Западните комикси - какво намират хората в тях?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Oct 05, 2012 1:23 pm

След Druuna, твърдо съм за Западняшките комикси :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Oct 05, 2012 1:48 pm

ProxyFantasy wrote: Claymore,
тук се поизхвърли. :lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 05, 2012 3:11 pm

кур
Last edited by RRSunknown on Sat Oct 06, 2012 12:46 am, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 05, 2012 5:22 pm

Бе понамирват се доста често. Да не говорим, че и шонена може да е як - а и в него не правят само шонен сапун, а всякакви работи. Докато американските комикси наистина са масово за супер герои и то за едни и същи ебаси. А самото присъствие на огромно количество японски комикси, правени конкретно ЗА ЖЕНИ, според мен показва, че имаме по-голямо жанрово разнообразие в мангата отколкото в западните комикси. Има ли еквивалент на шоджо и джосей в американските комикси? И колко?
Мангата е като западната литература. Анимето е като западното кино. Те не са просто някви си там книжни или филмови жанрове. Те са два различни медиума на няквите там книжни и филмови жанрове. В тях има всичко. Ей затова и ги предпочитам.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 05, 2012 6:25 pm

кур
Last edited by RRSunknown on Sat Oct 06, 2012 12:46 am, edited 1 time in total.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Oct 05, 2012 6:47 pm

Е на аргумента "е то и шоненът може да е доста готин" веднага се отговаря с "ми и супергеройските комикси могат да са доста готини".

И аз все повече и повече не съм съгласен с тая концепция, че анимето било като западното кино. Смисъл, когато 99% от произведенията са поделени между шонен и шоджо сапун, тва, че другият 1% обхваща всичко останало, някакси не ме топли вече.
And you can't dance with a devil on your back...

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Oct 05, 2012 7:03 pm

Empowered :lol:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 05, 2012 7:44 pm

RRS, твоето търсене на реалистично военно аниме приключи безуспешно поради интернет драми, доколкото си спомням. Опитай се да намериш ФЛАГ, може да ти хареса.

A исторически да търсиш в анимето/мангата ебаси! Има един бюлюк заглавия за Сенгоку Джидай, Едо и Мейджи ерата. По сякъв начин направени - гледах някво за Бакуматсу революцията със супер пауърс. За сенгоку джидай с някви модерни елементи. Гинтамата е една епична ебавка с половината японска история. Виж Шигуруй, мисля, че би ти харесало. Ама анимето е доникъде. Мангата е завършена и рита задници. Виж и Вагабонд - за живота на Миямото Мусаши е - съвсем реална историческа личност. Имат и разни за нинджи - Базилиск примерно. Японците не обичат да правят заглавия за по-модерната си история по обясними причини - загубили са лошо войната, а тук си говорим за култура с особено отношение към загубите. И все пак, има разни заглавия, в които се мяркат елементи и от това. Класически фентъзита са Джуни Кокки и Кемоно но соуджа Ерин, например. Без грам стиймпък в тях. Да не говорим пък колко анимета с фентъзи елементи има. Дори Бастард-а ебаси - там со се сичката му ебавка с метъл музиката. Питай и ще ти се отговори.

Симеоне, аре да са повече от 1% все пак? И дори шонен бълвоча е по-разнообразен от концепцията за супергероите. Това е все едно шонена наистина да е само супер формулативния шонен соуп, пък той не е. Там имаме и мека, имаме спортни манги/анимета, имаме и някви самностоятелни хрумки в немалки количества. Изобщо, занимават ни с най-различни теми. И пак питам, женски комикси има ли некви в американската медия? Чик-лит в комикс вариант? Щото колкото и да са деривативни в болшинството си, поне ги има в мангите/аниметата. Иначе е ясно, че и в супергеройските комикси може да се намерят яки, ма не е в това въпроса.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 05, 2012 8:35 pm

кур
Last edited by RRSunknown on Sat Oct 06, 2012 12:46 am, edited 1 time in total.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Fri Oct 05, 2012 8:48 pm

Има, дори се сещам за една конкретна поредица, на която артът й е леко манга стил - Spider-man loves Mary Jane :D
Spoiler: show
Image
И въобще разнообразието в западните комикси си е огромно, има всякакви концепции и жанрове, просто човек мъчно ще ги открие, ако следи поредиците на само двете най-популярни издателства. Супергероите просто се имат за емблематични, но това не значи, че всичко започва и свършва с тях.

Опитайте някоя поредица на по-малко издателство, примерно Morning Glories е нещо страхотно.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20290
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Oct 05, 2012 8:50 pm

Или The Goon :)
:ninja:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 05, 2012 8:59 pm

Ъм, RRS, от японците ще видиш нещо за европейската и американската история, толкова колкото в американските и европейските заглавия ще видиш нещо за японската, нали. Намират се и такива, разбира се, и от двете страни, ма далеч не са статистически значителни. Японците имат за китайската история примерно - това ги интересува пряко, това правят. Осъзнаваш ли колко ти е безумен аргументът изобщо? Ходи гледай френски и немски военни документалки и вземи мирясай, че включванията ти в тая тема ме хвърлят в оркестъра.

Dr. Horrible, бих го погледнала, ако не ми беше втръснало от Спайдърмен. Изобщо, толко ли не могат да направят нещо без някво създание с шарени чорапогащи и суперпауърс в него? Тая американска комиксова индустрия мяза на някви професионализирани фенарт и фенфик неща, честно.
Last edited by Amelia on Fri Oct 05, 2012 9:06 pm, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Oct 05, 2012 9:05 pm

кур
Last edited by RRSunknown on Sat Oct 06, 2012 12:46 am, edited 1 time in total.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Oct 05, 2012 9:31 pm

RRS, тъжно ми е когато българи ми показват липса на комън сенс. Тук в Канада я гледам постоянно и обяснявам неща, които ме е срам да обяснявам, щото с това чувствам, че обиждам и себе си, и събеседника си, и целия човешки вид. Искаш ли да те третирам като северноамерикански студент, верно? Мога щото.

Аз пък се кефя на японската история, щото е яка. И щото средата в която съм израсла не ми е дала кой знае кво инфо за нея. Дала ми е инфо за друг тип истории. Няма нужда да ги гледам и в аниме вариант следователно. Ако теб не те кефи това подразделение на историческите заглавия, не ги гледай. Анимето предоставя сякви други неща за гледане за тоя дето желае да види. Това имах предвид под всичко. Може да има известни японски отсенки във въпросното всичко, но японците са преди всичко хора и доста от нещата, които правят, са общочовешки.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Oct 05, 2012 9:47 pm

Нормално е в мангата да има тематика и жанрове, които да не са особено популярни. Интересът клати феса, нали? Но като цяло има голямо разнообразие от жанрове. Сега, доколко са добре изпипани е друг въпрос - и на мен са ми дотегнали много от клишетата, затова напоследък аниме почти не гледам и манга не чета. Но от друга страна ми е любопитно дали западните комикси могат да предложат подобно разнообразие (признавам си, че не чета такива освен тези по Бъфи). Примерно има ли прочути западни комиски в детективския жанр? Какъв процент от западните комикси не са Sci-fi или фентъзи? Не питам, за да се заяждам, наистина ми е интересно доколко жанровете, за които човек незапознат със западните комикси не се сеща са застъпени при тях.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests