Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Ambartanen » Mon Mar 08, 2021 4:32 pm

The Dragon wrote:
Sun Mar 07, 2021 8:35 am
Elsecaller каквото и да бяха ...
Джаста-праста е Elsecaller, макар че това продължава да ми е много мътно какво значи.

Като цяло само на мен ли ми се струва, че "истинските" ордени са Windrunners, Lightweavers & Bondsmiths със Skybreakers като злодеи и всичките други са някак си второстепенни/доста размити като впечатление. Просто Лифт (не съм й чел новелата), Джасна, Ренарин и Венли далеч не създават толкова ясна представа за техните ордени колкото тримата по-главни.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Moridin » Mon Mar 08, 2021 6:21 pm

Откакто го има тоя куиз, покрай него развиха малко описанията на ордените, та са малко по-разпознаваеми: https://www.brandonsanderson.com/the-te ... s-radiant/

Лошите бтв са по-скоро Dustbringers, скайбрейкърите са lawful neutral алабала.
This is it. Ground zero.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Ambartanen » Thu Mar 11, 2021 4:56 pm

Fair enough, но на база на книгите Dustbringers са зли по намекване и eerie music, все още изобщо не е ясно каква им е играта. Имаше някаква фенска теория, че техните способности са докарали runaway fusion reaction, за да унищожат старата им планета, но това е много преди да е бил създан самия орден.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Ambartanen » Mon Mar 29, 2021 12:06 pm

Double post, но това си заслужава. Открих го през този мини-комикс Image, но има всичко от илюстрации на такива готини сцени до спекулация как може би работят сенките в Шейдсмар.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Stormlight Archives [SPOILERS UP TO OATHBRINGER]

Post by Mushu » Mon Jun 21, 2021 8:46 am

Прочетох и аз най-сетне Ритъмът :) Закупена отдавна, но отлагана, защото нещо не ми вървеше четенето като цяло в началото на годината. Както и да е. Доволна съм, прочетох я сравнително бързо при положение, че работя и т.н. Действително преводът тоя път е... неописуем... Нямам спомени предните книги да са ме дразнили така, тук сякаш не само преводачът беше спал, ами и редактор не беше минавал :( Като изключим това други оплаквания нямам :) Аз съм от тоя тип фенове, които приемат всичко със сляпо доверие в автора :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests