Memory of Light - SPOLERS are more than the trollocs here

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Locked
User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Apr 30, 2013 7:12 pm

Spoiler: show
Ако не ме лъже паметта, накрая слагат тялото му на лодка и я пускат във водата, а май и я запалваха..?
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 30, 2013 7:21 pm

Цъ.
Spoiler: show
Слагат си го на клада тялото му, никаква лодка няма.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Apr 30, 2013 7:34 pm

Ми то тоя край го четох малко като в сън вече, нищо чудно че бъркам детайлите. :)

Джордан на беше сложил един епилог поне като Роулинг...язък.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Thu May 09, 2013 12:13 am

Image

27 МАЙ! :D
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

Mitko
Commoner
Posts: 46
Joined: Wed Dec 21, 2011 1:41 am

Post by Mitko » Thu May 09, 2013 1:16 am

Иии(хейтърчето в мен не можа да се сдържи :oops: ) - първият гаф - още в първата глава объркано "Миерин" вместо "Марин". Дано да няма много подобни грешки нататък.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Thu May 09, 2013 1:21 am

От опита който имаме, всички знаем - ще има. :lol:
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu May 09, 2013 10:56 am

Mitko wrote:Иии(хейтърчето в мен не можа да се сдържи :oops: ) - първият гаф - още в първата глава объркано "Миерин" вместо "Марин". Дано да няма много подобни грешки нататък.
В случая грешката се е получила след коректурата, защото в моята версия дамата си е "Марин" на онова място. Все едно, поправено е - благодаря за сигнала :)
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 10, 2013 12:33 pm

Аз иначе бързо схващам, само дето трябва много да ми се обяснява. На бас, че Джордън се е вдъхновил за Авиенда от Шарбат Гула:

Image
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mementa
Commoner
Posts: 38
Joined: Mon Feb 15, 2010 5:04 pm
Location: Sofia

Post by Mementa » Fri May 10, 2013 3:12 pm

Mitko wrote:Иии(хейтърчето в мен не можа да се сдържи :oops: ) - първият гаф - още в първата глава объркано "Миерин" вместо "Марин". Дано да няма много подобни грешки нататък.
Що да е объркано? Миерин не е ли айезседайското име на онази Отстъпница, Ланфеар? Нали нея сънува Ранд в края на предишната книга?
Не мисля, че е грешка Миерин. Ако много не съм се объркала, де.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 10, 2013 3:26 pm

Става дума за Марин ал-Вийр, която сгащила Перин с Файлето. Но грешката с Миерин е на редактора.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mementa
Commoner
Posts: 38
Joined: Mon Feb 15, 2010 5:04 pm
Location: Sofia

Post by Mementa » Fri May 10, 2013 4:17 pm

Marfa wrote:Става дума за Марин ал-Вийр, която сгащила Перин с Файлето. Но грешката с Миерин е на редактора.
Малко досадна ставам, но все пак - не е грешка Миерин. Ако имате предвид откъса, публикуван в сайта на "Бард". Ето.

– Е – заговори Перин, – знаеш каква е Марин. Успява понякога даже на Кен да гледа като на дете, което има нужда от майка. Когато ни намери с Файле легнали там на пода като двама глупави млади...
Това е Марин ал-Вийр.

Събития в сънищата му го бяха събудили. Беше се зарадвал от идването на Перин, отвлякло ума му от онова, което бе видял.

„Миерин...“ Не. Нямаше да позволи онази жена да го разсее. Може би това беше смисълът на видяното в съня.

Това е Миерин, сиреч Ланфеар, която в миналата книга Ранд сънува, че я погълна Тъмния май. Кършеше й костите и такива разни, забравила съм точно как беше.

Така че продължавам да твърдя, че името "Миерин" в откъса на сайта на "Бард" не е грешка, ами си е точно Миерин.
Ако много, ама много, ама много не съм се объркала.
Тоест, пиша го, за да не поправят нещо правилно в книгата.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 10, 2013 4:26 pm

Откъсът на сайта вече е оправен. Преди да бъде оправен и то благодарение на тая дискусия тук, гласеше:
– Е – заговори Перин, – знаеш каква е Миерин. Успява понякога даже на Кен...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mementa
Commoner
Posts: 38
Joined: Mon Feb 15, 2010 5:04 pm
Location: Sofia

Post by Mementa » Fri May 10, 2013 4:40 pm

Marfa wrote:Откъсът на сайта вече е оправен. Преди да бъде оправен и то благодарение на тая дискусия тук, гласеше:
– Е – заговори Перин, – знаеш каква е Миерин. Успява понякога даже на Кен...

Благодаря за търпеливите разяснения, Марфа.
Абсолютно не съобразих, че чета вече поправен текст.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Sat Jun 01, 2013 8:07 pm

Прочетох го най-после. След 14 години чакане се свърши вече. Край на дискусиите, край на теориите. Всъщност това е малко тъжно.
Spoiler: show
Книгата определено е сред най-добрите в поредицата. Финала е достоен. Не знам какво би написал Джордън ако беше жив, но това което направи Сандерсън ми е повече от достатъчно.

Цяла книга битки, до сега не бях чел такова нещо. Минуса е че по някое време те изтощава и уви след като не притежаваме Цяра, трябва да почиваме чат пат:)
Финала беше очакван - Тъмния запечатан отново и колелото се завърта ОТНОВО. Мат и Перин - абсолютно оправдаха това което очаквах, и двамата бяха изградени като образи до край и показаха на какво са способни. Вярно че втория го оправи Сандерсън, но какво от това?
Нещата които не ми харесаха са:
1. Забатачването на Нинив (непростима грешка според мен на Сандерсън), Джордън я билдва толкова време, очаквах нещо повече от нея от това да цери с билки Аланна накрая. По дяволите в нея имаше толкова потенциал останал неизползван.
2. Претупването на Ланфеар също, втората по сила Отстъпница не заслужаваше тия жалки страници които и беше отделил Сандерсън.
3. Ранд в тая книга не се би с никой Отстъпник с единствената сила. На фона на битките в първите пет книги тук той просто не правеше НИЩО. Някой ще кажат че той е минал на следващото ниво - над човешките Отстъпници, готов да се срази с Тъмния, война на воли и т.н., но това са глупости. Факт е че всички очакваха битка с Единствената сила на Ранд срещу Сянката и факт е че Сандерсън не ни даде такава. Meh.
Към Роланд: Книгите си заслужават, прочети ги. И отново възсядай ветровете на времето :lol:
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Jun 21, 2013 11:12 am

Абе само на мен ли ми се струва или медальонът на Мат спираше преливане само на женската част на единствената сила?

Марфа, някъде нагоре споменаваш за Егвийн и как ша-ангреалът не трябвало да позволява неограничено преливане, но за нейния ша-ангреал изрично беше споменато, че нямал някаква защита и можело да се прелее неограничено докато се опече преливащия.
Last edited by JaimeLannister on Fri Jun 21, 2013 1:38 pm, edited 1 time in total.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests