Колелото на времето

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р

Moderators: Trip, Random, Roland, Marfa

Samail
Sorcerer

Post by Samail » Wed Oct 16, 2013 10:22 pm

Mother wrote:
Roland wrote:Без да съм чел спойлера ти, че съм на средата на книгата, ама кви отношения между героите в ЧЕТИРИНАДЕСЕТА книга? Времето му е за екшън и поне за момента ме кефи устремно.
Натрупва се. Всяко прекалено нещо е вредно. Години наред чакаме книга пълна с екшън, но когато на 95% е само това ти идва в повече, особено ако я прочетеш за 3 дена, както аз направих. Това е все едно да гледаш филм пълен с екшън и ефекти за сметка на сюжет.
Има ръшнати яко сюжетни линии, ще го усетиш накрая. Писал съм в спойлера за някои от тях, но по-добре не го чети.
И после чакаме ревю за финалната трилогия да напишеш :)

ПП: (малко да те хайпна) Последната сцена, за която се твърдеше, че е писана от Джордан и винаги е знаел каква ще бъде е точно толкова добра колкото съм си представял през годините.
Евала за това :)
Определено съм съгласен на 100% - герои като Егвийн, за които сме чели с най-малките детайли до това какви рокли шият, сега към последното си появяване в книгата сюжетната им линия е довършена много внезапно.

Сандерсън има също толкова добър стил като Джордън, а не както Колди смята обратното, но проблемът с 14-та книга е, поне за мен, че той забравя че в света на Джордън магическото и героическото винаги имат приоритет към финала на книгите, и една голяма битка просто не може да пресъздаде това точно. Нещо липсва, и аз мисля че довършването на всички сюжетни линии на второстепенните персонажи бе грешка.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

RRSunknown
Elder God

Post by RRSunknown » Wed Oct 16, 2013 10:44 pm

Егвийн пък точно беше най-дейния участник.

coldie
Archmage

Post by coldie » Fri Oct 25, 2013 12:22 am

Дискусиите за КнВ накрая обикновено стигат до разправии и бой -> заключване, което за мен е показателно, че това Е книга към която не може да си равнодушен или безучастен.
:)
Дори да не си я чел :)
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.

Devoted of Slaanesh
Paragon

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Oct 25, 2013 6:34 pm

На мен грам не ми дреме за колелото. Продадох ги 10те тома за 50 лева. И съм доволен от получената цена и от мястото, което се освободи в личната ми библиотека - разположих там много по стойностни за мен книги. :wink:

Roland
Site Admin

Post by Roland » Fri Oct 25, 2013 9:17 pm

Релевантно и по темата...
And you can't dance with a devil on your back...

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Sat Oct 26, 2013 2:46 pm

По темата - Брандън Сандерсън в последните дни пусна серия от блог постове "Wheel of Time retrospective", в които обяснява за процеса на работата си по Колелото, какво е научил от нея и т.н. - http://brandonsanderson.com/tag/the-whe ... ospective/
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

coldie
Archmage

Post by coldie » Sun Oct 27, 2013 9:48 pm

-цензурирано-
Така, или иначе книгата свърши, лоша или добра, според този или онзи.
-цензурирано-

Роланд: изтрит излишен флейм.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
When defenders follow Lionel Messi on FB, he move to Twitter, when they follow Leo in Twitter, he flow to Instagram.