The Vampire Chronicles

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

The Vampire Chronicles

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Mar 13, 2005 12:49 pm

значи, интерсено ми е колко са книгите, кои от тях са излезли на БГ пазар, колко филма има правени по тях(щото аз съм гледал само Интервю с Вампир и Queen Of The Damned), да ми препоръчате какво от тях да чета/гледам, както и евентуално други интересни филми с вампири ;Р

ам, да, и ако може по-подробно да ми разясните.. хмм.. ами всичко което знаете за хрониките :РР
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 13, 2005 12:51 pm

Дризт, кога ше почнеш да си пускаш топиците където им е мястото?

Хрониките не знам колко са (над 10 вече със сигурност), но филмите са си само тия двата, като "Кралицата на прокълнатите" обхваща в себе си втора и трета книга (The Vampire Lestat (2) и Queen of the damned (3)).
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Mar 13, 2005 12:56 pm

Значи, на български е преведена само "Интервю с вампир". При това доколкото знам е орязана безобразно.
Май са само 2-та филма - интервюто и кралицата. Между другото Queen of the damned филмът е някаква тотално осакатена версия на книгата. Като прочетох книгата ми стана ясно, че единственото общо между двете са имената на героите. Но и филмът си има своите плюсове.
Ето ти линк, към сайта на Ан Райс:
http://www.annerice.com/bs_VampireChronicles.htm

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Mar 13, 2005 12:57 pm

ами щото филми/книги.. де да знам при филмите или книгите да го пусна топика?
ами книгите? кои от тях са излезли в БГ, кои стават за четене?
И ако ги няма в превод някой ако може да ми ги даде ел. в оригинал. ;Р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Mar 13, 2005 1:00 pm

Книгите могат да се намерят на доволно висока цена по разните панаири на книгата. В електронен вариант не са ми попадали и ако някой ги има ще съм му страшно благодарна, ако реши да ги сподели с мен :)

User avatar
Surfer
Scholar
Posts: 139
Joined: Tue Mar 08, 2005 12:15 pm
Location: Surf'in USSR
Contact:

Post by Surfer » Sun Mar 13, 2005 3:59 pm

имаше един филм underworld с посредствени качества, ама като за екшън става.
Не сме Декарти, Нютони не сме,
за нас науката е тъмен лес
от чудеса.
А сме нормални астрономи - да!
Ловим звезди по тъмни небеса...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 13, 2005 4:01 pm

Yъ, да, а едно от посредствените му качества е, че няма нищо общо с Вампирските хроники.
And you can't dance with a devil on your back...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sun Mar 13, 2005 4:11 pm

Така, значи от линка, даден към страницата на Ан Райс си се вижда, че книгите са 10 (макар че някъде съм ги виждал като 9). Книгите (в оригинал) могат да се намерят тук:

http://free.datacom.bg/browse/zhivik/books/Anne%20Rice/

PDF-и са, но в такъв формат ги имам само.

Колкото до екранизациите, Interview with the Vampire е доста приемлива, въпреки че има изпуснати неща. Все пак Том Круз май не е много подходящ за ролята. Колкото до Queen of the Damned, това е пълна боза. По същество обединява втората и трета книга от поредицата - "Вампирът Лестат" и "Кралицата на прокълнатите". За съжаление, сценария няма почти нищо общо с книгата, освен имената на персонажите и една от сюжетните линии. Просто разваля доброто впечатление от книгите, въпреки че актьорът, който играе Лестат (Стюърт Таунзенд), ми допада повече, отколкото Том Круз.

А иначе Underworld ми се струва по-скоро да е по мотиви от настолната ролева игра Vampire, на White Wolf, отколкото от "Вампирските хроники". В крайна сметка пак няма значение, защото и Underworld е пълна боза, така че все едно от къде е дошла идеята.
This signature is not yet rated

User avatar
Surfer
Scholar
Posts: 139
Joined: Tue Mar 08, 2005 12:15 pm
Location: Surf'in USSR
Contact:

Post by Surfer » Sun Mar 13, 2005 4:16 pm

както и евентуално други интересни филми с вампири
знам че не е интересен ама човека пита
Не сме Декарти, Нютони не сме,
за нас науката е тъмен лес
от чудеса.
А сме нормални астрономи - да!
Ловим звезди по тъмни небеса...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Mar 13, 2005 6:52 pm

Хм, аз пък си го харесвам Том Круз като Лестат. Придава невероятна цинична отсянка на цялото действие. Никога няма да го забравя как изтискваше кръвта на оня плъх в чашата, или как танцуваше с трупа на клодината майка. Или как си оправяше ръкавките в колата накрая. Пълен култ! Мисля, че Стюарт Таунсенд никога не би могъл да изиграе Лестат толкова добре!
Кралицата...абе като се абстрахираш от факта, че това е филм, свързан с Интервюто, може дори да ти хареса. Има си чудничката декадентска атмосфера и е страшно красив. Саундтракът му е едно от любимите ми неща. Но наистина е класи под Интервюто. И това не е особено чудно като се има предвид, че Ан Райс не е направила филмовата адаптация за него, както е при първия. Но на фона на тъпотии като От здрач до зори и Underworld си е направо шедьовър.
Много мерси за линка :) Веднага ще ги изтегля всичките!

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Mar 13, 2005 9:05 pm

Никога няма да го забравя как изтискваше кръвта на оня плъх в чашата, или как танцуваше с трупа на клодината майка. Или как си оправяше ръкавките в колата накрая.
мда, чудесно го изигра, точно толкова, колкото щяха да го изиграят още прекалено много актьори.
А аз от скоро се превърнах в голям фен на Джони Деп и за всяка роля мисля че ще е идеален ;Р
Ениуей, мерси на всички за инфото. :)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 14, 2005 9:59 am

А да гадая ли откъде тая вампирска мания при наличието на тоя аватар? ;) То и при мен оттам тръгна...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Mar 14, 2005 11:18 am

Амелия, хайде сега, ще ме извиняваш, но Том Круз изглежда направо нелепо във Интервю-то. А филма, въпреки че г-жа Rice сама си е адаптирала сценария, беше интересен екшън по мотиви от Интервю с Вампир и има ужасно малко с книгата.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Mar 14, 2005 11:55 am

Хмм, книгата я изтраях (в оригинал) нейде до опследната четвърт. Дотогава почти нямаше съществени различия с филма, като се изключи, че беше ужасяващо развлачено действието. Дори атмосферата е спазена. А Том Круз е перфектен Лестат според мен.
And you can't dance with a devil on your back...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Mar 14, 2005 12:02 pm

Чак пък ужасно малко ... сега, никоя книга не може дословно да се пренесе на екрана, така че що се отнася до сценарий, "Интервю с вампир" си беше повече от прилична екранизация. Не отричам, имаше няколко отрязани епизода, особено към края на книгата, но като цяло според мен филма следва до голяма степен книгата.

Колкото до Том Круз, не казвам, че е лош актьор, той има и добри роли все пак - "Магнолия", "Съучастникът", "Рейнман" - но просто не е подходящ за точно за тази.

Колкото до недоразумението "Кралицата на прокълнатите", склонен съм да се съглася, че музиката е едно от ама много малкото неща, които авторите на филма са усетили. Става въпрос най-вече за петте песни, написани специално за филма - от Джонатан Дейвис (Корн), между другото - които напълно се вписват в идеята. Колкото до останалата част от филма - по-добре да се пропусне.
This signature is not yet rated

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests