Любими книги(nonfiction)

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Onslaught
Sorcerer
Posts: 401
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:10 pm

Любими книги(nonfiction)

Post by Onslaught » Fri Mar 08, 2013 2:27 pm

Поста на passer-by в съседната тема ми напомни, че принципно в темите за любими книги почти всички пренебрегват nonfiction литературата, а смятам че има и такива книги които могат да запленят истински читателите. Моя опит с този тип книги е доста скромен и повечето неща които съм чел попадат в категорията "струваше си да се прочете", като май само "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет" е успяла да се промъкне в "любими".

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Re: Любими книги(nonfiction)

Post by Ordo Malleus » Fri Mar 08, 2013 3:25 pm

Onslaught wrote:Поста на passer-by в съседната тема ми напомни, че принципно в темите за любими книги почти всички пренебрегват nonfiction литературата, а смятам че има и такива книги които могат да запленят истински читателите. Моя опит с този тип книги е доста скромен и повечето неща които съм чел попадат в категорията "струваше си да се прочете", като май само "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет" е успяла да се промъкне в "любими".
Опс, ти точно тая тема си имал предвид. Е, бая изброени такива книги има.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Sun Mar 10, 2013 1:28 pm

Една на Докинс автоматично ми стана любима - "Еволюцията: най-великото шоу на земята"
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests