Хрониките на Амбър

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Wednesday13
Farmer
Posts: 59
Joined: Tue Nov 16, 2004 4:26 pm
Contact:

Post by Wednesday13 » Fri Dec 17, 2004 6:37 pm

чак и мен 3арибихте ,това май ще е следващата поредица с която ще се 3ахвана :lol:

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Fri Dec 17, 2004 7:54 pm

Поредицата е велика, само дето е ма-а-алко недовършена:)
Впрочем силно се надявам да си остане недовършена, щото калпави дописвачи колкото щеш! Някакъв урод, наречен Джон Грегъри Бетанкорт, е започнал предистория, описваща живота на Оберон (татенцето на Коруин). Пълен кошмар! Едвам успях да дочета пролога на първата част и после цял ден ми се драйфаше:)

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Dec 17, 2004 8:25 pm

Не че нещо, но трябва и малко реализъм в цялата работа - първите 5 книги са велики и т.н., но вторите не само според мен са доста по-зле.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Fri Dec 17, 2004 8:33 pm

Перфектни са си:)
Даже и некви 5 разкази ми се намират, които уж трябваше да дадат някъв завършек, но не стана баш така;)
Sad But True - бaджакът ти ме натъжава истински

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri Dec 17, 2004 8:41 pm

Ми аз твърдо си признавам, че са 32 лева, даже и безплатен календар ми дадоха, ама аз вече си имам десет пъти по-як(с пингвини, по подразбиране), та няма да намажа особено... Трябва да призная, че новите издания ми отиват малко повече на цвета на библиотеката от старите, което е първият плюс за Бард тази година. Май ще бъде и последният, като гледам вече отиващия си календар с тигри. Както и да е, исках да кажа, че денят, в който си купи този комплект, ще е празник за всеки дърт амбърит.
Освен това винаги остава възможността да ви обслужи Васил Тучков, гордо застанал зад щанда с табелка "Васил Тучков - автор", гордо увиснала на гърдите му... хе-хе-хе...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Dec 17, 2004 8:45 pm

Ама наистина ли? Искам да кажа... наистина ли?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri Dec 17, 2004 8:53 pm

Да!, Гибли, наистина. Едвам се сдържах да не му поискам автограф, докато ми връщаше рестото...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 17, 2004 9:09 pm

Еми аз пък си поисках :P Със се "Да надбягаш съдбата" си го получих. А момчето всъщност се оказа свястно :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri Dec 17, 2004 9:25 pm

Сега това с автографа, искам да знам, за да ме накара да се разкъсвам до края на живота си от разкаяние и гняв по попиляната си единствена възможност да постигна нещо в същия тоя живот, ли беше оставено на вниманието ми? В момента се чувствам като Дарт Вейдър, дишайки уста в уста на Пинокио, надявам се да си доволен...
Last edited by Lubimetz13 on Fri Dec 17, 2004 10:45 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 17, 2004 9:28 pm

Безкрайно :P
And you can't dance with a devil on your back...

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Fri Dec 17, 2004 9:28 pm

Мняя, не виждам какво неясно има около вторите пет книги от Хрониките. Може би единственият по-слаб момент е това, че концепцията за Логрус не е толков изчистена, колкото тази за Лабиринта (може би все пак Шарката), но пък Мерлин е пич, та дрънка. Също и Дяволският чекрък...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 17, 2004 9:29 pm

Бе и аз съм по-голям фен на Коруин, Мерлин е по-тривиален зелазниев персонаж от него. Ма поредицата, колкот и да е странно, ме кефи абс хомогенно, като цялост, а не като делена на две.
And you can't dance with a devil on your back...

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Fri Dec 17, 2004 9:41 pm

М-хм, `пцолютну съгласен, че трябва да се възприема като цялостно произведение. Просто изказвах несъгласие с някои предходни мнения, че първите били готини, ама вторите не.

User avatar
tin4e
Commoner
Posts: 39
Joined: Wed Mar 17, 2004 10:54 pm
Location: sofiq
Contact:

Post by tin4e » Tue Dec 28, 2004 5:11 pm

to ako nqkoj iska na pazarasa i 5 razkaza dopylva6i poredicate
te neq zavyr6vat poskoro malko q do obqsnavqt
:)

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Dec 28, 2004 10:11 pm

Брилянтни са. За мен най-доброто от Зелъжни. Дори по-добро от "Роза на Еклесяща", "Вариациите на Еднорога" и "Безсмъртният". Според мен даже най-добрата фентъзи поредица излизала ever. (Или поне аз която сам чел :) ) В сми първата книжка е убийствена и останалите поддърват достойно доброто темпо. Имам си ги книжките (вече на парцали от препочитания), но definitly ще си ги взема и в кутийка. Даве няма и да ги чета. Ша си ги сложа на видно място на шкафа и само с кадифени ръкавици ша си ги места. А разказите май бяха 4 и ги бяха сложили всичките в "Амбер завинаги". Те също си заслужават, ама пълнежа в книгата освен разказите беше само за хардкор фенове.
P.S. Sorry za greshkite. Ot Cyrillizeto sa i sega ne mi se zanimava,
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 82 guests