Роулинг вс Туитър, серия поредна

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by tigermaster » Sat Sep 19, 2020 1:21 pm

@Ghibli Само че Роулинг не е тормозен ученик, а най-успялата и богата писателка на света. Не мисля, че има място за сравнение в случая. А и тормозеният ученик няма много избори. (За жалост, както и преди съм споменавал, това го знам от опит.) Роулинг ги има. Тормозеният ученик не може да избере да не ходи на училище. Роулинг може да избере да не ходи в Туитър. Тормозеният ученик не може да избере да не е четирийсетина кила с мокри дрехи. Роулинг може да избере как да се проявява в публичното пространство. И така нататък.
А и ако някой ученик го тормозят в училище, защото има навика да си псува съучениците на майка, баща и леля без повод, бих му казал да спре с това.

Иначе, Туитър е помийна яма. И в предишния си коментар казах, че платформа, която допуска да бъде използвана за тормоз, насочен от групи хора към определени личности, трябва да бъде затворена. Сега, какво търсят разни известни хора там и защо изобщо се разправят с безмозъчните зомбита, които се правят на активисти, вече е съвсем друг въпрос.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by Marfa » Sat Sep 19, 2020 5:11 pm

Няколко пъти вече прочетох как Роулинг била богата и това се изтъква като някакъв грях. Що да не е богата? Не е да е забогатяла нечестно, експлоатирайки клети роби в диамантената мина. Написала е поп-културен феномен и това, че аз, ти и сума други хора не припадаме по тая ѝ култова поредица няма абсолютно никакво значение.

За туитър имаш абсолютно право: просто трябва да си затрие акаунта там и да не се съобразява с дивотиите им. Щото ако ще правим паралел между училище и туитър, в едното отиваш щеш не щеш, в другото никой не те кара. Сега, как стана така, че социалките почнаха да дават наклон на въртенето на света, е друга тема.

Но за съобразяването кво да пише, че да не засегнела някой... Това е точно както каза Гибли. "Мамо, бият ме" - отг. "ми ти пък не ги дразни". А дразненето рядко е обиди по съучениците, то обикновено точно булитата са такива, дето крещят обиди по съучениците си и после ги ступват зрелищно, често с помощта на проксита. В конкретния случай Роулинг няма защо да си мълчи, за да не засяга тоя и оня. Те така са я демонизирали, че и нищо да не прави, пак ще ѝ скочат. Сума ти хора не се изявяват в туитър, а пак се озоваха със съсипана кариера, трябваше да се извиняват, да се самобичуват, да снипат клипове I take responsibility и кво ли още не, та нищо чудно тя и произволни случайни откъси от Шекспир да тръгне да публикува, пак да се намерят такива, дето ще ѝ обяснят как е тенденциозно като онази история с Галбрайт. За пример е мацката от Мандалориана и снимката с нацитата и единствения, дето им се опълчва. Ретардите я взеха на мушка, щото са както бе изтъкнато, too dumb to live. Не знам как Джоджо Заека още го има, честно.

Та Роулинг може и да спре да ползва туитър, което определено ще ѝ се отрази добре, но оная токсична платформа не носи вина за настроенията, довели дотук, а е само вестител.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by трубадур » Sat Sep 19, 2020 6:04 pm

Аз взех да й прецапам наистина през на роулинг дивотиите, и ми се чини, че момата мани, че не е терф или къвто и там да е глупавият термин, ми си е много стабилна мацка. :spite:

От всичко най-ми ареса на доктора тва да не се държиш като жертва постоянно и да не ти се вменява, че си отвсегде и на марфа да ходим да спасяваме горилите, щото това последното толкова си е ..., че повече няма накъде. Наистина живеем в хубав, но в същото време груб и суров свят и понякога трябва да си натиснеш парцалите и да спреш да плачеш. Нищо не идва наготово, освен, ако не си роден богат наследник и всички се бъхтаме, за едно по-добро битие. И на фона на изпепелените гори, изтрепани животни и давещи се в милиарди тонове мръсотия екосистеми бътхръртването от твитър кара цялото човечество да изглежда като

edit: language

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by Litz » Sat Sep 19, 2020 6:12 pm

трубадур wrote:
Sat Sep 19, 2020 6:04 pm
bring a bucket and mop :ninja:

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by tigermaster » Sat Sep 19, 2020 10:00 pm

Marfa wrote:
Sat Sep 19, 2020 5:11 pm
Няколко пъти вече прочетох как Роулинг била богата и това се изтъква като някакъв грях. Що да не е богата? Не е да е забогатяла нечестно, експлоатирайки клети роби в диамантената мина. Написала е поп-културен феномен и това, че аз, ти и сума други хора не припадаме по тая ѝ култова поредица няма абсолютно никакво значение.
А, няма лошо, че е богата. Просто от нейната позиция има много повече избори и много повече възможности да се защити от тормоз от едно нормално хлапе, ходещо на училище.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by Roland » Wed Sep 23, 2020 5:09 pm

https://www.lgbtqnation.com/2020/09/j-k ... SZNr5bcfDI

Неееее никаква трансфобия няма тук!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by трубадур » Wed Sep 23, 2020 6:23 pm

Да, връщам си кво казах по-горе, тва е такава нелепица, че бая време търсех логото на the onion

тая верно е непоправима гъзка

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by Litz » Wed Sep 23, 2020 8:14 pm

Тая жена не се ли измори да сипе огън и жупел по транс хората ве? Смисъл, и аз хейтя Лорънс и генерала :P примерно, ма дори аз не съм толкова пламенна(скори не съм ги хейтила даже), плюс все пък аз съм незряла, тъпа, луда, ненормална, обсесивна идиотка, дето трябва да ходи да се прегледа, без квото и да е легаси, дето имам нужда да запазвам, а не мултимилионерка на 60 плюс дето трябва да придобила неква мъдрост и зрялост нали. Дори аз не мога да го разбера тва, та смятайте.

Плюс, че основният проблем с Роулинг е, че до скоро тя беше "Дъмбълдор е гей","Незнамкой си е лесбийка/би", а ся тва извънредно лицемерие и чиста обсесия с транс населението е просто нелепо.
Last edited by Litz on Wed Sep 23, 2020 8:38 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by Killua » Wed Sep 23, 2020 8:26 pm

Ох, ужас е това..

И понеже наистина е странно, както и Лиц казва, се замислих за някакво потенциално обяснение на такова поведение. Сега специално я погледнах Роулинг на колко е години, на 55, та може би просто е в този преломен момент от живота, в който някои хора позагубват адекватност за някоя и друга година. Така де, това плюс социални медии си е кофти комбинация и води до радикализация (особено относно ЛГБТ), имам си примерите в родата....
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by трубадур » Wed Sep 23, 2020 8:33 pm

С деменция баш тая няма да я извиним. :lol:
Бахти тъпата пача, сериозно.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by tigermaster » Wed Sep 23, 2020 8:42 pm

Игати феминизъма, половината от продуктите в линка на Роланд мязат като да ги е измислил някой тръмпанар. Много прогресивно...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by трубадур » Wed Sep 23, 2020 8:49 pm

А у твитъра й кво е, факин хел мейт, бах толкова дебилни поддръжници дето има тая женица, то не е защита, не е чудо. Крайното лево нема ли да се изпоизяде най-после да се спира с тия опрешън разтягания? Явно на некои мацки им писна да не ги взимат за жертвите, които смятат, че са и са транс жените са им болката, видиш ли истинските феминистки са по-ощетени от транс жените едва ли не, щото са били мъже преди това, а всички знаем, че да си мъж те прави само агресор и е невъзможно да ти е кофти. Дека му е краят на цялата тая тъпотия?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by Litz » Wed Sep 23, 2020 11:16 pm

Преди някой беше писал, че заради думите на Роулинг никой няма да трепе транс хората, но не знам защо дискриминацията се разглежда само като трепене и ако го няма видиш ли няма проблем. Принципно дискриминацията е враждебна среда. Майка ми, която обичам много и която ме е водила на прайд и с която имаме специална емоционална връзка с Хари Потър покрай драматичния развот с бащата, ми чете за проблема от бг статия, където злите транс активисти са погнали горката Роулинг и майка ми почва изведнъж да ми говори как вече хората са се побъркали с тези транс неща и как нещата се извращават. Днес пък (щото тая седмица съм ранни смени) слушам майките на работа (които са с различни националности, раси и континенти бтв), за Роулинг и те и после как били чели, че много транс хора, които са транзишнали почват да се самоубиват и некви глупости от тоя род, ама после имах работа и не можах да слушам.

Та мисълта ми е, за много от хората, които не са виждали транс човек в живота си, не са разговяряли с тях, Роулинг е некав познат авторитет, на когото те са по-склонни да вярват. Нищо, че това са хора, които са окей с лесбийки, гейове, чернокожи, латини и тн, или дори самите те са такива. И в последствие тези хора възпитават деца, които не са окей с това или създават враждебна среда за транс хората. Ся, трябва да сме наясно, че не всички хора по тази земя са умни и красиви като потребителите на шадоуденс (без мен, щото аз съм тъпа и грозна), и някои ще се повлияят от неините думи и изказвания.

Но на мен ми е най-интересно, че най-върлите защитници на Роулинг, които милеят за свобода на словото да хейти по транс населението, са същите тия дето се възмущават от песента WAP, или хващат перли ако искаш да говориш за цикъла си и за определени неща, които ти се случват по време на менструация като например менструалните лайна.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by Amikae » Wed Sep 23, 2020 11:31 pm

Тая верно е бахти мръсното коче! :evil:

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Роулинг вс Туитър, серия поредна

Post by Dr. Horrible » Thu Sep 24, 2020 12:10 am

Никой в тази тема не е казал, че избиването е единствената форма на дискриминация. Изобщо този дискурс беше подхванат от хейтърите - начетох се на коментари как Роулинг "буквално убива транс хора със собствените си ръце". И оттам изобщо беше повдигнат въпроса убива ли тя транс хора. Но приветствам идеята дискусията да премине на по-друга плоскост.

Аз така и не разбрах кои точно нейни думи са така бясно трансфобски, че да подбуждат към ненавист майки, баби, колежки, имигрантки и т.н.? Например тези ли:
If sex isn’t real, there’s no same-sex attraction. If sex isn’t real, the lived reality of women globally is erased. I know and love trans people, but erasing the concept of sex removes the ability of many to meaningfully discuss their lives. It isn’t hate to speak the truth.
1:02 AM · Jun 7, 2020
Според мен е силно преувеличение, дори направо извъртане, да кажем, че само туитовете на Роулинг генерират такива обществени дискусии срещу транс-активистите. Да, те са фактор, но още по-силен фактор са не самите туитове, а отговорите, отправени към тях. Защото тези умерени изказвания събудиха гнева на една бясна клика, която почна да излива гадости и, съвсем естествено, настрои хората срещу себе си. Хилядите писания как Роулинг убива транс хора, как с туитове като горния "отрича тяхното съществуване" или ги подбужда към самоубийство, безбройните атаки за това как щом тя е бяла и богата, значи нищо не разбира и трябва да си мълчи, бонбандиране на новата ѝ книга с ревюта с 1 звезда в goodreads, сваляне на постери с текст "Аз :heart: Роулинг", защото насаждали омраза, отнемане на хуманитарна награда, защото такъв трансфоб не я заслужава, призиви да спре да се чете Хари Потър, дори направо да се изгорят книгите... Толкова много шум се вдигна, че създателите на новата Хогуортс игра за Плейстейшън 5 спецално се почувстваха длъжни да уточнят, че Роулинг "не е директно участваща в създаването на играта".

И да, хората харесват Роулинг. Харесват я с причина. Чели са книгите ѝ като деца, най-вероятно ги четат и на своите деца, отраснали са с нея, харесват факта, че тя е пример за from rags to riches история - как е почнала от нищото и с талант и приказки за вълшебници се е издигнала. И когато Роулинг пуска няколко туита, които преди десетина години щяха да изглеждат крайно либерални, а днес изглеждат сравнително балансирани, и в отговор получава цунами от обвинения и омраза, няма как да не ѝ съчувстват.

И за да не цитираме български медии или пък про-тръмп сайт, едно една нова статия от The Guardian:
Making a demon of JK Rowling is a wretched sport, born of misogyny and resentment
https://www.theguardian.com/commentisfr ... resentment

Между другото продажбите на новата ѝ книга през първите пет дена са огромни, почти двойно надхвърлят продажбите на миналата книга от поредицата за същия период :)
But goddamn,
you got me in love again

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 12 guests