Teма за корици

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Teма за корици

Post by Dante » Sat Apr 21, 2012 10:03 pm

Спин-оф от темата за рандъм стаф. Предлагам тук да слагаме и обсъждаме както любимите си корици, така и онези, които смятаме за грозни и отвратителни.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Apr 21, 2012 10:55 pm

Xellos wrote:Трябва да отвориме една тема за Корици ;)

Като да сложиш корицата от Посестрими в занаята на Добри поличби...
Spoiler: show
Image
От друга страна почти нищо не може да бие кориците на книги с Фабио, както нееднократно сме се дивили дори за любовните романи...
Spoiler: show
Image
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Apr 22, 2012 3:36 am

Този човек ме прави тъжна. Показва нагледно колко лошо нещо е остаряването.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Apr 23, 2012 10:50 am

Ммм, може да дадете по едно мнение за моята корица, приложена по-долу. В смисъл, книгата е моя де, не съм рисувал аз корицата. Към момента това е работния вариант, аз съм доста доволен.
Spoiler: show
Image


:oops:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Post by Томек » Mon Apr 23, 2012 10:58 am

Лъчите на заден план нещо ме смущават, освен ако не се разказва в книгата за японския военноморски флот.
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Apr 23, 2012 11:09 am

Не, не се разказва :lol:

Лъчите са намигване към арт-деко стила, причините са в съдържанието.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Apr 23, 2012 12:56 pm

Много яка. За какво иде реч в книгата и ще се издава ли?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Apr 23, 2012 2:48 pm

Вероятно в книгата нещо за Македония ще да е? Щом техните лъчи са използвани. :mrgreen:
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Apr 23, 2012 3:24 pm

Данте, малко реклама в спойлера, ако ти се чете :P В момента довършвам първия драфт и си приказвам с издателствата, което е интересен процес като цяло :wink:
Spoiler: show
Заглавие:
Червена тишина

Гръбче:
Обещаха ни, че Дългата война няма да се повтори. Че гласовете на милиардите загинали са били чути, че нашите гласове са били чути. Край на смъртта от небесата, край на тътена от обсадните танкове, край на отрядите обезумели наемници. Мирът сред звездите, така го нарекоха.

Защо повярвахме? Не мога да дам по-простичък отговор от "надежда". Тя ни крепеше в безкрайните месеци на уличните барикади, тя приспа съмненията ни, когато теокрация Ва`ейра изтегли бойните си звена от колониалния флот и обяви, че очаква Спасителите. Надеждата ни помогна да преглътнем предателството на корпорациите и все още мъждукаше, когато Ренесанс бе саботиран, а екипажът му - унищожен.

Може би щяхме да оцелеем сред бурите от алчност, гняв и мъст, както сме правили толкова пъти в историята си. Може би. Ала тогава външните Арки се отвориха и от тях изпълзя ужасът...

- из Човешки хроники: Когато последните светлини угаснат, неизвестен автор


П.П. Македония няма нищо общо, и на мен ми бе трудно да повярвам. :mrgreen:
Last edited by Ordo Malleus on Mon Apr 23, 2012 4:38 pm, edited 1 time in total.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Mon Apr 23, 2012 4:04 pm

на уличните барикадите
И никога не съм разбирал какъв звук се предполага да обозначават апострофите.

А по темата - според мен корицата е прекалено тъмна. Не бива да очакваш, че печатарите ще успеят да я докарат точно цветово.
Освен това пирамидата е крива. Което може и да се дължи на гледната точка, т.е. ако не се гледа фронтално, би изглеждала така, но поради липсата на контраст това не може да се определи. Затова е валидно най-лесното обяснение, т.е. че е крива.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Mon Apr 23, 2012 4:38 pm

Благодаря за коментара, нищо още не е минавало spellcheck, корекция или редакция. Ще имам впредвид забележките ти, когато се стигне до печат и т.н.

По темата, страхотна корица на Artline:
Нощ на ножове:
Spoiler: show
Image
И любимата ми корица въобще, Deadhouse Gates:
Spoiler: show
Image
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Apr 23, 2012 4:39 pm

Книгата звучи интересно. Бих я купил за да видя дали е хубава.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Post by Veritas » Mon Apr 23, 2012 4:40 pm

офтопик: апострофа поне аз винаги си го произнасям наум като някакъв вид glottal stop, дето даже не се сещам как му е съответният термин на български...
The truth shall make ye fret.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 26, 2012 9:41 pm

Една изключително гениална корица... :mrgreen:

http://www.amazon.com/Zombie-Raccoons-K ... 908&sr=1-1
:ninja:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 26, 2012 11:39 pm

Малазанската корица е супер, но е толкова спойлерска, че боли, да не говорим, че са отнели цялото дигнити на персонажа
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests