Колелото на времето - Джордан VS Сандерсън [SPLIT]

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Locked
User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun Jan 20, 2013 9:25 pm

Не го уважавам най-вече заради себичното му поведение, след като е поел задачата и привилегията да довършва КНВ, вместо да се съсредоточи върху нея, той изкара един рафт книги през това време. Използва поплярността на поредицата най-вече за собствена изгода.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 20, 2013 9:32 pm

Глупости.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jan 20, 2013 9:37 pm

coldie wrote:Не го уважавам най-вече заради себичното му поведение, след като е поел задачата и привилегията да довършва КНВ, вместо да се съсредоточи върху нея, той изкара един рафт книги през това време. Използва поплярността на поредицата най-вече за собствена изгода.
И пак Колелета му са по-добри от тия на Джордан. Странна работа

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Sun Jan 20, 2013 9:46 pm

Trip wrote:
coldie wrote:Не го уважавам най-вече заради себичното му поведение, след като е поел задачата и привилегията да довършва КНВ, вместо да се съсредоточи върху нея, той изкара един рафт книги през това време. Използва поплярността на поредицата най-вече за собствена изгода.
И пак Колелета му са по-добри от тия на Джордан. Странна работа
Всеки който разбира поредицата, ще ти каже че доста зле.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Jan 20, 2013 9:48 pm

Сиреч, само ти и никой друг?
Я да пробваме - кой на този форум смяташ, че по твоите критерии "разбира" поредицата?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jan 20, 2013 9:53 pm

Бтв, една от причините да вземат Сандърсън да допише Колелото не беше ли фактът, че той никога и при никакви обстоятелства не изпуска краен срок? В смисъл, защо се говори, че изкарал един рафт книги и намсиквоси, като си спазва спуснатите от издателството срокове?

Иначе неговите Колела сигурно са по-добри от Джордановите, доколкото е доста по-добър писател, обаче не съм ги чел още.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 20, 2013 11:34 pm

Именно. Да не говорим, че публикуваните между другото книги са по заръка на Тор, които са искали докато пише Колелата, да не го забравят читателите.
And you can't dance with a devil on your back...

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Mon Jan 21, 2013 12:59 am

Trip wrote:Сиреч, само ти и никой друг?
Я да пробваме - кой на този форум смяташ, че по твоите критерии "разбира" поредицата?
Абе не знам аз до колко 'разбирам' поредицата, но някак след толкова много чакане за последните книги Dreadbane, Dreamshard, Doomseer, Sealsbreaker и т.н. последната нетипична дума да затвори вратата, ми се струва, че Брандън все пак не успя да намери златната среда относно това какво може и какво не може да си позволи.

Не коментирам, че имаше десетки, ако не и стотици неточности, в последните три книги. Те са негова вина, както и на Team Jordan, които са го редактирали тук-таме. Да, знам че това не е неговият свят. Но ако беше хвърлил повече време, за да обърне внимание на детайлите, тези грешки нямаше да са толкова много, нито толкова смущаващи.

Мога да изтъкна още много негативи, но и не малко позитиви, но какъв е смисъла. Джордан, Бог да го прости, не успя да довърши поредицата и задачата се падна на Сандерсън. Той го направи, с известни въпросителни на места, със стил и талант на други, получихме си книгата и макар да съм разочарован от множеството неотговорени въпроси и претупани сюжетни линии, получихме си края на поредицата. Аз съм доволен.

Само моля за едно нещо - спрете с това натякване дали Сандерсън е завършил по-добре поредицата, отколкото Джордън би могъл. Ако не други имайте малко уважение към мъртвите. Това кой би завършил поредицата по-добре нямам как да го знаем при ограниченията поставени ни от реалността, така че моля запазете субективните си мнения за себе си, защото определено дразнят, когато са поставени по този начин.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 21, 2013 2:03 am

Честно казано Джордан, лека му пръст, беше дал много ясна индикация за това колко посредствена щеше да се получи книгата, ако я беше писал той. Мнението е субективно, разбира се, но се споделя масово. Ся, квото и уважение към човека да имаме, към края писането му беше буквално сенилно. Сигурно в някакъв определен аспект финалът щеше да е по-"негов", ако той си го беше написал, но за сметка на колко разочарование?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Jan 21, 2013 9:10 pm

Ами според мен колизията Тор-Брандън-Хариет е обективна, Сандерсън е "само" списващият, но ако той беше наистина фен на поредицата, както е твърдял и това е една от причините да бъде избран, защото дотогава си е бил масово неизвестен, можеше да ги направи гърбави и да поиска каквото и да е и да направи каквото намери за добре, но истината която не искате да признаете е, че пожела да се окъпе в славата на Джордан и да си пробута книжките, ако и да смятате че е по-добър писател( което не е вярно за мен ) е едно недостойно дело.
Без да проверявам сега междувременно изкара около пет, ПЕТ свои книги докато завърши поредицата КНВ.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jan 21, 2013 9:12 pm

Не ми отговори на въпроса.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Jan 21, 2013 9:13 pm

Trip wrote:Не ми отговори на въпроса.
Как да отговоря като не знам, но ако разгледаш някой форум посветен специално на поредицата, ще видиш, че има доста мнения като моето.
Ти всъщност прочете ли 13-те тухли? понеже беше казал, че си чел няколко страници :D помня аз

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jan 21, 2013 9:15 pm

Във форумите, посветени на поредицата, всички ли "разбират" от нея?

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Mon Jan 21, 2013 9:17 pm

Trip wrote:Във форумите, посветени на поредицата, всички ли "разбират" от нея?
Повечето са недоволни от Сандерсън и има някой доста по-крайни мнения от моето становище.
Аз не съм толкова краен, даже съвсем не съм в сравнение с някои.
П.с. има хора , които са се отказали да четат заради Сандерсън. Поне така твърдят.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Mon Jan 21, 2013 10:04 pm

На Джордън локумите ги издържах до 7 книга.

На Сандерсън съм прочел всичко излязло на български и много ми хареса.

Особенно Пътят на кралете, чакам нещо ново с нетърпение.

Трип, фенщината на Колди няма да помогне за конструктивен диалог, така че стига си го бъзикал. :wink:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests