Z-та световна война

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Z-та световна война

Post by Dante » Thu Mar 29, 2012 2:11 pm

Image


Много странно, че никой не коментира тази книга, а хайпа в интернет е огромен. Такава рекламна кампания за книга не си спомням да съм виждал скоро. На запад романа е предизвикал толкова голяма истерия, че през 2013-та ще излиза филм с Брад Пит. Не съм чел все още книга (ще ми я дадат да я ревюирам до края на седмица), но чувам само добри думи за нея, а и оценката в goodreads е ужасно висока.
Е, все пак книга за зомбита, ебахти якото. :D
Информация:
http://iztok-zapad.eu/books/search_by_keyword
http://www.cheti.me/novina/treylr-na-be ... ovna-voyna
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 29, 2012 3:01 pm

Честно казано, на мен зомби жанрът ми се вижда преексплоатиран в последните години. За да има такива оценки, вероятно книгата си има и допълнителни достойнства, но от пестеливите резюмета не успявам да ги разбера...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Mar 29, 2012 9:33 pm

Ако не греша, книгата е класика в жанра доста отпреди сегашната зомби мания, която бе вдъхновена от сериала по комикса The Walking Dead. :)


Интересно обаче, че точно това издателство я е купило. "Изток-Запад" издават книги с по-научна насоченост като "Делюзията Бог" на Ричард Докинс (страхотна), "Езиковият инстинкт" на Стивън Пинкър и физика на космоса (Брайън Грийн).

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Mar 29, 2012 11:20 pm

Явно са решили най-сетне да припечелят някой лев. :lol:
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Mar 30, 2012 9:48 am

Предполагам не са успели да намерят по-циганска корица..
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Mar 30, 2012 1:13 pm

passer-by wrote:Интересно обаче, че точно това издателство я е купило. "Изток-Запад" издават книги с по-научна насоченост ...
Имат и завидно количество издадена художествена литература, така че няма нищо чудно, че те издават "войната". Тази книга се вписва идеално в поредицата им "Magica"
Dante wrote:Явно са решили най-сетне да припечелят някой лев. Laughing
Ако са се отнесли подобаващо към произведението, няма нищо лошо и да спечелят от него. :D
Ordo Malleus wrote:Предполагам не са успели да намерят по-циганска корица..
Корицата не е търсена от някъде, а е направена от Петър Станимиров. Но и аз предпочитам семплата оригинална такава. Стилна е по ред причини. Но явно корицата на българското издание ще се котира добре тук, щом са се спряли на нея. Нали знаеш: децата (перифразирам: българите) на шаренко се радват :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Fri Mar 30, 2012 2:13 pm

penzata wrote:
Ordo Malleus wrote:Предполагам не са успели да намерят по-циганска корица..
Корицата не е търсена от някъде, а е направена от Петър Станимиров. Но и аз предпочитам семплата оригинална такава. Стилна е по ред причини. Но явно корицата на българското издание ще се котира добре тук, щом са се спряли на нея. Нали знаеш: децата (перифразирам: българите) на шаренко се радват :mrgreen:
Грозна е като гъз, жив и здрав е да е тоя, дето я е "правил".
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Mar 30, 2012 2:19 pm

Доста е зле, факт.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Mar 30, 2012 4:10 pm

Съгласен съм. И аз бях супер очарован от оригиналната, семпла корица, а тази изглежда като гъз (не, че е кофти нарисувана, напротив, но не отива за корицата). Но какво да се прави, важното е съдържанието. Като я прочета веднага ще дам отзиви.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Mar 30, 2012 4:59 pm

Какво и има на корицата - битката за Йонкърс, повратна точка във войната. Факт е че е малко крещяща, но предвид колко е добра книгата ще им го простим.

Който не я е чел може само да съжалява.
Morwen wrote:Честно казано, на мен зомби жанрът ми се вижда преексплоатиран в последните години. За да има такива оценки, вероятно книгата си има и допълнителни достойнства, но от пестеливите резюмета не успявам да ги разбера...
Книгата е от 2006 и заедно с The Zombie Survival Guide от същят автор и комикса The Walking Dead са причината за преексплоатирането на жанра :)
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Fri Mar 30, 2012 5:14 pm

Някой ще си загуби ли времето да ми обясни защо зомбитата са толкова страшен враг?

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Mar 30, 2012 5:16 pm

Щото... са разложени трупове, I guess?
Ядат мозъци и с едно ухапване превръщат и теб в зомби, май. И са разложени трупове. The true face of death and stuff.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Mar 30, 2012 5:27 pm

bsb прочети книгата. Виж примерно Trip очевидно не я е чел (или я е позабравил). И аз не можех да разбера отначало - по принцип не гледам подобен род филми, нито преди, нито след като я прочетох и единствения ми допир с жанра беше Shawn of the Dead.

Ако питаш по принцип - нямам представа - зомбитата са различни според това къде ги четеш/гледаш.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Mar 30, 2012 6:06 pm

Аз пък си мислех, че bsb пита, а пък аз отговарям принципно, а не конкретно за книгата... :dunno:

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Fri Mar 30, 2012 6:56 pm

Според мен корицата е страхотна. Много се радвам, че е създадена от български художник. Вътре в книгата също има илюстрации.
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests