Ilona Andrews - Поредици

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by трубадур » Tue Aug 09, 2016 9:11 am

Killua wrote: Ахаха, сега гледам дискусията с трубадура, проспала съм я нещо. Какво стана, пребори ли повече книжки или дропна? @трубадур (наистина работи това с тагването :mrgreen: )
То нека си работи, ама ламбата, дето ти показва, че са те тагнали нещо й е спрел тока и не свети, та ся произволно натиснах камбата и видех, че са ме споменавали. Заебах втората книга по средата некъде. Няква малолетна пача бяха залепили за задника на Кейт, дето много негативно ми влезе. Освен това куестът, свързан с помярите ми дойде нанагорно как беше поднесен. Това вече си е лично мой проблем, но пичовска градация, водеща до взимане на решение от рода:

"Ще ме ебът раци, после ще ми серат в устата и накрая волен ще дебатира феминизъм по скат... дай документите"

гравитират около абсолютната клоака на

"It's over!
- O, I'm afraid it has just begun.",
фраковете в батълстар галактика и каквото и ще да представляват "диалозите" във филм на Тайлър Пери.

Освен кейт в първата книга харесах само още един персонаж (оня мълчаливия простак). Във втората и това няма. Лъвът шевче е мега просто парче. Разбирам обаче защо хората се радват на поредицата, макар да е баси безличната литература се чете бая бързо и не е баш канцеларски написано. Като дъвка си е шестица. И печели точки, че не се опитва да бъде нищо друго. Уважава читателите си достатъчно, че да не им губи времето по самоцелен начин, ми бичи история, блъска действието напред, пък и свят се опитва да гради. Каза той след дваасе страници по диагонал, ма не е за мене явно.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Xellos » Thu Aug 11, 2016 8:48 pm

Ти си ясен да :).

Ако вземат да преиздатат Кейт с корици като на Innkeeper от Disanthus ще е мега просто :yay:

http://disanth.blogspot.bg/2013/05/kate ... ocess.html
:yay: :yay: :yay:
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Killua » Wed Aug 17, 2016 2:03 pm

трубадур wrote:То нека си работи, ама ламбата, дето ти показва, че са те тагнали нещо й е спрел тока и не свети, та ся произволно натиснах камбата и видех, че са ме споменавали.
....
Освен кейт в първата книга харесах само още един персонаж (оня мълчаливия простак). Във втората и това няма. Лъвът шевче е мега просто парче.
Quote поне работи безотказно! :Д
Не те ли зарибиха поне малко от малко поредицата ревюта от Ксел!?
Кой е мълчаливият простак?? Явно имам нужда от опресняване...
шевче :ДД ахахах :Д не знам отде ги раждаш такива! :Д

Гайс, кога излиза новата Кейт? Аз Ди Едж явно няма да я дочета, че едвам измъчих първите два тома (може би по-натам), но поне при Кейт магията е още налице.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by трубадур » Wed Aug 17, 2016 2:11 pm

Killua wrote: Quote поне работи безотказно! :Д
QTF

че кселака е пич, спор няма и ако не знаех за кво иде реч, щех да ги нападна... само за да се разочаровам :lol:

не е мойта кака тая кейт и тва е.

а мълчаливият е тоя в края на първата книга дето беше заловен заедно с нея при животните, ловец ли беше, някъв тапир там, ма кефеше със сайлънт куулнес.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Xellos » Thu Aug 18, 2016 10:13 am

Е аз и за Кейт нищо не съм казал, подозирам за Ник крусейдъра имате предвид с мълчаливия бастун в 1. Мен реално 3 и 6 като книги ме кефят 1 и 2 стават за запознаване, ама докато се натрупат герои и да не е акцента само върху терзанията(ТМ) на Каката си е елементарничко, макар и разтоварващо четиво. Ма като ми се люпят семки... люпя семки. Ако беше аниме щеше да си го изгледал :D Сега ако ги препрочета ще им намеря бая кусури сигурно.


a btw не мога си намера - Of Swine and Roses разказа някой ако го има... :oops:

Аз след спинофа за малката кифла и Дерек Derek's Novella #1 малко ме гони скептицизъм тоя арк как ще, ама като гледам бая усилия и време влагат в Magic та дано е ок, че тия Hidden Legacy не ме впечатли хич първата освен 1-2 идеи.

http://www.ilona-andrews.com/about/release-schedule/
MAGIC BINDS – coming soon, September 20, 2016 Hardcover
:ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by трубадур » Thu Aug 18, 2016 11:43 am

Тва на аниме ще е фраш от панти шотс и длибоки деколтета. Нема пантаци, всичко ще е в полички. Лъвчето ще да го е озвучил Noriaki Sugiyama, а Кейт ще е на 13 сигурно :lol:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Demandred » Tue Sep 20, 2016 3:19 pm

Днес излезе новата книга от поредицата, аз вече я налазих. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Xellos » Tue Sep 20, 2016 5:38 pm

А найс ще я издиря и аз. :yay:
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Killua » Wed Sep 21, 2016 9:41 am

Йей!
Чакам коментари! (и ревю? :Д )
Да видим, и аз скоро!
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Matrim » Thu Sep 22, 2016 6:12 pm

Коментарът ми - свърши прекалено бързо. Искам още! :(

Също така Джим малко прекалено малоумно се държи, очевидно с цел сюжетът да стигне от А до Б, но като цяло съм доволен.

Един от култовите цитати:
So far I had the god of evil and the god of terror on my side. My good-guy image was taking a serious beating. Maybe I should recruit some unicorns or kittens with rainbow powers to even us out.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Xellos » Fri Sep 23, 2016 5:04 am

имаш ли я за киндълец, че нещо не намирам из нета още? :roll:
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Xellos » Sun Sep 25, 2016 9:13 pm

Опуках я днеска, бързо се чете уви. Има дребни проблеми това дето спомена Мат, амa като цяло и се израдвах.

“I don’t do doves,” :lol:
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Xellos » Sun Oct 30, 2016 9:45 am

Някой ако смени заглавието на нещо по-общо ще е добре.


Днес излезе и последната глава от Inkeeper 3. Приятно четиво, без да е нещо особено или изненадващо ама влиза добре с кафето и бисквитките.

Килуа, заеби го тоя изгнил Фиц и фащай последната Меджик... :plez:
:ninja:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Xellos » Sat Jul 01, 2017 6:21 am

Някой да му се намира на файлче новата White Hot. :mrgreen:

Че не е малък обем да я чета на монитор, а нямам възможност си я поръчвам сега :(
https://read.epub.pub/epub/592e0265d9ab ... ubcfi(/6/4[title-page]!4/1:0)
:ninja:

Jass
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Fri Sep 08, 2017 12:14 pm

Re: Ilona Andrews - Поредицата за Kate Daniels и Kitty.

Post by Jass » Fri Sep 08, 2017 12:28 pm

Все още не мога да разбера дали сте иронични по отношение на ревютата на тези книги или не, обаче реших да ги тествам :).
Книжките се четат супер бързо и са увлекателни, приятни и непретенциозни и имам усещането, че не се приемат много насериозно. Мисля, че точно заради това им се получава. Има някакви досадни недоразумения, но си признавам, че не чета безкрайно задълбочено, така че може да съм пропуснала момента, в който да се преместили от една къща в друга, макар че подозирам че е по-скоро редакционен пропуск.
Признавам, Кейт ми стана наистина симпатична чак в 4тата книга, когато се появи кучето. Намирам някакви действия и размишления на героите са напълно абсурдни, а пък драмата в много от моментите - за излишна и пресилена, да не говорим за драмата между Кейт и лъвчето, но каквото-такова. За книжка, която изглежда не си поставя някакви претенции, е чудесна и забавна - а пък в момента се нуждаех именно от четиво, което да ме забавлява.

Та въпрос, тези половинки, които са с ПОВ другите герои, доколко са важни за действието? В смисъл, ако ги прескоча, ще изпусна ли нещо важно, освен как са се събрали като двойка? :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests