Кой какво чете V: Brave New World

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р

Moderators: Trip, Random, Roland, Marfa

Roland
Site Admin

Re: Кой какво чете V: Brave New World

Post by Roland » Fri Feb 08, 2019 9:45 pm

Прочетох Ancillary Justice на Ан Леки. Книгата има брутални идеи и светостроене, но сюжетът е доста по-елементарен, отколкото дава заявки първоначално. Малко ми е тъпо като ми даваш ЕДНА случка от миналото, ЕДНА бекграунд ситуация и ЕДНА контекстова ситуация, и трите да се окажат част от основния сюжет.
And you can't dance with a devil on your back...

tigermaster
Ascendent

Post by tigermaster » Thu Feb 14, 2019 3:03 pm

Бърнард Корнуел - "Harlequin". Започва доста яко. Човекът определено умее да описва сцени с кръв и ужас, доста реалистично и скоростно, направо хвърля читателя в хаоса. Дано продължи добре.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“/“Три билборда извън града“

Томек
Scholar

Post by Томек » Wed Feb 20, 2019 10:16 am

Човекът определено умее да описва сцени с кръв и ужас, доста реалистично и скоростно,
Битки да искаш при Корнуел, това си му е специалитетът и затова го обичаме.

Аз чета "War music" от Christopher Logue - Илиадата преразказана в стихове. Супер добро. Image
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

penzata
Aes Sedai

Post by penzata » Fri Feb 22, 2019 3:22 pm

@Ghibli , @Moridin , Емаус на Барико е сърцераздирателно бижу. Прочетете пролога (който е от една страничка) и, ако ви грабне, продължете. :mrgreen:
Обожавам подобни "миниатюрни" книги, които в привидно малкия си пресован обем крият вселени. :heart:

Ghibli
Elder God

Post by Ghibli » Mon Feb 25, 2019 3:07 pm

:shock: Ако знаех, че е издаден, досега да съм го прочела, мерси за насочването, дано да има останали бройки по книжарниците.
@}->--
"анакин поворачивается к зеркалу, а в нем дарт вейдер. и тут анакин понимает, что ему трудно дышать."