Бари Хюгарт?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
shayhiri
Elder God

Бари Хюгарт?

Post by shayhiri » Mon Dec 20, 2004 7:21 pm

Някой попадал ли е на един от много малкото оригинални и интелигентни гласове във фентъзито? :wink: Мнения?

Scourge
Mistborn

Post by Scourge » Mon Dec 20, 2004 7:23 pm

чудна трилогийка леко осакатена от превода.
останалото го има в първото ти изречение ; )

Roland
Site Admin

Post by Roland » Mon Dec 20, 2004 7:28 pm

Кътам си я за черни дни, ама още не съм я прочел :)
And you can't dance with a devil on your back...

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Mon Dec 20, 2004 8:30 pm

Много любими книги(поне двете, които съм чел, третата все не мога да я намеря). Господарят Ли е прост безумно култов герой. 8-) Много свеж хумор, интригуващ сюжет и най-вече писател с наистина богато въображение.

За съжаление книгите не са постигнали осбено успех на Запад и май други от същия автор няма издадени, което е жалко, защото е в пъти по-добър от камарата занаятчии в жанра, продаващи милиони.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Dilvish the Damned
Paragon

Post by Dilvish the Damned » Mon Dec 20, 2004 8:33 pm

Мняяям...

Хиляди изсъхнали фъшкии от анемични изчадия на незаконния брак на сляпа констенурка и разгонен заек да се изсипят на главата на недостойните "критици", разубедили височайшия Хюгарт да се откаже!!! :? :x :? :x :evil:

Иначе да, господарят Ли е един от най-шантавите герои, на които съм попадал, а и цялостната концепция за Китай е мнооого добре пипната. Както казах, жалко, че ще си останат само три тома...

Ghibli
Elder God

Post by Ghibli » Mon Dec 20, 2004 8:38 pm

И аз съм чела само двете, но третата все пак не е неоткриваема - виждала съм я тук-там, макар и в лошо състояние. "Мостът на птиците" си остава любимата ми - много приятно оплетени приказка, детектив, ужас и хумор. В Китай на всичко отгоре :)
@}->--
"анакин поворачивается к зеркалу, а в нем дарт вейдер. и тут анакин понимает, что ему трудно дышать."

shayhiri
Elder God

Post by shayhiri » Mon Dec 20, 2004 9:02 pm

"Мостът на птиците"
"Легенда за камъка"
"Осем ловки демона"

Само че първо излезе последната - май още през 1992, малко след това и другите две. Еднакво добри са, пък и доста си приличат. Може би първата е най-най. Пробвайте на Славейков за липсващите.

Нямам никаква външна информация и бях доста заинтригуван от някои забележки. Наистина ли се е продавал зле? (Моля, насочете ме към някой надежден сайт с информация за продажбите във фентъзи - топ 100?) Наистина ли критиците са го оплювали? Благодаря!

Dilvish the Damned
Paragon

Post by Dilvish the Damned » Mon Dec 20, 2004 9:13 pm

Тц, Славейков не ти върши работа. Там за под 30 лв. забрави да ти я продадат. Но пък преди два-три дена имаше два-три идеални екземпляра на Орлов мост - по 3 лв. мисля, че бяха.

Scourge
Mistborn

Post by Scourge » Mon Dec 20, 2004 9:26 pm

всъщност критиците (професионалните) са го оценили по достойнство и са му пораздали някоя и друга наградка.
вината за липсата на продължения (което не е задължително лошо) е на издателите (според хюгарт).

termit
Aes Sedai

Post by termit » Tue Dec 21, 2004 9:45 am

Не помня кога/къде/от кого, но бях чувал че май има написани (неиздадени?) още две книги. Но не съм се опитвал да търся повече инфо, така че не знам доколко е вярно. А книгите за Господаря Ли мачкат отвсякъде :D
По въпроса за най-най - аз съм за 8 ловки демона. Ханджията Ту е просто брутален персонаж :twisted:
Elves dig rocket launchers.

kallan
Smallfolk

Post by kallan » Sun Mar 27, 2005 7:47 pm

за нови книги не съм чувала, но вижте тези трите не са за"еднократна употреба" :D чела съм ги доста пъти и мисля така профилактично да си ги препрочитам и за в бъдеще :)

Jesuit
Smallfolk

Post by Jesuit » Thu Mar 31, 2005 4:07 pm

Любима поредица верно.
бтв моята информация е, че Хюгард е спрял да пише след скандал с издателите си - детайли не знам обаче.
Scio enim cui credidi

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Fri Mar 13, 2009 10:53 pm

Аз да се похваля, че ми пристигна limited edition изданието дето чакам от ноември по милостта на българската митница /слон да им го тури/.
Но пък съм щастлив като бълха върху императорска хрътка сега :) Хем фанах 190/200 поръчка :twisted: Странното е, че хем е с бая ситен шрифт изданието, а и да махна от сметката кожената подвързия сбора от 3те книги е 640 стр и бая по дебело от на бг трите? Интересно.

http://www.subterraneanpress.com/Mercha ... t_Count=99

Разкошно издание, чудя се как да го чета без да го пипам много много :/
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sat Mar 14, 2009 2:24 pm

Пък аз да се похваля, че си имам нов подпис. Познайте от къде съм го взел. :D :D :D
Иначе се учудвам, че чак сега разбирам за тема, посветена на един от любимите ми писатели. Поредицата за господаря Ли ми е не по-малко любима от "Хрониките на Амбър" и с удоволствие съм я препрочитал твърде много пъти. Твърде много, да...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Sat Mar 14, 2009 2:34 pm

Е аз само на български до са, така че ше е ново преживяване :)) + неиздаваната версия без /цензура или от сорта/ на Мостът :))
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.