заглавие, щото нямаше нищо общо с него (заглавието и Беоулф). :roll: Айде без неволни смешки. :lol:
Дори и това че се въргалях (буквално) от смях с този Беоулф, пак не ми се мълчи! :twisted:
Първо грешиш - пуснаха го по всички кина по света. 8-)
Второ, грешиш - понеже дори има 3 номинации на Видео Премиер Ауардс; и някои са за техническо качество. Това което новият филм може само да сънува (поне от мен).
Трето, грешиш - понеже си е точно по темата. Сценария е точно по страрата песен (или ода) от 6 век.

Че беше смехотворно недоразумение, съвсем вярно. Но пък си личеше че е филм, а не нещо подобно на видео-игра като сегашния!

Та аре стига ти с волните смешки, господин Многоразбирамотвсичкоаостаналитеец!
Last edited by BaYa on Tue Sep 25, 2007 5:21 pm, edited 1 time in total.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Sep 25, 2007 4:59 pm

BaYa wrote:
shayhiri wrote: "Филмът" с Ламбърт, доколкото помня, беше 1/10, сниман в бг, директ ту ТВ. И със сбъркано заглавие, щото нямаше нищо общо с него (заглавието и Беоулф). :roll: Айде без неволни смешки. :lol:
Дори и това че се въргалях (буквално) от смях с този Беоулф, пак не ми се мълчи! :twisted:
Първо грешиш - пуснаха го по всички кина по света. 8-)
Второ, грешиш - понеже дори има 3 номинации на Видео Премиер Ауардс; и некои са за техническо качество. Това което новият филм може само да сънува (поне от мен).
Трето, грешиш - понеже си е точно по темата. Сценария е точно по страрата песен (или ода) от 6 век.

Че беше смехотворно недоразумение, съвсем вярно. Но пък си личеше че е филм, а не нещо подобно на видео-игра като сегашния!

Та аре стига ти с волните смешки, господин Многоразбирамотвсичкоаостаналитеец!
Избери си пиенето с която да те черпя като дойдеш в БГ някога.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Sep 25, 2007 5:20 pm

Драгън-е, да знаеш че макар и на път към сбабинясването ще помня почерпката. Дори да се наложи да си я татуирам на челото! :metal:
Аз предлагам ром или текила; последната дума я имаш ти! :hihi:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Sep 25, 2007 5:43 pm

Ми освен и аз да те черпя, Бая, щото отдавна не съм се смял така ---брише сълзи--- :lol::cry: Няма само аз да ви правя смешки я, заслужавам и нещо насреща. А ти като речеш да се изцепиш, го правиш с МОЩ. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Tue Sep 25, 2007 6:05 pm

Offtopic:
Мда, shayhiri това са основни разлики м/у теб и останалите:
- Макар и да знаят доста повече от теб, не позират за едното му Вижтемекъф/квасъмяк/а.
- Другите имат мъъъничко чувство за срам и след третата забележка минимално, си млъкват. Ти и след 3 месеца, продължаваш да си навиваш!
- Останалите обикновенно не ругаят хората с индиректната: Вие не знаете.. Нямате си представа.. Почнете да четете чужди мнеия за филмите та да се научите.. и подобни.

Пък аз, понеже съм си безсрамна по принцип, реших че едно поставяне на място няма да ти е в повече. Забравих че ти срам нямаш. Нито мярка. Нито оправия. :D

И край на offtopic-a.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests