Скоростта на четене и руската литература

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Скоростта на четене и руската литература

Post by Roland » Thu Sep 19, 2019 5:50 pm

Скоростта на четене на Колелото следва рязко да скочи от седми том нататък, защото всеки има морално задължение към собственото си свободно време да ги чете по диагонала.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Скоростта на четене и руската литература

Post by Moridin » Thu Sep 19, 2019 6:24 pm

Matrim wrote:
Thu Sep 19, 2019 2:47 pm
Нищо му няма на оф-топика, освен че е оф-топик и по-добре в отделна тема, разбира се. От такива неща също има нужда, за да живне този подфорум.
е тъй де, затва отцепих ;)
аз май също никога не съм си засичал. и с тия електронни четци ми е и зор да кажа какво точно е страница.
при мен проблемът не е с бавното четене на изречения (може и това да го има, не знам), колкото с разсейването - много трудно нещо ми държи вниманието повече от 10-ина страници, после скачам на друго.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Скоростта на четене и руската литература

Post by Roland » Thu Sep 19, 2019 6:38 pm

Еми фокусът върху едно нещо си е умение, което трябва да се развива.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Скоростта на четене и руската литература

Post by penzata » Thu Sep 19, 2019 7:47 pm

Dr. Horrible wrote:
Thu Sep 19, 2019 2:01 pm
Като гледам от целия форум аз чета най-бавничко :lol:

30-40 страници на час ми е общо взето абсолютния максимум.
15, преко сили 20, на час. :mrgreen: Ноу рядко - 30.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Скоростта на четене и руската литература

Post by termit » Thu Sep 19, 2019 7:50 pm

Зависи от нещото ;) Някои от спецификациите, дето трябва да ги чета за работа, ме успиват и разсейват след първата страница, а мога да прочета книга на киндъла на едно сядане, буквално - правил съм го доста пъти, особено последната година. В някакъв момент системното недоспиване ще ми види сметката...

За скоростта с киндъла наистина е каквото каза Жоро - много трудно можеш да прецениш, като няма реално дефиниция за страница.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Скоростта на четене и руската литература

Post by Litz » Fri Sep 20, 2019 1:04 am

@Moridin, човек за пореден път описваш нещо, което разбирам напълно. Предният път беше това с подкастовете, а ся тва.

Всъщност аз някога можех да чета бързо и да се съсредоточа, ма нещо в мен се счупи и ся не мога и не мога. Пробвала съм се да отида в библиотека само с книга, дори художествена литература, без нищо в себе си дори телефон, и химикалка и тъпото ми съзнание или квото е там пак намира начин да се разсее и да прави нещо друго. Даже някой път съм се хващала, че чета, ама нищо не влиза в главата ми, а мисля и пресмятам, някакви други драми. Ужасно е.

Сега се опитвам да чета Skagboys в оригинал и колкото и да ми е интересно, а аз обожавам Уелш, ма при нещо от рода на:
"Go back,, tae yir..bed...Mother," ma dad garbles in between moothfaes ay toothbrusх and spit, as ah take the opportunity tae quickly put on ma clathes, jeans, shirt, trainers and jaykit.


Я съм прочела 20 страници за час я не и после се изморявам.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests