Секъф сериал тука мама

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Муки
Smallfolk
Posts: 12
Joined: Mon Sep 18, 2006 9:04 pm

Post by Муки » Tue Sep 19, 2006 2:57 pm

Prison Break е вторият най велик сериал след Изгубени , красота и изкуство на едно място просто чудесни серялчета :D
много истини тук : http://www.geocities.com/protopop_1999/tlb.html

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue Sep 19, 2006 3:03 pm

Бригада? Онзи руския сериал ли? Ако е той, съгласна съм, много е добър. Гледах го когато го даваха по К1 и останах много доволна от него - страхотни герои, добра история, много силно актьорско изпълнение. И което още повече ми хареса е, че руснаците имаха достатъчно ум в главите да не направят продължение въпреки отворения финал. За разлика от американците, които не знаят кога да спрат и по тази причина нямат несъсипан сериал. Последен пример - Prison Break. Още в първата част имаше големи дупки в сюжета но махнах с ръка, нали е просто филм, гледа се за удоволствие. Добре, но във 2-рия сезон тези дупки вече са ми ужасно дразнещи. Като изкл 4-та серия, която беше ОК, във всички останали поне за мен имаше дразнещи моменти. Уилям Фихтнер не ме кефи в ролята на Махоун. Преди време във форума на imdb вървеше тема с предположения кой ще играе ролята на този фебереец, щото още тогава се знаеше, че ще има такъв герой във 2-ри сезон. Жалко, че не се осъществи моето предположение това да е Джеймс Бадж Дейл. Щях повече да харесвам PB2, ако той беше в ролята на Махоун. :) Но е много млад за този образ, наистина.
Както и да е. Чакам 4-ти Октомври. 8-)
pulled out

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Sep 19, 2006 4:07 pm

Аха, тогава започва Lost ... Е, малко остана, макар че аз още от сега се настройвам да нямам големи очаквания. Слушах последния podcast на продуцентите, и те в прав текст си го казаха, че май го мислят да е в пет сезона, така че тепърва ще стигаме до средата. Не че сериалът не може да запази нивото си толкова дълго, ама ми се иска да пораздвижат малко интригата там, иначе не мисля че ще издържа до края.

Колкото до Prison Break, там според мен проблемът е, че вдигнаха много летва с първата половина на първия сезон (т.е. първите 13 епизода). Мисля че ще си останат образец за сериал, пълен с напрежение, интересни герои и интелигентна история. След това ... просто сериалът става доста обикновен. Не знам за дупките в сюжета, ама силно подозирам, че и този сериал ще продължи поне три сезона, като третият очаквам да е посветен на интригата с президентката и т.н. С други думи, от затворнически сериал ще се получи нещо като петия сезон на 24, струва ми се, с разби конспирации и подобни. Все пак аз продължавам да го гледам, защото актьорите са ми симпатични, най вече Доминик Пърсел (Линкълн Бъроуз), който ме кефеше още от John Doe.

А, и ако някой се интересува, изгледах първия сезон на Blade: The Series. В общи линии важи мнението на Хауърд Стърн: ако се абстрахирате, че Блейд не се играе от Уесли Снайпс, ще ви хареса. Естествено, няма ги големите екшън сцени от филмите, но пък героите са по-добре развити, освен това сериалът определено е направен за възрастни и нелицеприятните гледки не са спестени. Освен това героите не са направени чисто добри или лоши, т.е. са доста по-реалистични (макар че е малко смешно да си говорим за реализъм във вампирски сериал). Последно, сезонът е на практика 13 епизода (първият епизод е двоен), така че се изглежда бързо.
This signature is not yet rated

User avatar
CruelGoblin
E'lir
Posts: 160
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:41 pm
Location: Far away from any living creature

Post by CruelGoblin » Tue Sep 19, 2006 8:52 pm

Леле аз по - добре да спирам с Lost нема да издържа 5 сезона. А аз като запознат с 2 сезон ще ви предубредя, че началото е много напрегнато, в стила на 1.... но след няколко епизода става такава скука, че само от инат продължавах да го гледам. Имаше по няколко епизода, където буквално НИЩО не се случваше :evil: . Сякаш само си убиваха времето на снимачната площадка. Към края почна да се пооправя, но лошия вкус си остана...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Sep 20, 2006 9:48 am

Аз не че искам да кажа нещо, ама вторият сезон на Lost мина по AXN към края на юни или юли, ако не се лъжа, да не говорим, че по торент сайтовете си го имаше в реално време. Видях, че сега го дават по Нова телевизия, ама с тоя дублаж развалят хубавото впечатление, предполагам, че ще е нещо подобно и с Prison Break (но не знам кога точно почва по Нова, може би след сегашната реалити простотия)
This signature is not yet rated

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed Sep 20, 2006 12:01 pm

zhivik, в края на 2-ри сезон бях убедена, че сценаристите на Lost нямат идея как да продължат, но след като прочетох тонове инфо за сериала, съм повече от убедена, че хората много добре знаят какво правят и дори да стане 5 сезона, пак ще ми е интересен. Има невероятно много подробности, дребни детайли които са показвани в предишни серии в 1-ви сезон, които обаче са във връзка и съдържат податки към неща случващи се във 2-ри. И ако си гледал и слушал внимателно, и ако помниш всичко, няма начин да не се възхитиш на добрата работа на екипа. Гледала съм 1 и 2 сезон на Изгубени по 3 пъти всеки. И пак ми е интересен. По Нова няма да го гледам защото дублажа скапва много от атмосферата на сериала, особено образа на Дезмънд и неговия невероятен акцент. И PB няма да гледам по Нова, пак заради дублажа. Как ще докарат начина на говорене на Линк, примерно. Мога подробно да ти опиша за какви дупки в сюжета говоря, но не ми се занимава да вмъквам спойлер-бутон в SubBlack та само ще спомена пък ти ще се сетиш какво имам предвид - случката в асансьора Отис в съда, всичките действия на Махоун, още повече бездействието му по отношение на Ника, тя все пак е официалната съпруга на Майкъл, флегматичната докторка която има вид на постоянно надрусана, в 1-ва серия имаше една много нелепа смърт, ако си спомняш Ник жертва баща си и себе си, за да помогне на Вероника. И за какво беше всичко това? Само, за да се стигне пак до същото? Тъпо! Аре стига толкова да не кажете после, че издребнявам, ама тези неща започнаха да ми бодат очите и вече не мога да махам с ръка и да гледам нататък. Не ме кефи просто.
pulled out

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Sep 21, 2006 10:27 pm

Хммммм - добре, хайде да не превъзнасяме прекалено много Lost. Не отричам, че сценаристите вършат добра работа, но и те не са идеални. Също така съм съгласен, че и двата сезона са добри, макар че на моменти темпото честно казано се губи. Проблемът ми е най-вече в това, че разтеглянето на историята не винаги е най-добрия вариант. Наистина, авторите имат представа как ще свърши всичко, но те самите признават, че пътят от точка А до точка Б не е замислен предварително. Така че много лесно може да започне да се пъха яко пълнеж, особено ако рейтингите са високи. Според мен оптималното решение е три сезона, в краен случай четири, но повече от това, определено не. То на мен и X-Files ми беше адски интересно първите два-три сезона, ама след като за н-ти път главната история се връщаше в изходна позиция, ми писна.

Колкото до Prison Break, честно казано аз продължавам да го гледам главно защото има добре направени герои. Иначе основната история почна да се размива още когато излязоха от затвора, и съм съгласен, че сега има (доста) ненужни сюжетни забежки. Но и тук смея да кажа, че ако сериала продължи до трети сезон, ще се разводни адски, а като гледам как са го подхванали, има такава опасност ...
This signature is not yet rated

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sat Sep 23, 2006 3:27 pm

ами аз тъкмо гледах 4 епизод от втория сезон на пбПБ,еми сори ама лост и на малкия му пръст не може да стъпи.плюс това недублирани Линк и Майкъл просто къртят,както и детектива:)
Image

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 02, 2006 9:32 pm

Prison Break тръгва по Нова телевизия :shock: :lol: :lol: :lol: !
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Oct 03, 2006 11:34 am

ама дублиран:(
Image

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Oct 03, 2006 10:48 pm

Като си говорим за Prison Break, смея да кажа, че нещата от 5 епизод почнаха да се подобряват значително. Точно изгледах седмия, и ... абе по-добре си го изгледайте и вие, поне почна да става далеч по-динамично и по-зловещо.
Spoiler: show
И вече затворниците са само шест, но няма да спомена как стават шест, точно това е леко зловещата част накрая
This signature is not yet rated

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Oct 05, 2006 11:44 am

Започна третия сезон на Отчаяни съпруги. Тъкмо видях 1-вия епизод --> пак ще има як криминален елемент и много участие на любимката ми Бри :).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Thu Oct 05, 2006 1:38 pm

относно ПБ,окончателно се убедих,че
Spoiler: show
детектива е ку-куууу
Image

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Oct 05, 2006 2:04 pm

Аха, прави си (за спойлера). Иначе оставете Desperate Housewives, почна третия сезон на Lost. От кратките sneak previews, които видях на официалния сайт мога да кажа, че от доста време не ми се беше случва да нямам нетърпение да се прибера у нас, и да си изгледам епизода! В най-добрите традиции на сериала, първият епизод от сезона май ще е пълна психария, което определено ме радва :)
Spoiler: show
Само да спомена, че едното preview беше flashback от острова, където другите стоят насред китно селце, облечени в съвсем нормални дрехи, и гледайки как самолета на полет 815 се разцепва на две във въздуха. След това Хенри Гейл казва на Гудуин (персонажа, убит от Ана-Лусия) да провери задната секция, защото и там можело да има оцелели. Просто нямам думи, почвам лека-полека да си възвъщам вярата в сериала :)
This signature is not yet rated

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Oct 05, 2006 2:13 pm

Eх, Lost, аз нищо не съм гледала от сериала, май ще трябва да си поправя грешката скоро.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests