Kнигите за Дризт

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
vampire_girl
Commoner
Posts: 40
Joined: Sun Mar 13, 2005 4:56 pm
Location: Трансилвания

Post by vampire_girl » Thu Jul 06, 2006 1:10 pm

Аз лично почнах с "Трилогия за мрачния елф".
1. "Градът на Мрака"
2. "Изгнание"
3. "Убежище"

Оттам нататък е следващата поредица, "Наследството на Мрака".
Come out, come out...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Jul 06, 2006 2:08 pm

Ми не е:)

Хронологически са:

Dark Elf Trilogy
Icewind Dale Trilogy
Legacy of the Drow - 4 books
Paths of Darkness - 4 books
Hunter's Blades Trilogy
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 06, 2006 2:15 pm

Но не и като последователност на написване. Там Дарк Елф се пада или след айсуинда, или след легасито, не съм сигурен. Просто като инфо де, иначе на Ян е правилна таблицата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
vampire_girl
Commoner
Posts: 40
Joined: Sun Mar 13, 2005 4:56 pm
Location: Трансилвания

Post by vampire_girl » Mon Jul 10, 2006 9:34 pm

Yan: е, поне за първите три познах. :lol:
А после не е "Наследството на Мрака", тъй ли? :oops:
Come out, come out...

User avatar
7th Sense
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Wed Aug 02, 2006 3:38 pm

Post by 7th Sense » Wed Aug 02, 2006 4:16 pm

Книжките (поне това,което съм прочела досега) наистина не са нещо уникално,ама си ги бива в общи линии - зарибявка са :mrgreen: Аз ги прочетох малко разбъркано,ама и така не беше зле.
http://republika.pl/musssic/banner.jpg

Even in madness, I know you still believe
Paint me your canvas so I become
What you could never be

I dare you to tell me to walk through the fire
wear my soul and call me a liar
I dare you to tell me to walk through the fire
I dare you to tell me
I dare you to

User avatar
Armagedon4o
Commoner
Posts: 40
Joined: Sat Jun 17, 2006 8:54 pm

Post by Armagedon4o » Tue Oct 24, 2006 10:04 am

Тоя Дризт такава конска доза идеализация му е вкарал Салваторе ,че чак ми стана антипатичен .Така ми се искаше някой най-накрая да му смачка фасона един път за винаги .Но уви......
Last edited by Armagedon4o on Tue Oct 24, 2006 11:09 am, edited 1 time in total.

User avatar
Light_Lord
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Wed Oct 04, 2006 12:36 am
Location: Forgotten Woods
Contact:

Post by Light_Lord » Tue Oct 24, 2006 10:37 am

Уви, български не знае народът.
Пише се идЕализация.

ЕДИТ: Правилният ред на четене е този, посочен от Ян. Объркването идва от там, че "Трилогия за мрачния елф" е писана след "Долината на мразовития вятър". :wink:
"Не, не мисля като теб. Просто този път мненията ни съвпадат."
"Пътеките на светлината"
What kind of drow are you? Settled here with all your friends?! You've let yourself be taint.
I think my enemies would disagree. Besides, having alies makes us strong, not weak.

User avatar
Armagedon4o
Commoner
Posts: 40
Joined: Sat Jun 17, 2006 8:54 pm

Post by Armagedon4o » Tue Oct 24, 2006 11:10 am

Light_Lord wrote:Уви, български не знае народът.
Пише се идЕализация.

ЕДИТ: Правилният ред на четене е този, посочен от Ян. Объркването идва от там, че "Трилогия за мрачния елф" е писана след "Долината на мразовития вятър". :wink:
ще знам вече

User avatar
Light_Lord
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Wed Oct 04, 2006 12:36 am
Location: Forgotten Woods
Contact:

Post by Light_Lord » Fri Oct 27, 2006 8:04 pm

Скъпи Шадоудансъри, позволете ми да се похваля!

Тук
"Не, не мисля като теб. Просто този път мненията ни съвпадат."
"Пътеките на светлината"
What kind of drow are you? Settled here with all your friends?! You've let yourself be taint.
I think my enemies would disagree. Besides, having alies makes us strong, not weak.

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Wed Nov 01, 2006 8:13 pm

Някой може ли да ми каже от къде мога да си закупя пълната Трилогия за мрачният елф, че не се намира в онлине магазините? :(

User avatar
Light_Lord
Smallfolk
Posts: 21
Joined: Wed Oct 04, 2006 12:36 am
Location: Forgotten Woods
Contact:

Post by Light_Lord » Thu Nov 02, 2006 8:53 am

Ами ако кажа, че Doch, намират се?

http://www.books.bg/
http://www.pe-bg.com/
http://www.helikon.bg/
http://www.mobilis.bg/shop/v2shop.asp?u=0

Май на последното ги има. Но провери навсякъде, все пак. Приятно четене. :D
"Не, не мисля като теб. Просто този път мненията ни съвпадат."
"Пътеките на светлината"
What kind of drow are you? Settled here with all your friends?! You've let yourself be taint.
I think my enemies would disagree. Besides, having alies makes us strong, not weak.

User avatar
Untitled
Commoner
Posts: 48
Joined: Thu Sep 18, 2008 9:00 pm

Post by Untitled » Wed Jan 28, 2009 10:20 pm

Armagedon4o wrote:Тоя Дризт такава конска доза идеализация му е вкарал Салваторе ,че чак ми стана антипатичен .Така ми се искаше някой най-накрая да му смачка фасона един път за винаги .Но уви......
Макар че има един онлайн комикс, Looking For Group, който яко се изебава с Дризт и неговата идеализация. За заинтересованите: www.lfgcomic.com/page/1

Иначе културата на мрачните елфи е извъртяно очарователна, и наистина е голяма разлика от обикновените стереотипи за общество. Поредиците имат огромен потенциал, като цяло, просто не са добре реализирани. Чета си ги и по едно време се чудя-историята трябва да е хубава, що не ми става интересно тогава? Дали просто е предвидимо, или е клише, в което е направен опит да се внесе съспенс, без успех, не знам. Но просто от книгите на Салваторе ми остава усещането за незавършеност. Сега с този любовен триъгълник Дризт/Кати-Бри/Улфгар се чудя какво се опитва да постигне? Приятелство vs Любов не е чак такъв сложен за разрешаване спор, а според Wikipedia ще се разреши чак след...една или две поредици ли беше. Ако това се протяга за...минимум шест книги (май), вече не е plot twist, ами разтягане на локуми.
Всяка от тези поредици можеше да се компресира в една книга (малко по-обемна, може би), но по-добре написана. Продажби, продажби...
''За мен това малко момченце, застанало пред бронзовия кораб на пустинята , постепенно започва да се превръща в символ на човека, изправен пред монголоидните очи на вечността. Зад тях, безнадевдна и безкрайна, се сивееше вълнообразната пустиня. Възможно е и ние с вас да сме там някъде!...Не настоявам!''

Pikel
Commoner
Posts: 34
Joined: Fri Apr 17, 2009 4:33 pm

Post by Pikel » Fri Apr 17, 2009 4:51 pm

Corwin wrote:Книжките са си доста тъпи и стандартни, обаче Салваторе не е човек когато дойде време за битки. Толкова брутално и живо описани кютеци няма. Направо ти иде да вземеш ножа за хляб и да ходиш на лов за съседи, само и само да използваш новопродибитите бойни похвати.
Просто, ако в момента ми беше пред очите щях да ти плесна един зашеметител и да ти се метна от последното въже ! Ти всичките му книги ли си чел ??? Айде прочети "Paths of Darkness" и книгите след тази поредица и после ми говори за тъп и стандартен ! Стила му еволюира адски много и това личи в книгите му ! Ако си прочел само The Icewind Dale Trilogy или The Dark Elf Trilogy можеш и си извадиш такива заключения, но нали знаеш че тези книги са писани преди 20+ години ! :evil: :evil: :evil:
Освен това Славаторе създава една ОГРОМНА вселена със супер много различни по характер и много добре представени, както главни, така и второстепенни герои.

Тъп и стандартен ... :evil:

П.П. Относно хронологията на книгите може да я видите ТУК (горе в дясно на екрана)
Last edited by Pikel on Fri Apr 17, 2009 4:54 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Lord
E'lir
Posts: 163
Joined: Tue Jul 01, 2008 10:21 am

Post by Lord » Fri Apr 17, 2009 4:53 pm

Може би нестандартно тъп е словосъчетанието, което търсиш?

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Fri Apr 17, 2009 7:37 pm

Не, надали, защото книгите въобще не са нестандартно тъпи. Най-лошото, което можеш да кажеш, е, че не са нестандартно добри. Даже в тоя сайт има ревюта, които обясняват как Салваторе е умеещо да пише старо куче.

Мене в един момент започнаха да ме дразнят, щото не обичам нито идеални герои, нито клишета, нито очевидна философия (без малко да зарежа Белият Зъб заради един момент с грозен лош човек, за когото многократно ми се каза, че е лош, и един добър, висок, с румени бузи и красавец - няма как да изтрая ония извадки от дневник или каквото там бяха на Дризт).

Не, чакай, издържах Господарят на Светлината с оная реч на Яма.

Е, добре, може би Салваторе, освен че има горепосочените проблеми, не е и най-добрия автор, дето го има :P Но не бих казал, че е зле. Има други цели.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests