Гледано напоследък

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jan 20, 2007 7:17 pm

Аз да се присъединя към цвила от възторг покрай Хана Йори Данго лайв екшъна.
СТРАХОТЕН ЕЕЕЕЕЕЕ!
Бахти, на едно сядане го изгледах, ужасно ме изкефи. Тсукаса беше великолепен - грознееше ми здраво в началото, ама човекът толкова добре го изигра! Направо съм вила от смях, като го гледах колко е доволен, когато нещата с Макино се развиват както той иска. Просто жестоко! Влюююбена съм! И тоя актъор не го знам с кво се занимава, но гласът му е страхотен. До голяма степен на това се дължи доброто му сычетаване с персонажа.
Някои сцени ги няма в мангата и в анимето:
Spoiler: show
Примерно там, където заседнаха в асансъора и нашия се качи на покрива да пикае. Точно пикането го нямаше. Леле, как съм се хилила на тоя момент. Брутално!
Също като се пребиха взаимно - беше много яко
Иначе цялото Ф4 беше много готино, само Ханазава Руй ми мазнееше прекалено. В мангата е по-поносим - хили се доста по-рядко. Нишикадо просто с тая cocky физиономия си пасва направо нереално добре. Най-обичах да го гледам като се потресе или изненада - жестоко изражение докарваше. И Акира, душата, такъв сладур с тоя крив нос :)
И съм фенка до гроб на майката на Тсукаса и бащата на Тсукуши. Мнооооого готино си изиграха ролите.
Макино беше много сладка, но сериозно й бяха намалили и без това невисокия коефициент на интелигентност. Най-често казваната дума от нея беше "Е?" Чак взе да ме дразни с тая физиономия на бавноразвиваща се.
Сакурако беше ебаси мацето! Най-хубавата японка в сериала, заедно с Оками-сан (А тая колко ме кефна... В мангата и анимето я няма.). Дори Шизука и Тсубаки бледнеят пред нея (Шизука ме плашеше като се усмихне). Юки са я поразвалили осезаемо - в мангата е много по-свястна и хубава.
Та така... Много, много, много ми хареса. Това, което ме притеснява е, че краят на сериала съвпада с края на мангата. Та си нямам и хабер какво ще се случи оттук-нататък. Дано не оплескат генерално нещата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jan 20, 2007 7:20 pm

защоли ми се мержелее смътното чувство че ТОВА само жени могат да го оценят?
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jan 20, 2007 7:56 pm

Ми аз научих за това шожо от моя Сашко, който го е сложил в списъка с препоръките си с оценка 8. Начи и мъже го харесват :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 20, 2007 7:57 pm

Не, значи го харесва твоят Сашко. Има разлика :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sat Jan 20, 2007 9:23 pm

Аз днеска почнах да зяпам Samurai 7.
Доста ме зарибява.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
CruelGoblin
E'lir
Posts: 160
Joined: Tue Sep 05, 2006 9:41 pm
Location: Far away from any living creature

Post by CruelGoblin » Sat Jan 20, 2007 9:33 pm

Току що изгледах втория епизод на гънгрейв. Много по-добър беше от първия, а историята макар и пак изтъркана ме кефи. Тази банда с привкус за трагичен край е вече повече по мой вкус :) .

ПП Сега пък историята ми звучи кат берсерк :lol: (няма лошо, аз съм фен на дъ блек суордсмен) - имало едно време най - добри приятели Хари и Брандън, но по - късно станали врагове, а Брандън се превърнал в машина за трепене.... Поне за разлика от берсерк това е завършено.

ППП Самурай 7 ме зариби по аниметата, ама така и не го гледах изцяло - оттук - оттам, докато го даваха по axn

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 22, 2007 12:47 am

присмукнах си най-сетне фумофуто последна версия на КАА, моо бавно ей. ма си е кеф пак да си ги изгледам :)
:ninja:

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Mon Jan 22, 2007 7:52 am

Amelia wrote:И тоя актъор не го знам с кво се занимава, но гласът му е страхотен.
Ми въпросният актьор е pop идол, както казах вече, може би затова има такъв страхотен глас ! :roll: Точно и поради тази причина, де що има главна роля в драма, все него слагат ...пасва, не пасва - той да е! Аз затова много не го понасям...ма щом казваш, че в Дангото го бива :lol:
Amelia wrote:...че краят на сериала съвпада с края на мангата. Та си нямам и хабер какво ще се случи оттук-нататък.

Сериозно ? Значи вторият сезон си е една, меко казано, измислица ?! Това вече си е за притеснение ... :?

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Jan 22, 2007 8:12 am

Сериозно ? Значи вторият сезон си е една, меко казано, измислица ?! Това вече си е за притеснение ... :?
Не знам, доколкото чета от тези, които пишат по блоговете, пак се завръщали към моменти от мангата, които не били засегнали в първия сезон. Ако не друго с 36 тома манга, не е като да им липсва материал, все пак. :)

Появяват се нови герои, които били от мангата - Junpei (засега), но не знам годеницата на Цукаса дали я е имало в нея. Както и да е, мацката е просто страхотна и актрисата, която я играе е много сладка. Не бързай да отхвърляш продължението. На мен много ми харесва.

Колкото до Мацумото Джун, аз съм го гледала в няколко сериала, и се справя доста добре. Особено ми хареса в Kimi wa Petto. Но иначе и на мен ми беше нужно време да му свикна с физиономията. Просто японските стандарти за мъжка красота малко не съвпадат с моите.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jan 22, 2007 4:09 pm

Споко народе.
Гледах новите 3 епизода - това си е мангата, почти едно към едно.
Да Джунпей го има, само че в мангата той беше набъркан в историята, в която пребиха Тсукаса. Сега след като сложиха Сакурако там, това увисна тъпо във въздуха...
Ма как да е. Шигеру също я има в мангата и е псулютно същата :)
Само че Макино не тръгна да припада от преумора - така че там са си смукнали от пръстите. Та ще видим как ще го вържат :)
Но съм доволна де - засега няма неприятни изненади.

Бтв, Нишикадо е станал ОЩЕ по-готин. Сугой, сугой! :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jan 22, 2007 4:14 pm

Вчера догледах "Welcome to the NHK" и не мисля, че краят е чак толкова зле, средна работа ми се видя и като цяло сериалчето ми допадна.

Сега почнах Slayers, първият епизод почти ме умори от смях. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jan 22, 2007 4:18 pm

Ще прозреш ти истината!
Слейърс форева! Амелия се появява някъде към 13 епизод :)
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 22, 2007 4:40 pm

Жалко че Кселос е чак във втория сезон 8-)

Уф ощe не мое се кoординираме с петя ги зема next i try.
:ninja:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jan 22, 2007 8:35 pm

Из писанията на Сашко за Hana Yori Dango:

"Hana Yori Dango is a wonderful shoujo romance show... well, *almost* wonderful. It has a lot of stretched out scenes and recaps, which, while often effective due to the impact of the background music, are quite unnecessary. Until the end that's bearable but the last several episodes are simply outrageous. They are dragging on and on with barely anything happening and countless repetitions of the same few scenes. Then the show gets a pretty sudden and cheesy ending that wraps things up.
Anyway, my semi-disappointment with the ending can't possibly outweight the almost shockingly good content in this series. It defies the usual shoujo cliches and is a completely different experience from what I've seen in other shows of the genre. As unprobable as the show's concept is, the behavior of the characters actually makes sense and is pretty realitstic. In addition, the twists in the story are almost always surprisingly unpredictable.
The main characters are among the most memorable I've ever encoutered. It's almost impossible not to get attached to them. Especially Makino is much less annoying and a lot more interesting than the typical shoujo heroine.
The visuals aren't technically impressive but the show has a wonderful style that creates a very unusual atmosphere.
The music is really something different. It definitely isn't for everyone but its powerful emotional impact often gave me goosebumps*.
Overall Hana Yori Dango is a must watch show. If it wasn't for the weak last few episodes it could have easily become one of my favorites."

* Забележка: на Рольо ще му ареса

Иначе това е едно от 2-3-те шоуджота, които не само съм успял да понеса, ами и ми хареват. Проявете малко любопитство и може пък да се зарибите.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jan 22, 2007 8:44 pm

А в лайв сериала, пичове, поради малкото време дори цикленето (почти) е изчезнало!!!

Иначе на Ролъо няма да му ареса - това просто не е клишираният "красив" аниме рисунък, по който той си пада, а за него визията е УЖАСНО важна. А музиката нещо не я помня - т.е на мен явно никъф импакт не ми е причинила. Но пък и аз бях прекалено заета да се кефя на Тсукаса, че да забележа квото и да е друго.
Виж, Ксели-чан би го клъопнал доста добре, обаче. :)

ПП. На мен ми хареса края - верно беше здраво изсмукан от пръстите, но там беше един от най-милите моменти евър!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 75 guests