Гледано напоследък

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Sep 25, 2007 4:32 pm

Изгледах и последния епизод на Terra e... и определено съм възхитена от сериала.

Напоследък комерсиализмът дотолкова е обхванал създателите на анимета, че все по рядко виждаме сериал без филъри и без рикапи, който да има силен сюжет и керъктър дивелъпмънт без да се налага епизодите да са посветени или на едното, или на другото. Този сериал ми върна надеждата.

Сега остава новиат Gundam 00 да е поне наполовина толкова добър, макар че от Sunrise вече обявиха че ще го цепят на 2 сезона както направиха с Code GEASS само и само да могат по-дълго да точат франчайза. Но да видим.

Силно препоръчвам Terra e... на всекиго.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Sep 25, 2007 6:45 pm

Terra E (известен и като Towards the Terra) наистина е много добър сериал, аз също силно го препоръчвам. Обикновено с Алексис имаме доста големи разминавания в мненията относно дадено аниме, но в случая съм напълно съгласен с нея. Все пак колко често се среща аниме, което е чиста фантастика, но без меки, с добре изградени герои, доста от които сценаристите убиват съвсем безскрупулно, интересен сюжет и надъхващо епичен саундтрак?

Иначе незаслужено напсувах японските медии, все пак те показаха, че не са чак толкова политически коректни и пуснаха Higurashi да продължи.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Wed Sep 26, 2007 9:40 am

О, последния епизод на Тера е излязъл! Иска гледа!

В събота си наваксах с тези, които не бях гледала до предпоследния и от всичко изгледано почти нямам критики. Доста добър сериал :)
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Sep 27, 2007 5:51 pm

Изгледах Claymore и изводът ми е следния - просто няма толкова малоумен край.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Sep 28, 2007 12:18 pm

Matrim wrote:Изгледах Claymore и изводът ми е следния - просто няма толкова малоумен край.
Мхм, краят и мен доста ме подразни. Освен това ми дойдоха в повече тия чудовищности.
Но пък като цяло мене ми се хареса доста сериалът, определено ме хвана историята (така де, като си нямам работа, тая сряда стоях до осем сутринта да го догледам :oops: )
Освен това отново ще захвана Якитате-то, изгледах първите пет епизода (а съм гледала първите десет). Ще го видим :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Oct 13, 2007 3:03 pm

Зяпам Toward the Terra малко по малко. Минах тъкмо първите 10 епизода. Леко ме дразни как на всеки 2-3 епизода прескачат с по няколко години, а и въпреки че историята е много добра, поднасянето й е яко банално и повърхностно на тоя етап. Но ще видим до края как ще се развие.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Sat Oct 13, 2007 5:26 pm

Изгледах Kenichi - 50 серийки за 4 дни, от доста време не се бях зарибявал така :P
Сега гледам GANTZ, обаче държанието на героите ме дразни доста и много мрат на всичкото отгоре :mrgreen:
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Oct 13, 2007 5:45 pm

Kenichi е супер, ние го следяхме от 14-ти епизод и много се забавлявахме с него. Учителите /masters/ бяха просто уникални, много съм се смяла :)
Иначе аз си изгледах най-накрая Trinity Blood и лееко се вбесих, че са оставили такъв отворен финал, все едно ще има още един сезон, баси. Иначе ми беше интересно :)
Мъжото гледа Hungry Heart Wild Striker, та и аз хвърлям по някое оче -футболна тематика, забавни герои, кефи с една дума :)

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Sun Oct 14, 2007 1:06 pm

Мастърите, наистина са много луди в Kenichi, много го гърчат горкото:-))) Иначе тоя wild striker трябва да го прегледам, като малък бях голям фен на едно футболно аниме - Captain Tsubasa, даваха го по pro 7, големи лудници имаше - разни шутове дето късат мрежи и някви летящи вратари и т.н, това същата фантастика ли е :D
Трябва да си доизгледам D gray man, (ако наистина са 52 епизода мисля че до никъде няма да го докарат) и да му почвам мангата :P
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Sun Oct 14, 2007 6:23 pm

Мне, 64 ще са :lol: обаче пак до никъде няма да го докарат ..май обсъждат и 2ри сезон :roll:

Иначе аз току-що изгледах 2ри епизод на Gundam 00 -- живо мъчение си е :(

Ако не беше Юн Коуга и нейните бишоунени, най-вероятно нямаше да си причинявам това, ама въобще не ми пука, че се наричам Гъндам фен :lol:

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 15, 2007 10:40 am

Определено Gundam 00 е мъчение. И дори не го спасява това, че е добре нарисувано. Доста посредствено започва. Сейм шитс, зле сюжетирани, ако нямат някакъв напредък нататък, защото засега се съди само от един епизод.

D. Gray Man и аз го бях започнала, но към 40-ти епизод, когато осъзнах (самото начало на това осъзнаване беше по-рано), че ще стане като Наруто или Блийч, си го оставих за по-добри времена.

И, в момента съм на Jyu Oh Sei (Juuousei), което поне е кратичко и неангажиращо шоненче. Ще видим.

Другото е Over Drive. Много са бавни със събването, така че вероятно се води по-боклучаво... ама не им вярвайте. Засега става.
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5260
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Oct 16, 2007 2:50 am

Какво толкова му има на Gundam 00? Засега е едно от малкото неща от новия сезон, които въобще стават за гледане.

Изгледах наскоро Black Lagoon. Сюжетът е доволно тъп и моралните дилеми на повечето герои твърде досадни, особено за човек като мен, който не обича гангстерски филми, но екшънът и героите (особено Реви и Балалайка) оправят нещата.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Oct 18, 2007 10:29 pm

Хех, странно но се забавлявам доволно добре зяпайки по диагонала Dragonball-четата :monkey:
:ninja:

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Oct 22, 2007 6:25 pm

Jyu Oh Sei се оказа доста добро. Вероятно няма да го помня твърде дълго, защото не беше някакъв недостижим връх на оригиналността, но сюжета е добър, а действието доста динамично.

А иначе туко що забелязвам ново аниме на Production I.G. - Ghost Hound. И по истории с духове си падам, и по някои неща на Production I.G., така че ще го следя. Не както се заканвах за Seirei no Moribito. Или пък ще стане същото... Ух!

П.П. и картинка:
Image
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Oct 28, 2007 12:45 pm

А пък аз започнах да гледам Евангелиона. Шинджи не е чак такъв ръб, пък. Засега. Бтв, откъде се взе тоя пингвин? :shock:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 16 guests