Кой какво ще чете

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Mar 14, 2012 1:16 am

Да, това имах предвид.
Имай едно наум че превода не става за цитиране и натриване на носа на хора с които мислиш да спориш , защото в оригинала си не само че е в мерена реч ами има и се пее и съответно няма как да бъде преведен точно.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Mar 14, 2012 7:20 pm

Подкарах най-сетне систематично поредицата за Алвин на Орсън Скот Кард. Първата - Seventh son ми се видя доста плоска, но втората все повече ме грабва, още малко нощеска и да видим 3 натам. :thumbsup:
:ninja:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 20, 2012 6:20 pm

Като ми дойде отпуската съм се зарекъл най-после да си прочета всичките 12 части на Галактическа болница (Sector General) на Джеймс Уайт (на български са преведени първите три).

Ето защо:
viewtopic.php?p=194844&highlight=sector#194844

(егати, преди две години и половина... :oops: )

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Post by Veritas » Mon Apr 23, 2012 10:00 pm

Четвъртата на Чайковки от ония буболечковите - мъжът ми успя да я докопа преди мен, та веднага щом успея да му я откопча...
The truth shall make ye fret.

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Mon Apr 23, 2012 10:06 pm

аз пък съм на първата (империя в черно и златно) и често казано е под очакванията ми засега (преполовена). Като изключим идеята за расите и цялостната политико-социална среда останалато е не дотам убедително. И този рипофф на части от европейската история нещо започват да стават доста дразнещ, особено когато е толкова очебиен... Все пак се надявам да тръгне по-добре поредицата, все пак след като изтърпях четирилогията за трите свята на Ървайн значи мога да понеса всичко
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Apr 24, 2012 8:25 am

Nameless_onee wrote:аз пък съм на първата (империя в черно и златно) и често казано е под очакванията ми засега (преполовена). Като изключим идеята за расите и цялостната политико-социална среда останалато е не дотам убедително. И този рипофф на части от европейската история нещо започват да стават доста дразнещ, особено когато е толкова очебиен... Все пак се надявам да тръгне по-добре поредицата, все пак след като изтърпях четирилогията за трите свята на Ървайн значи мога да понеса всичко
Двойката е много по - добра, тройката бива, наскоро прочетох четворката и очаквах доста повече. Осъзнах че при все многото герои не ми пука за тях.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6452
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Apr 24, 2012 12:59 pm

Планирал съм книгите за Дърк Джентли.
Май трябваше да ги прочета, преди да почна да превеждам сериала, ама все пак...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Tue Apr 24, 2012 2:14 pm

Обърках темата, сори :oops:
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1939
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Fri Apr 27, 2012 5:17 pm

По една инициатива за прочитане на стари броеве на SD, започнах да си набелязвам книги, за търсене.
Вече си намерих и взех първата
Случаят с бунището за токсична магия

А по една друга инициатива за четене на английски си взех
David Zindell - Black Jade
Много харесвам The Broken God и като видях автора, не успях да се стърпя, нищо, че е 3-та част в поредица.

А по една трета инициатива за попълване на колекцията от Тери Пратчет си взех Волният Народец, айде да ми е честита.

Много инициативен съм станал напоследък, от хубавото време ще да е.
There are no rules! I'm gonna get you!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests