Гледано напоследък

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Sep 09, 2007 5:11 pm

Тия дни нещо прекалявам с четене и гледане на аниме, та това е резултатът:

Boogiepop Phantom - днес го приключих, но може би щото доста накъсах гледането на първите седем епизода, ми се изгуби сериозно връзката между нещата и изобщо забравих кой кой е. Ето защо ми е малко каша в главата и май ще трябва скоро пак да го погледна, че да разбера какво всъщност се случи :cry: Да си призная, дострашаваше ме да го гледам като се стъмни :?

Cromartie - първо му изгледах лайв-а и той ми хареса повече от анимето (беше ми по-свързан и може би заради това).. Сега като си прехвърля в главата някои от изродиите от анимето и ми става много смешно, но кой знае защо докато го гледах, почти не се засмях. Явно не съм била на правилната вълна.

Genshiken - бива, леко го изгледах, но честно казано не ми беше нито особено интересно, нито особено смешно. Е, след туй аниме знам, че не съм никакво отаку :lol:

Simoun - много красиво! Напомни ми малко на Киди Грейд с тия женски дуо-та и тийм-ове. С голям интерес си го глътнах (макар да се озорих с някои от епизодите, та се наложи наново да сваля целия торент). Малко ме подразни това, че само женски гласове се чуваха, както и поведението на някои от героините ми лазеше по нервите. Но пък като визия, музика и история много ми допадна.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Sep 09, 2007 5:20 pm

Не мога да не се съглася с мнението ти, че Simoun е прекрасно аниме. А и откровено казано аз нямах проблеми с това че гласовете са само женски, все пак историята го оправдава.

А музиката му е прекрасна.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Sep 09, 2007 5:28 pm

Spoiler: show
Да, но просто нали трябва да мутират с времето, аз с такова впечатление останах. Точно както и постепенно изчезват гърдите. Просто не можах да свикна как едър мъжага ми е озвучен от жена сейю, която се опитва да го докара на мъж. Жените се справят отлично, когато озвучават момчета :)
Пък и да не говорим, че дълго време се чудих за пола на монтьора с тия балкони и тая коса :lol:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Sep 09, 2007 6:56 pm

Spoiler: show
Е, то за Вапориф наистина не е лесно да се сетиш, че е мъж, ако не му знаеш имаето. Но все пак достатъчно бързо става ясно че тези, чиито имена са на 'ф' в края са мъжки.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Sep 09, 2007 8:52 pm

От какъв зор сте ги сложили тия спойлър тагове? :)
Просто не можах да свикна как едър мъжага ми е озвучен от жена сейю, която се опитва да го докара на мъж.
Ами то целта е била точно да звучи не съвсем естествено, за да се подчертае разликата между света на Шимоун и нашия.
поведението на някои от героините ми лазеше по нервите.
Кои от героините?


Иначе аз последно изгледах Nodame Cantabile, много приятно, с красива анимация и много забавни моменти. Сериозните сцени понякога бяха много твърде захаросани, но не беше болка за умирачка. Сигурно ако разбирах и бъкел от класическа музика щях или да псувам недоволно колко зле свирят тия хора, или да се кефя как са го докарали, но as it is, мога са само да кажа, че изобилието от класическа музика и тематиката на сериала ми допаднаха.

Мъчих се и да си намеря някоя по-дългичка манга с интересен сюжет и приличен арт, така и не успях и си препрочитам 20th Century Boys.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Sep 10, 2007 11:15 am

За спойлър таговете - например това, че постепенно стават мъже, а не изведнъж (както си мислех в началото), но то верно не е кой знае какъв спойлер де.
Иначе основно ме изнервяха Невирил и нейната защитничка (на която й забравих вече името). Невирил наистина е много красива, гледка за окото, въпреки че почти не я видях усмихната. Но епизодите, в които само си седеше в стаята и нищо не предприемаше, ми се щеше да й извия вратлето и да я освестя.

Вчера гледах за пореден път Perfect Blue и пак си ми хареса много много!
И едно епизодче на Paranoia Agent си пуснахме с Жоро, как бях забравила тези страхотни оупънинг и ендинг :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 10, 2007 11:37 am

Наистина Пърфект Блу е гениално :)) Точно за каквото се бях настроил и ми хареса страхотно
Параноята ще се догледа :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Mon Sep 10, 2007 12:01 pm

Бтв преди време бяхме почнали със сестрата да гледаме Monster, но тя нещо се отказа и сама си го догледах. Днес тя сама ме подсети (да не повярва човек!!) и седнахме пак да го гледаме, от десети еп нататък.
В това аниме съм тотално и безвъзвратно влюбена (ако не се лъжа, запали ме да го гледам една статия на Мат), сега нямам търпение пак да му се насладя. Дано и интересът на сестрата е достатъчно траен де :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Sep 10, 2007 7:50 pm

Късметлийка си, аз сигурно повече от година юркам брат ми да гледа Monster. Почти го е догледал (по-добре късно отколкото никога), чакам отзивите. :P Мечтая си да анимират по същия перфектен начин и другата гениална манга на Урасава Наоки, а именно гореспоменатата 20th Century Boys, но май няма да ме огрее скоро.

Що се отнася до Simoun може да хвърлиш едно око на тази култова Character relationship graph:
Spoiler: show
Image
Paranoia Agent е малко твърде сюрреалистичен на места, но има просто гениални моменти, като края на осми (?) епизод.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Sep 21, 2007 10:56 pm

Зазяпах се в Avatar - The last airbenderи за ся ме радва ;)
:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Sep 22, 2007 6:50 pm

За да разнообразя малко темата ще спомена какво не можах да гледам напоследък, а именно дванадесетия епизод на Higurashi no Naku ni Kai. Защо ли? Ами защото някаква тийнеджърка заклала милото си татенце и медиите решили, че вината сигурно е на Злото Аниме (tm), телевизите се уплашили и отложили излъчването, за да не смутели чувствителните си зрители. Човек да се чуди да се смее ли или да плаче. Този сериал се излъчва след полунощ, колко заблудени зрителя ще "се смутят" не е много ясно. Но явно медиите навсякъде са доволно дебилни, това не е патент само на България и САЩ, да речем... :roll:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 23, 2007 9:42 pm

Xellos wrote:Зазяпах се в Avatar - The last airbenderи за ся ме радва ;)
Хехехе, оказа се че тамън е излязал след година почивка първия епизод от 3 сезон вчера. То по скоро тип ''Мулан'' тва отколкото аниме ма си е прятно за зяпане, жалко че не съм го изловил като по-малак да е пълен кефа. :panda:
:ninja:

User avatar
lordsandro
Merchant
Posts: 85
Joined: Thu Jan 12, 2006 2:27 pm
Location: Чертозите на Валхала

Post by lordsandro » Mon Sep 24, 2007 7:50 pm

В момента гледам Seto no Hanayome.
Бас и ненормалното аниме. Започва като повечето романтични помойки, пича му се натриса непозната красавица и иска да се женят.
Познато до болка, НО(да с големи букви) за сметка на повечето подобни анимета, вместо лиготии и влюбени погледи започват грандиозните дози хумор. Почти всичко е в рамките на клишето, но пък е адски смешно.

http://arenabg.com/details.php?id=1bcae ... 7df44c99d1
Anger! Rage!! Wrath!!! Berserk!!!!

User avatar
CruelGoblin
E'lir
Posts: 160
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:41 pm
Location: Far away from any living creature

Post by CruelGoblin » Mon Sep 24, 2007 10:34 pm

напоследък се мъча с клеймор.... не мога да повярвам как са оср*ли историята с тея флашбекове през неколко секунди, а и нещ яко се отклониха в последните еп-ове от мангата... a музиката кат изключим интрото и края е жалка работа - нещо ала стар уорс/лорд оф дъ рингс, от време с някоя гайда се обажда :?

иначе мангата е от най-адските, коит съм чел, само една глава да не излизаше през месец ...
Всички хора са егоистични същества! Защо никой не се интересува от МЕН??

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Mon Sep 24, 2007 11:51 pm

Току що довърших Utawarerumono. Средна работа като изключим визията и дизайна на героите (без главните такива...). Изключително добре измислени и нарисувани, един двама наистина запомнящи се. Хубава анимация, горе-долу клиширана история, действието вървеше добре с изклчение на на няколко епизода, в които просто не се случваше нищо. Нелошо затрити 13-14 часа, като отново казвам си заслужава да се гледа най-вече заради героите и няколко битки армия срещу армия, които за съжаление не бяха много добре направени, но поне аз не съм виждал такива в аниме...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 81 guests