Guild Wars Teh Game Teh Pleasure

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Guild Wars Teh Game Teh Pleasure

Post by Yan » Sat Apr 08, 2006 4:44 pm

WOW-четата така и така спамят, та рекох и нашето скромно комюнити да си пусне темичка :)

Да си споделим билдове, кой какво интересно е награбил, къде се намира в момента етц.

Name: Yangus Silversword
Guild: Shadow Dance [SD]
Status: Guild Founder/ Guild Leader
Lvl: 17
Profession: Elementalist/Necromancer
Build: Pyromancer
Flare, Aura of Restoration, Fire Storm, Lava Font/Inferno, Fireball, Glyph of Lesser Energy, Life Siphon, Soul Feast
Currently in: Divinity Coast

Като виден пироманиак, все още спомнящ си колко ярко гореше плевнята, реших, че моят билд ще да е пиромансърски с 2 некро-умения, колкото да оцелявам без да разчитам много-много на външен лечител (не че не е мъка де, но все пак по-добре от без хич).

Интересните неща са един сандък руни плюс една сладка Grim Cesta, която ми вдига здравето с 40 като ме hex-нат. Откакто Гибли ми я подари много обичам hexer-ите, стават чудесни Bone Horror-и от тях :P
Last edited by Yan on Tue Feb 13, 2007 11:00 am, edited 2 times in total.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Apr 09, 2006 2:25 pm

съобщете на света, че съществувате.
ето тук:

http://guildwars.headoff.com/forum/

не хапем. много. ; )

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Apr 10, 2006 9:10 am

хехехе,готинко беше,ама после дойде вов-а:)))
вече даже не си спомням какво бях-май fire елементалист някакъв ако не ме лъже паметта
Image

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Apr 11, 2006 11:13 am

Name: Ghibli Silversword. Женена съм за Yan, по-малкият зъл брат на Yangus (не питайте).
Guild: Shadow Dance [SD]
Status: отскоро съм офицер, какво нещо били връзките :Р
Lvl: 17
Profession: Ranger/Monk
Build: В началото имах котко (Mellandru's Stalker), което напоследък изоставих, но имам намерение да го развивам (сега е 11 lvl, playful). Използвам Serpent's Quickness, Ignite arrows, Distracting Shot, Banish, Smite, Healing Breeze, Orison of Healing, Resurrect. Не съм най-пълноценен рейнджър по този начин, но така се налага, защото функцията на лечител засега е поета основно от мен. От друга страна сърце не ми дава да си сменя атаките с protection prayers... :)
Currently in: Divinity Coast


Имам още 2 героини:
Fox Golden: lvl 17 Monk/Mesmer в Lion's Arch - идеята беше да се развие пълноценен лечител, но започнах да я изоплзвам, когато играя сама и билдът е балансиран между smiting и healing prayers с малко месмерски гадорийки като Power Spike и Conjure Phantasm (как го обичам... :Р).
Gale Seawind: lvl 8 Mesmer/Necromancer в pre-searing Ascalon - някой ден ще я прехвърля в post-searing-a. Засега си я пазя за моментите, когато ми се прииска да се върна в миналото - за да поиграя или да наблюдавам някоя простотия като dance party :)


Тъй като имам проблем с липсата на място в инвентара, смятам да описвам тук по-ценните неща, които не ми трябват - ако на някого са полезни да си ги поиска. Засега е това:

Hale Air Staff of Shelter (Рол, за теб?)
Energy +9
Lightning Dmg: 10-17 (requires 9 Air Magic)
Health +18
Armor +5
(vs. physical damage)
Two-handed

Имам и много ъпгрейди за лък от най-различен вид, както и няколко minor руни за monk и ranger - основно ги пазя за себе си, но съм готова да се разделя с тях при добра оферта :Р
Last edited by Ghibli on Wed Apr 12, 2006 2:55 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Apr 12, 2006 2:55 pm

Новата ми придобивка:

Crude Shield
Armor: 13 (Requires 9 Tactics)
Received Damage -1 (while enchanted)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Apr 12, 2006 4:40 pm

Извинявам се предварително за глупавите въпроси, но бих бил благодарен за малко помощ. Та по въпроса, нещо почвам да се зарибявам по MMPORPGs, и доколкото попрочетох тук-таме, струва ми се, че Guild Wars като че ли е повече ориентирана към куестове, и не толкова към битки, колкото World of Warcraft. Тъй като в близките дни ще направя сериозен upgrade на домашния сандък, бих оценил малко мнения на хора, които все пак имат някакъв опит. Нямам нищо против битки и подобни, ама честно казано далеч повече ме блазни игра, която набляга на куестовете. Освен това, има ли нещо вярно в ревютата, които твърдят, че Guild Wars е по-подходяща за хора, които предпочитат да се включват за кратко (да кажем до един час)?

Благодаря предварително.
This signature is not yet rated

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 12, 2006 5:13 pm

Е определено е по-подходяща за хора, които играят по по-малко, защото е безплатна и не те е яд, че за един месец си играл общо 6-7 часа примерно, както аз. Що се отнася до ориентацията, аз не съм играл нищо друго в жанра, но фактът, че в нормалната игра излезеш ли от населено място (където не можеш да се биеш) картата се генерира специално за теб и за партито ти, ако имаш такова, т.е. играеш без други играчи с теб, така че най-малкото пвп-елементът е анулиран, ако не си го пуснеш специално, но аз не съм играл и не знам какво е, май е съвсем различна игра тогава.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Apr 12, 2006 10:06 pm

Аз съм голям ламер по отношение на игрите, но ето какво мога да кажа: Guild Wars наистина има хубава PvE (player vs environment) част, в която се изпълняват куестове и мисии (последните движат основния сюжет). PvP (player vs player) частта се състои в съревнование на т.нар. арени - територии специално за битки между играчи, които са извън сюжета, тоест, спокойно може да се пропуснат. Аз поне въобще не играя PvP, много по-интересни са ми куестовете и историята, откриването на ралични територии по картата и т.н. Макар че и от PvP има полза, да се види добре ли са подбрани уменията на героя и колко е ефективен в бой с реален противник... Та така, PvE частта си я бива, но и в нея няма да се мине без битки, защото за да си изпълниш куеста трябва да минеш в повечето случаи през солидно количество гадове, това не може да се избегне (освен ако не решиш просто да им избягаш на гадовете, но това е една друга тема). Иначе аз съм възхитена от мащаба на всичко - играя от доста време вече, почти стигнах максималния левъл, но съм отворила/разгледала едва около една пета (или дори по-малко) от локациите и териториите по картата. Все още се чувствам като начинаеща и ми е свежо, това най-много ми харесва в играта.
Иначе наистина за човек, който смята да поиграва от време на време това е най-подходящото по простата причина, че е безплатно.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Apr 13, 2006 9:09 am

trqbva da se saglasq s kolegite:)GW opredeleno e poveche PvE orientirana,puk i za hora koito igraqt po po malko.ne samo zashtoto ne e platena a i zashtoto tam ima taka narechenite henchmen s koito mojesh da igraesh za golqma misiq bez da se nalaga da chakash dylgo za da se sformira party za razlika ot WOW kydeto trygnesh li sam na eliten quest si jiv umrql dori i s pet.
Image

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 13, 2006 11:06 am

аз само да добавя нещо... по отношение на PvP и PvE - проблем няма да се играе и WOW, защото си има отделни PvE-сървъри за играчи, които не са фенове на PvP-то...

но проблема с WOW е друг - иска пари и много време...
за парите е ясно... заслужава си парите играта, но когато не можеш да си ги позволиш, просто се търси заместител...
за времето - дори да си мислиш, че можеш да се ограничаваш, в крайна сметка се оказва, че не можеш... ще ти глътне цялото свободно време и ще краде и от съня ти...

затова ти препоръчвам да не pdпочваш WOW дори и да можеш да си го позволишq ако искаш да си съхраниш времето за real life...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Apr 13, 2006 12:13 pm

herairness wrote:trqbva da se saglasq s kolegite:)GW opredeleno e poveche PvE orientirana,puk i za hora koito igraqt po po malko.ne samo zashtoto ne e platena a i zashtoto tam ima taka narechenite henchmen s koito mojesh da igraesh za golqma misiq bez da se nalaga da chakash dylgo za da se sformira party za razlika ot WOW kydeto trygnesh li sam na eliten quest si jiv umrql dori i s pet.
Not true at all:P

GW е основно замислена като PvP игра в която има добре планирана (и поне по моему доста интересна) кампания. Хенчмените вършат работа в началото, но е почти невъзможно да се минат кооперативните мисии само с тях. За това пък желаещи за парти винаги има, особено на по-трудните мисии.
Tais wrote:за парите е ясно... заслужава си парите играта, но когато не можеш да си ги позволиш, просто се търси заместител...
GW просто е твърде различно преживяване, за да си говорим за заместител на WOW. Играл съм и двете (УОУ доста по малко, по обясними причини) и WOW просто не е моят тип игра.

И двете обаче са адски пристрастяващи, за това не спорим.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Apr 13, 2006 12:15 pm

Благодаря много за мненията, определено помага да чуеш някой, който има опит. Предполагам, че ще се насоча в крайна сметка към Guild Wars, главно защото няма да мога отделя кой-знае колко време - макар че никой не ме бие по главата да играя де, ако искам много свободно време, по-добре да стоя далеч от компютъра :)
This signature is not yet rated

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Apr 13, 2006 12:22 pm

Yan wrote
но е почти невъзможно да се минат кооперативните мисии само с тях. За това пък желаещи за парти винаги има, особено на по-трудните мисии.
moje moje,samo malko poveche vnimanie i izobretatelnost trqva.a na men mi se e sluchvalo da chakam nad polovin chas da se sybere party sys sichki podhodqshti characteri i e leko drazneshto
Image

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Apr 13, 2006 1:01 pm

Ако си успяла да минеш Галрат с хенчмани, те признавам :Р

В този ред на мисли, искам да се организираме играещите да се съберем и да го минем този куест - Берик, за теб става въпрос! Трябва ни танк да ни помогне, няма как.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Apr 13, 2006 4:20 pm

GW е ПвП игра.
истината е, че ПвЕ частта беше доразвивана впоследствие, когато за изненада на арена.нет се оказа, че един доста приличен процент от играчите играят само (!) ПвЕ.

също така без всякакво съмнение УоУ е с по-добре организиран ПвЕ аспект от ГВ. ПвЕ-то на УоУ изисква много по-добра координация и поставя доста повече предизвикателства. проблемът е, че УоУ е типична грайнд игра. ако човек не харесва да грайнди, е почти невъзможно да му хареса in the long term. high-end пве частта се състои изцяло в безумно повтарящо се циклене на инстанси в гонене на статсове.
в ГВ нещата са доста различни - там максималните брони и оръжия се взимат от колектори (NPC, и за практически никакви пари, ерго всеки може да си ги позволи). т.е. елементът моята-пушка-е-по-голяма-щото-съм-играл-6-месеца-повече-от-теб го няма. не че не може да се грайндва, но то се прави единствено с fashion цели (например по-готино изглеждаща броня и по-готин меч, който обаче прави същия damage като всеки един друг max меч) и не ти дава никакви предимства в статс пред другите играчи.

ПвП-то е изцяло изолирано от ПвЕ-то. т.е. понятието ганкване не съществува. за момента има 3 режима ПвП - arena, heroes ascent а.к.а. tombs, guild vs guild battle (това е основният режим и от него иде името на играта). още няколко идват с експанжъна по-късно този месец (alliance battles most notably).

колкото до мисиите и куестовете - много ПО-МАЛКО са отколкото в УоУ. бтв, всички освен една мисия (thunderhead keep) се минават успешно с full-hench party.

още - това не е мморпг в традиционния смисъл. няма единен свят, в който хиляди играчи могат да се се срещнат и разминават навсякъде и прочие. играта е изцяло инстанциирана. единствените места, в които могат да се срещат множество играчи, са градовете. за сметка на това няма отделни сървъри/шардове и всеки играч може да срещне абсолютно всеки друг.


по мое мнение пълният потенциал може да се усети от хардкор пвп играчи (rts, tactical fps, etc). roleplayer-ите едва ли ще се чувстват много комфортно (макар че има доста такива).
за сметка на туй casual gamer-ите са напълно ок в ПвЕ-то и арените.


hope this helps.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests