Питър В. Брет

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
logen
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Tue Oct 26, 2010 8:50 pm
Location: Sofia
Contact:

Питър В. Брет

Post by logen » Thu Mar 01, 2012 11:58 am

Излезе първа книга от "Демонски цикъл" - "Защитения", след няколко месеца ще излезе и втора - "Пустинното копие".

http://www.colibri.bg/resultsb.php?book=653

Питър В. Брет е от същото поколение автори като Сандерсън, Абъркромби, Рутфъс, Линч и смятам, че идеята му за ядроните и защитите е оригинален подход в съревнованието "кой ще измисли нещо ново във фентъзито".

Някой чел ли е книгите на английски, има ли отзиви?

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Post by Томек » Thu Mar 01, 2012 1:56 pm

Има отзиви, но поне тези от мен за съжаление не са твърде добри. Предвидим свят, скучни герои и особено женските - натрапчиво дразнещи. Книгата става за четене, стига да е лято и наистина да те мързи да потърсиш друга.
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

Iliana
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Thu Apr 19, 2012 4:28 pm

Re: Питър В. Брет

Post by Iliana » Fri Apr 20, 2012 2:57 pm

logen wrote: Някой чел ли е книгите на английски, има ли отзиви?
Аз съм чела първите две - The Painted Man и The Desert Spear и мисля, че това е една от на-оригиналните поредици писани в последно време. Зарибих се до степен да следя блога на автора и наскоро видях, че е оповестил завършването на третата книга от поредицата - The Daylight Wars. В началото тръгва колебливо, но с времето набира скорост и стила на автора значително укрепна, а героите са развиха по много приятен начин. Ако може да се вярва на слуховете, Пол Андерсън се готви да прави филм по книгите, което е достатъчно свидетелство за качеството на сюжета и дълбочината на героите.

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Fri Apr 20, 2012 3:27 pm

Първата книга се казва The Warded Man.

Аз съм чел и двете. Харесаха ми с уговорката, че попадат в същата ниша като книгите на Сандерсън- стандартно епично фентъзи с по-разчупен свят и магическа система.

Iliana
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Thu Apr 19, 2012 4:28 pm

Post by Iliana » Fri Apr 20, 2012 3:43 pm

The Warded Man е в САЩ; английското издание и кинделския вариант са The Painted Man.
Идеята със защитите е доста оригинална, дори в стандартния контекст на епичното фентъзи. Интересното е че, реално човек може да го усети Брет как се отпуска и става все по-уверен в стила си... [/url]

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Apr 20, 2012 8:24 pm

Слабичко, но се чете ... Лято иде. :wink:

Iliana
Smallfolk
Posts: 5
Joined: Thu Apr 19, 2012 4:28 pm

Post by Iliana » Wed Apr 25, 2012 3:54 pm

Въпрос на вкус явно...на мен ми хареса. Питър Брет е свеж полъх в жанра и книгите са доста четивни. Предполагам че превода на български също е на ниво...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 77 guests