The Best of Fantasy

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 22, 2005 5:03 pm

Уби ме с това изказване @_@ Тази книга я изтърпях нейде до 40-та страница. Беше ТОЛКОВА малоумно написана и дотолкова ми приличаше на фантазиите на надрусан 13-годишен геймър, че...

Ма вземи ги напиши тук тия концепции, щото не съм стигал до тях, а ми стана интересно :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Tue Feb 22, 2005 5:10 pm

Scourge wrote:е ок де. нека русата докара и чернокосата си братовчедка. няма да ги връщаме сега я... : }
Няма смисъл. И без това повечето (ако съдим по Raina i Berdine) сигурно са непоправимо обратни.

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Tue Feb 22, 2005 6:55 pm

Прав си, Roland, доста зор видях, докато я прочета, въпреки че съм голям фен на Warcraft. Но останалите книги по играта са супер, особено Повелителят на Клановете.
А, щях да пропусна да кажа какво според мен трябва да включва перфектното фентъзи (съжалявам за клишетата, но аз поне това очаквам да получа от всяка история с мечове и магии):
1) Секси мадами в още по-секси доспехи или подобни аксесоари (long live Luis Royo).
2) Kонаноподобни мощни войни.
3) Магьосници, които не са съвсем всесилни.
4) Грозни, но не и лигави (като Амгъл, примерно) гадове.
5) Малко (поне) романтика
6) Свят, в който за повечето от героите убийствата не са начин на живот.

Хм, не съм убеден, че мога да възпроизведа много точно теориите, но ще се опитам. Повечето хора приемат, че времето тече както работи механичен часовник - всяко нещо си има начало, развитие и край и връзката може лесно да бъде проследена. Докато, ако времето е като пясъчен часовник, то за крайния резултат няма значение в каква последователност са се случили действията (както песъчинките падат без някакъв определен ред) и е невъзможно да се прецени коя е главната причина за крайния резултат. Уф, обичам я тая теория, ама не и да я обяаснявам :)))))

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Apr 01, 2005 10:40 pm

Лежах си на покрива и се припичах на сутрешното слънце, когато чух приближаването на... Ал Айн? Мързеше ме да отворя око, за да проверя догадката си, така че изчаках да заговори.
-Опънал си се като котарак на напечен от слънцето покрив.
Той си беше.
-Затваряй си човката, че още не съм закусвал!
Обикновено не позволявам на един гълъб да ми говори така, но Ал Айн е стара дружка и безценен информатор.
-Нашир се е върнал в града.
-Не думай- престорих се на безразличен, но бях предаден от връхчето на опашката си.
-И то не сам.
Наострих уши. Дотук с преструвките.
-Засега толкова. Пази се, Хир. Имаш "опашка".
Плясък на криле и пак бях сам. Вече не ми беше до припичане. След малко намерих единственото черно куче в целия град зад любимата му месарница.
-Здрасти, Калб!- измяуках от зида зад гърба му. Бях се приближил безшумно и срещу вятъра.
-Как сме, Хир!- той дори не се обърна. Никога не бях успявал да го изненадам.
-Засега добре. Нашир се е върнал.
Този път обаче успях. Калб едва не се задави с агнешката карантия.
-Откъде знаеш?
-Едно птиченце ми изпя.
-Ал Айн? Защо му е да ти помага?
Замислих се:
-Веднъж му спасих живота.
-Не беше гладен?
-Направо бях преял.
Калб изкриви муцуна в мрачна усмивка.
-Ал Айн - добре. Нашир, обаче, трябваше да убиеш когато имаше възможност. Змийският син го заслужаваше.
-Опитвал ли си някога кобра? - върнах му усмивката.
Най-добрият ми приятел внезапно помръкна и жълтите му очи ме пронизаха.
-Трябваше да го убиеш, Хир. Имам лошо предчувствие.
Замълчах.




Първата страница от романчето, което пиша едновременно със "Соулфлоу". Доста нестандартен стил, единствената ми цел беше да ви накарам да пожелаете да обърнете тази първа страница. :wink: Дано съм успял! :?

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Sat Apr 02, 2005 10:37 am

Ама това сериозно ли е или първоаприлски майтап?
Все пак, ако наистина търсиш мнение, не мисля, че такъв роман би привлякъл вниманието на читатели над 12-годишна възраст.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Apr 02, 2005 7:24 pm

:lol: Хвана ме и по двете линии. Естествено, че е първоаприлско и че е за деца. Но едва ли повече отколкото "Една нощ през самотния октомври", да речем. Говорещи (помежду си) животни не означават задължително детска приказка. Дори в ...ъ-ъ "Мечо Пух"? :wink:

User avatar
Couatl
Sorcerer
Posts: 492
Joined: Wed Feb 02, 2005 8:24 pm
Location: In the temple of the purple feathers

Post by Couatl » Sat Apr 02, 2005 8:35 pm

Как да ти кажа деликатно че ти всъщност не си зелазни, каквото и да си мислиш....?
...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Apr 03, 2005 12:49 am

Ами, току що го каза, а деликатността при поднасянето на свръхочевидни истини така или иначе е излишна. :D Защо това, че използвам герои-животни и че сюжетната линия не е съвсем за деца да означава, че се сравнявам с един от най-великите световни писатели?
Откъсчето е кратко и не беше предназначено за сериозно обсъждане, но ако наистина нещо в него ви е подразнило, ще се радвам да го чуя. :)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5766
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Apr 03, 2005 1:42 pm

На мен ми хареса, наистина може би защото ми напомни за "Самотният октомври", но във всеки случай бих обърнала страницата, за да видя какво има нататък.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Apr 04, 2005 1:37 pm

Благодаря!

Това, надявам се, е максимумът, който може да се изисква от толкова кратък откъс. :D

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Thu Oct 14, 2010 10:37 am

Roland wrote:Видях два цитата тук, не видях твое мнение, нито каквато и да било "философия". Мисля, че си достатъчно наясно какво значи думата, за да ми излизаш с чужди цитати, при това в които отговор на въпроса ми пак няма. Във "Вярата на прокудения" това "послание" за живеенето беше поднесена директно, елементарно, първично и тъпо. Сега, лошо няма, че друг го е трогнала, но това нито я прави по-философска, нито по-дълбока, нито кой знае колко смислена ениуей, само значи, че за различните хора е по-въздействаща. Та философията, викаш?
Това е философилта на Айн Ранд, която е живяла в Съветите и е избягала от тях. Тя е създател на Обективизма, който не е приет еднозначно за философия, но въпреки това е изключително популярен сред десно настроените хора. Не е приет еднозначно, защото тя постулира някои неща без доказателства (светът е обективна реалност, ПЪК), а те са непознаваеми априори. Малко като нагласяне на аксиомите е.

Идеята е, че тя пише от личен жизнен опит за съветите. Не забравяйте и руския лаф - За едни животът е life, а за други - жизнь
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 14, 2010 10:52 am

Защо ми отговаряш на пост от 2005-та година? ;_;
And you can't dance with a devil on your back...

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Thu Oct 14, 2010 10:23 pm

Roland wrote:Защо ми отговаряш на пост от 2005-та година? ;_;
За мен темата е нова, аз все пак съм отскоро тук, а и темата има отворен край, което означава, че може да се натрупат пари с продължения :lol:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Oct 14, 2010 10:24 pm

Да бе, ама поне напиши нещо ново, недей отговаря с информация, която за тия пет години човекът ВЕРОЯТНО е добил и без теб ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Oct 14, 2010 10:57 pm

Да не говорим, че най-вероятно напълно е забравил кой за какво се бори.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests