"Човекът, който обичаше Стивън Кинг"

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
BlackHeart
Commoner
Posts: 33
Joined: Wed Dec 07, 2011 8:02 pm

"Човекът, който обичаше Стивън Кинг"

Post by BlackHeart » Sun May 13, 2012 6:04 pm

Някои от вас може би са в течение и са видяли по други форуми, но не виждам нищо лошо да пусна инфо и тук:

Image

Накратко, втората ми книга. Отново 14 творби, ширещи се на 250 страници, този път несвързани помежду си в цикъл, а нормален сборник с разкази. В него освен очакваните хорър и съспенс ще откриете и крими (“Арлекин”), и психотрилър (“Докъде водят мечтите”), и антиутопия (“Бягството”), и исторически екшън (“Котешкият господар”), и сюрреалистичен лиризъм (“Жените на живота ми”), и магически реализъм (“Видеокасети”), и психологическа проза (“Човекът, който обичаше Стивън Кинг”) и др. Като цяло аз лично определям жанра на сборника като хорър, фентъзи, фантастика в различни варианти и различни комбинации 8-)

Ето тук може да видите как изглежда корицата разгъната - http://3.bp.blogspot.com/-zyZcCsniZ2I/T ... spread.jpg

А ето тук - http://www.ibis-press.eu/bran-1.php може да прочетете онлайн два демо-разказа ("Докъде водят мечтите" и "Необичайно предложение"), които са пуснати почти целите, орязан е само края им. Първият е публикуван през далечната 2004-а година в брой на сп. Тера Фантастика, а втория - в известната ви антология "До Ада и Назад". На същия адрес е и титулния разказ, дал заглавието на сборника, който е цял - http://www.ibis-press.eu/bran-1.php

Предговора е от Адриан Лазаровски, дизайнер на корицата е Радослав Донев (автор на над 600 корици), художник на илюстрациите е Петър Станимиров (няма нужда от представяне), за корицата е позирал Христо Блажев - автор на http://www.knigolandia.info/ и книжен блогър № 1 в България.

Книгата излиза официално на 29 май, първия ден от Пролетния Панаир на Книгата в НДК и ще се продава на щанда на издателство Ибис от моя милост с отстъпка и автограф :)

Всички желаещи сте добре дошли :wink:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon May 14, 2012 3:46 pm

Заглавието ми се вижда подвеждащо за съдържанието, колкото и да звучи добре, но корицата е истинско попадение.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon May 14, 2012 4:18 pm

Е, ако не се лъжа си има причина заглавието да е такова. Литературно намигане, един вид. Но мисля, че Бранимир трябва да си каже.

Между другото, едно питане към него - ще го има на панаира на книгата, нали?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
BlackHeart
Commoner
Posts: 33
Joined: Wed Dec 07, 2011 8:02 pm

Post by BlackHeart » Mon May 14, 2012 5:01 pm

Yan wrote:Е, ако не се лъжа си има причина заглавието да е такова. Литературно намигане, един вид. Но мисля, че Бранимир трябва да си каже.

Между другото, едно питане към него - ще го има на панаира на книгата, нали?
Намигането си го има - все пак, Кинг има разказ "Човекът, който обичаше цветята", роман "Момичето, което обичаше Том Гордън" :P Но в самия титулен разказ действително си става дума за един ултимативен фен на Кинг, може да го прочетете целия, пак ще пусна линка - http://www.ibis-press.eu/bran-1.php

Да, книгата ще я има на Панаира - с отстъпка и автограф 8-)

User avatar
BlackHeart
Commoner
Posts: 33
Joined: Wed Dec 07, 2011 8:02 pm

Post by BlackHeart » Thu May 24, 2012 6:26 pm

Важно уточнение за всички, които ще дойдат - книгата ще се продава на щанд № 1 през целия Панаир, но моя милост ще е там от 31 май до 3 юни, или четвъртък, петък, събота и неделя. Първите два дни, вторник и сряда (29-и и 30-и) няма да присъствам - да знаете, ако държите на автографи :)
Last edited by BlackHeart on Thu May 24, 2012 10:52 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu May 24, 2012 6:52 pm

Не се казва "в предвид", а "предвид", колега :wink:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
BlackHeart
Commoner
Posts: 33
Joined: Wed Dec 07, 2011 8:02 pm

Post by BlackHeart » Thu May 24, 2012 10:53 pm

Interpreter wrote:Не се казва "в предвид", а "предвид", колега :wink:
Поправено.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6920
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Jun 03, 2012 12:28 pm

Закупих, прочетох, доволен съм.
Не всички разкази бяха непременно по моя вкус, но общата оценка е :thumbsup:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
BlackHeart
Commoner
Posts: 33
Joined: Wed Dec 07, 2011 8:02 pm

Post by BlackHeart » Mon Jun 04, 2012 5:52 pm

Yan wrote:Закупих, прочетох, доволен съм.
Не всички разкази бяха непременно по моя вкус, но общата оценка е :thumbsup:
Много се радвам да го чуя! Благодарско! :D

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests