Небрежен спамец (part 4)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 15, 2006 9:46 pm

:D :mrgreen: :mrgreen:



Инженер, счетоводител, химик и държавен служител започнали спор чий котарак е най-умен. Инженерът повикал своя котарак:
- Хикс на квадрат, демонстрирай!.
Хикс на квадрат се качил на масата, взел хартия и молив и нарисувал кръг, квадрат и триъгълник. Всички се съгласили, че котаракът е много як. Счетоводителят казал на своя котарак:
- ДДС, демонстрирай!.
ДДС отишъл в кухнята и се върнал с 12 кюфтета, които подредил в 4 купички по 3 кюфтета в купа. На другите им харесал номерът. Химикът се обърнал към своя любимец:
- Епруветка, давай!.
Епруветка донесъл кутия мляко от хладилника и отсипал точно 150 милилитра в една чаша. И другите се впечатлили от тази точна лапа. Накрая дошъл ред на държавния служител. Попитали го:
- А твоят котарак какво умее?.
Държавният служител казал:
- Хрантутник, демонстрация!.
Хрантутник изял кюфтетата, изпил млякото, препикал чертежа, изнасилил другите три котарака, оплакал се, че го боли гърба, написал жалба срещу лошите условия на труд, изпратил я в службата за предотвратяване на епидемии и си взел болнични за един месец.
:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Feb 16, 2006 8:32 am

Вследствие на разгорялия се карикатурен спор между араби и евреи, руските металургични заводи са изпратили спешни пратки до Иран с карикатури със среден обсег на действие.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Feb 16, 2006 8:39 am

Скъпа Лили,

Получих писмото ти – много се радвам че се чувстваш добре и че лечението на нервите ти в санаториума минава добре. Е, парите бяха малко множко за 4 седмици лежане и дърдорене с доктори, ама за това ще се караме като дойда да те посрещна на гарата. Само че ще се наложи да си ходим пеша до вкъщи, защото нещо ме беше яд на тебе и изтеглих всичките пари от банката, после ги пъхнах в един буркан и го зарових в мазето, а то сега е наводнено /за това после/ и не мога да стигна до буркана – та за трамвай или такси нямаме…

Иначе аз съм си много добре. Направо се изненадвам от себе си, как все по-добре мога да готвя. Вече дори няма нужда след ядене да ми изпомпват стомаха в болницата, както беше през първите два дена. Много обичам да си правя пържени картофки, само че не стават като в ресторанта – май другия път ще трябва да ги обеля предварително. Абе защо варя яйцата 2-3 часа и все не омекват. Ти май купуваш специални отнякъде. А, като споменах яйца, да ти кажа, значи тоя тефлонов тиган никаква работа не върши. Сложих да се пържат едни нищо и никакви яйца и отидох за биричка до ъгъла – е, мааалко да съм се позабавил, че срещнах Ванката и пихме по едно, ама най-много ме е нямало 40-50 минути. Като се върнах всичко се беше разтопило и станало на тефлонова палачинка, която обаче нещо не е вкусна. Иначе пожарникарите бяха доста учтиви... Като се махна пушека, се видя, че няма големи поражения, само котката вече не е бяла – и сега като ме усети, че отивам в кухнята, почва да се ежи, дере и бяга. Преди няколко дена исках да си стопля една консерва в микровълновата печка /25 минути на 1000 вата/, обаче консервата се взриви, ама направо изригна, мина като ракета през тавана на микровълновата, после и през тавана на кухнята и – баси майтапа – уцели съседа Попангелов точно, ама точно по ташаците /то пък за късмет точно по това време и той готвел обяда горе, че и по долни гащи моля ти се, щото му било много топло/. Пък вратичката на микровълновата, изтръгвайки се от пантите, счупи малкия телевизор, дето си го купи да си гледаш сериала докато готвиш. Ей, това ударната вълна не е шега работа.

Бе на теб случвало ли ти се е чинии да хванат мухъл. Как е възможно това само за три седмици. На мивката спокойно може да се изследват процеси на биологичното развитие на най-малко 3 вида буболечки. Но ти не се притеснявай – аз съм волеви човек и с доста труд си наложих да измия чиниите. Обаче твоя прехвален порцеланов сервиз на баба ти нищо не струва – не издържа и на 800 оборота центрифугиране в пералнята. Аз реших да икономисам ток и вода, и заедно с порцелана /вече на парчета, ама с много късмет и лепило от тях ще излезнат 1-2 чашки/ сложих и моите маратонки, отвертките и сатъра за пържоли. Обаче явно някоя от по-малките отвертки са минали през дупките на барабана и при центрифугирането са го застопорили /помниш ли тогава, когато на път за морето на магистралата включих задна скорост, нещо подобно стана и сега/ – та беше доста опасно и сатъра, излитайки от барабана, преди да се забие в стената, за малко да ме обезглави. Барабана изби стената на кухнята и сега е на двора, а пък от пералнята течеше още час и половина вода, щото не знаех къде е главния кран за спиране на водата, което обяснява наводнението в мазето.

Малко понацапах персийския килим в хола на едно място с кетчуп, сребърен лак за автомобили и маджун /за комбинацията не питай/, ама не е вярно че не излизало. С бензин всичко излиза, ама май не трябваше да пуша докато обработвам петното – сега има прогорена дупка.

А, реших да размразя хладилника и да разчистя леда в камерата. Значи с една шпакла, едно длето и чук могат направо чудеса да станат. Кьораво ледче не остана. Е, хладилника сега не изстудява, ами само топли, ама така пък ще имаме винаги топло ядене.

Вчера като се прибрах, видях че е влизал крадец. Много ме е яд за старото радио, което беше в банята и ми свиреше докато се бръсна, ама ще го преживея. Други мои работи не липсват. Ама друг път като ти казвам да си вземеш чантата с документите и банковите карти, че може да ти потрябват /нищо че отиваш в санаториум/ – да ме слушаш. Сега ще има да се разправяш и с полицията, и с банките, и с тъпи бюрократи, че и със съдилища. Щото мен пък кой дявол ме накара да сложа нотариалните актове на вилата и апартамента в същата чанта, не знам. Нали ги криехме в хладилника в оня плик, пък - както вече знаеш - хладилника го размразявах и чантата ти беше най-близо да пъхна документите... Гардеробите също са почти празни, ама за теб не е голяма загуба – нали все се оплакваше, че няма какво да облечеш.

Ох, да ти казвам ли, да не ти ли...? Aбе по-добре сега писмено, че после като си дойдеш не ми се разваля допълнително настроението. Та така: майка ти ритна камбаната. Получи удар. И защо, моля ти се. Ти знаеше ли, че тя имала любовна връзка със съседа Попангелов отгоре. И като дойде да вземе прането /аз и казах за пералнята, и че ако не изпере, ще дойда по лекясало бельо да те посрещна на гарата/, и като разбра, че той - вследствие на удара с консервата по ташаците - повече никога няма да може да си вдига оная работа, и прилоша и 10 минути по-късно вече я нямаше между живите. Аз си мислех да се обадя на бърза помощ, ама нали все пишат по вестниците, че много се бавели... те за 10 минути и без това нямаше да успеят. Погребението беше вчера, ама не можах да отида, защото нещо ме понаболяваше главата, ама ми мина, не се безпокой. Като се върнеш, може да я изкопаем и да я кремираме, както тя искаше. Пък пепелта ще сложим в един пясъчен часовник, та и тя да свърши малко полезна работа. Чакай, че се звъни на вратата...
Трябва да приключвам, че някакъв мутрест тип ми размахва нотариален акт за жилището, че от днес било негово и да не съм се правил на ударен. Ще отида да спя при Ванката, той и без това ме покани, че си бил купил нов 70-сантиметров телевизор – ще гледаме мача.

Чао и с любов
Твоето мишленце Стамат
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Feb 17, 2006 3:29 pm

1. Отваряте Microsoft Word.
2. Пишете "Q33 NY" (номера на полета на първия самолет, който е ударил Близнаците в Ню Йорк)
3. Маркирате написаното и увеличавате до размер 48.
4. Маркирате и сменяте шрифта на "Wingdings" (1).
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 3:43 pm

хехе, хитро :)
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Feb 17, 2006 3:45 pm

:lol:


Това ми напомни за нещо, което не съм тествала, но Димо разказваше - ако в Google напишеш 'french military victories' те пита 'do you mean defeats?'


:P
Last edited by Elayne on Fri Feb 17, 2006 5:03 pm, edited 1 time in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 3:46 pm

или black people намира ... on Ebay :)
:ninja:

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Fri Feb 17, 2006 4:26 pm

Появили са се доста сайтове, в които се споменават french military victories главно покрай майтапите в тях, но аз съм го пробвала едно време и ето един скрийншот на това какво ми излизаше преди :)
http://politicalhumor.about.com/library ... tories.htm
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Feb 19, 2006 10:55 am

Форумите в интернет - терористична публичност и отдушник
18 февруари 2006
Източник: Иде ли?
Според Александър Андреев дискусионните форуми в интернет играят ролята на терористична публичност и отдушник, информира ide.li.

Българските интернет-форуми (а и не само българските) на пръв поглед се превръщат с бързи темпове в нещо, които бих нарекъл ”терористична публичност”.

Участниците, които в България с безотрадна липса на езиков усет, масово се самонанаричат ”форумци” (виж комсомолци, стахановци, ленинци), вече отдавна са навлезли в отчаяна надпревара по радикализъм. Място за полутонове във форумите няма, диалог – ресто, диференцирани коментари - чакай и се надявай. В интернет-форумите се надцаква главно с вулгарност, диви слухове, конспиративни теории и всекидневни попържни. За константния процент психически нездрави участници няма дори защо да говорим: той е, така да се каже, природно явление. Пита се само: дали това наистина е толкова ужасно, колкото изглежда на първо четене? Парадоксалният отговор гласи: не, дори напротив.

За смехотворно краткия период, в който съществуват интернет-форумите, вече се стабилизира възгледът, че те представляват алтернативна публичност. Тоест, място, където недопуснатите до високите равнища на демократичното себеизразяване (политика, медии, шоу-бизнес и прочие) имат трибуна да се артикулират. Нещо повече. Доколкото това с високите равнища звучи някак неприлично, в интернет-форумите се заражда едно определено самочувствие на почвеническа демокрация, което неуморно произвежда едно и също послание: ние сме гласът на народа, тук е истината, майната им на официалните и професионални производители на думи и образи, нас слушайте, ние сме неподкупни.

Тъкмо това (за добро или за лошо неоправдано) самочувствие обяснява и парадоксалната констатация, че черно-белият дискурс на интернет-форумите, тази терористична публичност, изпълнява някакви хигиенични функции в полза на обществото. Ако представителната демокрация замества трошенето на глави с тяхното броене, то алтернативното обществено мнение в интернет-форумите просто виртуализира остатъчния порив да се трошат глави.

Още не съм срещал статистически данни по въпроса, но здравият разум говори, че канализирането на агресиите в световната електронна мрежа определено трябва да снижи равнището на агресивността във всекидневието. Не случайно – само за да дам един краен пример – радикалните ислямисти кръвожадно размахват своите калашници все по-често именно в интернет, и все по-рядко по улиците. А колкото до България – явлението също е видимо с просто око. Две правителства поред вече приключиха пълен мандат, трето управлява без особени сътресения (за качеството на управление тук изрично не става дума), улични протести няма, престрелките, доколкото ги има, са мафиотски или битови. Отвориш ли обаче интернет-форумите: страната е на прага на Апокалипсиса. Тоест, без да го осъзнават, хигиенистите от интернет-форумите не само не разклащат статуквото, но дори непрекъснато го укрепват. За добро или за лошо.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Feb 21, 2006 8:59 am

:ninja:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Feb 22, 2006 9:07 pm

От обикновен грип всяка година умират един милион човека, и това не вълнува особено никой. От птичи грип са умрели тринадесет човека, и всички са в паника. Умеят журналистите да създават сензация!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Feb 22, 2006 10:28 pm

Мдам, тва кат едно време бактерии ядящи хора. О ужас.
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Feb 22, 2006 11:43 pm

Драгън, не че не си прав, обаче въпросът е какъв процент от разболелите се умират. То е ясно, сигурно и от подхлъзване в банята умират доста повече хора, отколкото от изяждане от акула, но не можеш да кажеш че баните са по-смъртоносни от акулите.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Feb 23, 2006 8:48 am

Ми Морви на знам за теб, но лично за мен вероятността докато карам да се блъсна ме притеснява няколко порядъка над птичия грип. Или атипичния синдром. Или Осама Бин Ладен.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Feb 23, 2006 9:26 am

и мен :shock:
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests