Ново сериозно списание / БГ фентъзи комикси

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Jun 10, 2005 7:31 pm

Комикс без текст = филм без звук.

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Fri Jun 17, 2005 10:46 pm

Днес видях рекламата във вестник "Стандарт". Очевидно първия брой ще е юнски. Цената, която се мъдреше на корицата, е 4.95лв.
Image

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jun 28, 2005 5:57 pm

Айде, излезе! :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 28, 2005 7:12 pm

Машала, ше го зема утре :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Tue Jun 28, 2005 7:56 pm

Аз вече го имам :р Ми к`о да кажа, като за първи брой е доста хубаво. Има си недостатъци, де, но като цяло е доста забавно. Поздравления!

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue Jun 28, 2005 8:09 pm

аз съм леко разочарован. Вярно че е първи брой, ама и четирите по-екшън ориентирани истории започват супер накъсано, изсипва се купчина герои, сбиват се, тук-там некой умира, ама какво става хич не е ясно.

като цяло Кармела най-ми допадна, и като рисуване и като наченки на история

Шаман и Уиндденс ми харесаха като стил, ама нещо не разбрах, кой-какъв е и за какво се бори.

пародията на Джони Браво също става

абе дерзайте напред пък да видим какво ще стане нататък

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 05, 2005 1:00 pm

Ок, айде и аз да се изкажа.

Държа обаче преди това да стане ясно, че нямам никакви предварителни впечатления за който и да било от писателите или художниците, просто българските книги игри и ДЪГА са нещо, което винаги ми е било твърде встрани от интересите.

Та...

Корицата... радва. Жалко, че няма нищо общо с комикса, но все пак радва. Имената под надписа "5 истории" може би можеха да са с по-гнусен шрифт, но разчитам, че няма да ми се демонстрира нагледно как :)

Съдържанието си е чудно, само дето можеше вместо много, извинявам се, грозната и безидейна реклама на неработещия ви сайт, да сложите едно малко по-дълго редакционно, по възможност с шрифт, който е поне донякъде четивен. Този не е... дори и човек да мерне случайно законспирираното под всички имена на екипа посланийце.
Черна точка.

Q-teh съкс :( Моите уважения към създателите му, но това е една от най-бозавите сбирщини клишета и готови сайбърпънк/фентъзи модели, която съм виждал напоследък. Пазители, Сила, Зла Корпорация, Наркотици... гет риъл, хора, това на нищо не прилича. Дан е говорим за грешките от невнимание като смяната на имена.
Що се отнася до арта, също не ми харесва. Всичко е твърде тъмно и мътно, фоновете са определено грозни, а самите герои са ми... ами еднакви, безлични и... ами носят ми едно усещане, което без да мога да обясня точно защо, бих охарактеризирал като "соц".
Втора черна точка.

Мистър Флирт... Следващия брой ще си го купя независимо какво ще има или няма да има в него. Трети брой с този ШИТ обаче НЯМА да си купя. Това е някаква евтина, долнопробна и СЕЛСКА имитация на Джони Браво, само че без хумора, с дебелашки хомосексуални бъзици, които нито са забавни, нито са нужни. Някакви опити за жаргон, които изглеждат единствено жалко, опит за създаване на архетипни персонажи... Грозно нарисувано, безобразно безвкусно оцветено и отвратително нечетивно...
Черна дупка в общи линии.

Winddance е първото нещо, което наистина ми хареса. Само че... наполовина. Разказът на фон моментално създава някаква пленяваща атмосфера, която директно ме зариби. Обаче рисунките не можаха да ме трогнат. Всъщност не че са лоши като стил, но... ами дървени са. Целият откъс от комикса е пълен с динамика, само че ние нищо не виждаме от нея. Движенията и позите са нереалистични и по някакъв начин мъртви въпреки движението, което пресъздават...
В общи линии добро, но художникът наистина трябва да се поупражнява още ;)

Implosion Studio представя Tsutomu Nihei... одобрявам, само че не виждам смисъла в точно това списание. не че една страничка повече или по-малко има значение, просто наистина ми се струва не на място. Още повече, че за една страница нито може да се даде някакво достатъчно инфо за човека, нито има място за шотове от работата му. Щото пък да пишеш за творец и да не покажеш изкуството му е малко... глупаво.

Carmela ми е малко мътна. Що се отнася до историята, не мога да кажа нищо. Все още има някакъв шанс за нещо свръхестествено в цялата работа, но ще мога да преценя следващия брой. За момента съм неутрален - нито ми харесва изобщо, нито по някакъв начин ме дразни. Що се отнася до рисунките обаче... Някой май много се е кефил на американските комикси и е прерисувал цици и задници оттам, но не се е загледал много в лицата. Откровено грозни са въпросните, особено на, както някой го беше нарекъл в друг форум, латентния хомосексуалист. И понамалете телесните форми на мацката, щото в момента се постига леко комичен ефект, който МАЙ не е търсен.

Shaman е моят фаворит (то при тая конкуренция...), при това с много. Атмосферата е страхотна, а историята, макар и да я няма, обещава да бъде интересна. Стига да няма и там, като в Q-teh, прекалено много Избрани, Сили и Пазители, и изобщо ако авторите на всички комикси в списанието не се пързалят толкова по наклонената плоскост на Главните Букви...
По отношение на рисунките също нямам кой знае какви възражения. Човечецът явно е фен на анимето (Arislan, Wolf's Rain, май вдъхновението ни е дошло в повече? :roll: ), но пък аз този стил го обичам и в крайна сметка и с леко краднатите елементи си го харесвам.
Червена точка, но ще зависи много как тръгва историята.

Задната корица - It's ugly, it's scary and it HATES me!!! Всъщност не бих обърнал обаче такова внимание на в известна степен недотам читаво нарисуваната мадама (кво ви има с тия цигари навсякъде? не е твърде кул), ако не бяха двете оранжеви етикетчета горе, които неясно защо на английски ни запознават с може би най-долнопробните жена-вамп-клишета в историята на жена-вамп-клишетата. She'll make your fantasies come true... but are you willing to pay the price? А? Я пак? Заболяха ме щото зъбите от кича...

И то... свърши.

Общи забележки:

1) Рекламите. Не ме интересува дали, какви и колко реклами ще има в списанието, то от това се храни в крайна сметка, но с едно изключение - недопустимо е за мен да слагаш в първи брой на списание оферти за тениски, логота, плакати и прочее неща с герои на списанието, при положение, че читателите още нито са си харесали нещо, нито обективно са видели достатъчно, че да имат шанса да го направят. Изпреварване на събитията, което поне за мен имаше негативен ефект и не мисля, че бих си купил тепърва нещо от предложените, дори и да си харесам по-нататък.

2) В този ред на мисли абонамент от първи брой - абсурд. Направете поне 3-4 броя, да стане ясно, че няма всичко да е от ден до пладне, щото хората вече много се париха с подобни инициативи и аз не познавам някой, който ще рискува с абонамент за неутвърдено списание.

3) Все така в тоя ред на мисли - тъпичко е малко още в първи брой да обявяваш КОЛКО по-як ше станеш в следващите. Първо, че може да няма следващи, и второ, че така звучи като оправдание предварително. Нъц.

4) Надписите на английски. Йо, бичезззз, ейчш! Ся или ше имитираме Хамериканското, или ще сме Ново сериозно списание / БГ фентъзи комикси, а? Що за простотия са тия бекграунд звуци на английски? Нямат си български аналози ли? Че някои са и погрешни (whoosh? wtf?), за което някой вече ви направи забележка. Имената на Winddance и Shaman също. Кому е нужно? Пак питам, ще имитираме, или ще творим? И разните надписчета като ония на горната корица. Просто, и това повечето бг-творци не искат да го схванат, ако ми се чете хамериканско, НЯМА да си купя българско, което го имитира. Ако си купя българско, искам да НЕ имитира хамериканското. Мерси за вниманието.


Общо впечатление - за момента отрицателно. Има хляб в списанието и ще му дам още брой-два шанс да се докаже поне в моите очи, но като цяло напълно ми харесва само ЕДИН разказ, в който при това нищо не става (Shaman) и наполовина (като история) - още само един - Winddance. 1.5/5 не е добра равносметка, а и има твърде много странични трески за дялане. Ако бяха само те, а разказите бяха добри - супер. Ако ситуацията беше като сегашната, но поне страничните елементи ставаха - ок. Но като цяло за момента съм леко разочарован. Разчитам авторите, че и дизайнерите и художниците, НАИСТИНА да стават все по-добри (ама видимо) с всеки следващ брой.

Общо усещане - за момента позитивно. В крайна сметка това е първи брой на, айде не първи, но един от малкото сериозни опити за подобно нещо. Ще го подпомагам, докато виждам, че има напредък. Знам, че постът изглежда много негативен, но всъщност не е и пиша всичко това именно защото ми се струва, че Q-teh има потенциал. Просто трябва много, ама наистина МНОГО работа, докато стане наистина добро.



П.П. Но на Мистър Флирт не му е там мястото, проитивен е, селски, елементарен, долнопробен, скучен и... в момента не се сещам за друго определение, което да не е нецензурно. Махнете го. Наистина.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jul 05, 2005 1:50 pm

Аз пък смятам КюТех-а за най доброто в броя, след него Уинденс. В смисъл, КюТех-а клиширан, клиширан, но пък е доста добре нарисуван и е единствения с наченки на история (засега. след някой и друг брой можеи да се промени, но то най вероятно няма и да си ги купя, дори и да има, за това по надолу). Уинденс пък ми хареса стила и историята може и да се окаже интересна. Арт-а също много ме накефи.

Шаман (засега) не ми хареса. Никак даже. Като арт е добре, признавам, но тоталната липса на някаква свързана и/или логична връзка в него липсваше. Ма ще видим, може и да се оправят нещата в това.

Кармела - прекалено е кратичко и не виждам смисъл в него. Очертава се някаква феминизирана глупост, но ще видим. Мистър Флирт е дебилно, може и с него, но е най добре да заминава.

Рекламите - аз лично го намирам за изключително нагло току що появило се, неналожило се и (да си дойдем на думата) неизвестно списани, да сложи 15+ страници с реклами още в 1ви брой и то предимно такива, които иначе биха се събрали на 1, максимум 2 страници, които отгоре на всичко са и за тениски, лепенки и тям подобни глупости на същата фирма. И отгоре на всичко да ми искат 5 лева за това. Ако и 2рия брой е на същото диридже, просто 3ти (не че за 2ри няма да си помисля едно хубаво) НЯМА да си го купя. Ебаси в страниците с реклами спокойно можеше да се събере още толкова от Кармела. Примерно. Или още един комикс.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Wed Jul 06, 2005 9:30 pm

Малко кръц-кръц с ножичките: ;-)

http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=3619
Прегледайте поне последните две страници от темата...

Мнения и рецензии:
http://www.raynerape.com/2005/06/28/151.html/
http://www.rpg-rebellion.net/forum/viewtopic.php?t=857
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 07, 2005 12:42 pm

Подходящата страница за започване на топика е 8, щото тогава е излязло самото списание. Иначе топикът е много хубав, доста интересни неща са се изписали, както и бая глупости. Само че тоя път Майндкрайм определено е доста по-адекватен от Уейн, въпреки странностите си :/ Изкушавам се да се регна да си пусна мнението и там, но едва ли има нужда...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Wed Jul 13, 2005 11:58 pm

Winddance и Шаман са истината, ама много малко странички са им отпуснали. Графичният стил на Шаман е невероятен, щеше ми се да кажа и за останалите същото, ама не мога. Ндявам се в следващия брой да е по-добре.
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Jul 28, 2005 2:13 am

:D По-добре е:

http://www.qteh.com/comics.php?cat=18 (привю за 2ри брой)

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 28, 2005 11:14 am

Шаренко... ма дано не чакаме до Декември да го видим...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jul 28, 2005 11:34 am

Бе 116 страници много добре, но къде на 10ната бонус страници ще се съберат още 2 комикса ...

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Thu Jul 28, 2005 1:21 pm

Интересничко, интересничко :D Шотовете бяха яки, да видим и списанието...
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests