ДО АДА И НАЗАД

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Dec 08, 2011 3:24 pm

Честно казано, на мен корицата просто не ми напомня за хорър. Напомня за обложка на албум на алтернативна банда или корица на сборник с високохудожествена, леко претенциозна фантастика. Иначе сама по себе си илюстрацията е интересна, но не е на точното място и в точното време...
Last edited by Morwen on Thu Dec 08, 2011 3:44 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6921
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Dec 08, 2011 3:40 pm

Адриан Лазаровски;
Благой Д. Иванов ;
Божидар Грозданов;
Бранимир Събев;
Ивайло Иванов;
Иван Атанасов;
Петьо Ангелов;
Лично на мен горните имена са ми достатъчни, за да си го купя от Панаира на книгата. Още по времето на Зона F и Върколак имаше доста добри родни хоръри. Ако половината са на едновремешното ниво ще го броя за добра сделка.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
BlackHeart
Commoner
Posts: 33
Joined: Wed Dec 07, 2011 8:02 pm

Post by BlackHeart » Fri Dec 09, 2011 5:55 pm

Yan wrote:
Адриан Лазаровски;
Благой Д. Иванов ;
Божидар Грозданов;
Бранимир Събев;
Ивайло Иванов;
Иван Атанасов;
Петьо Ангелов;
Лично на мен горните имена са ми достатъчни, за да си го купя от Панаира на книгата. Още по времето на Зона F и Върколак имаше доста добри родни хоръри. Ако половината са на едновремешното ниво ще го броя за добра сделка.
Ето малко по-обширна информация по темата - http://chetene.blogspot.com/2011/12/blog-post_09.html Има списък с всички автори и разкази.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Sun Dec 11, 2011 8:42 pm

Хм, тъмни принцове на бг хоръра - съжалявам, ама не се сдържах да се изхиля на глас на това :mrgreen: Пък и корицата, макар и да не е плагиатствана, нещо не навява на такива асоциации...Май ще изчакам някой да го купи и да каже мнение 8-)
Image

User avatar
Trinkie
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Sun Sep 21, 2008 11:15 pm
Location: Yeovil, United Kingdom
Contact:

Post by Trinkie » Sat Dec 17, 2011 9:31 pm

Корица и илюстрации: Петър Станимиров
http://www.zabolekar.info - зъбки та тракат... :D

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Dec 18, 2011 1:38 pm

tigermaster wrote:Съжалявам... Човек, който не държи на критика, не може да бъде добър автор.
Зависи от гледната точка. За едни "Според мен сюжетът е плосък (защото....), героите - еднопластови (защото....), диалозите - нагласени (защото....). Не ми харесва и не го препоръчвам" е критика.
За други обаче критика е "Цопни бе, лайно бездарно, кой ти е казал, че можеш да пишеш бе, безмозъчно идиотче? Върви се застреляй и престани да ръсиш графоманските си боклуци!".
Ти от кои си?
Hemos pasado!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Dec 18, 2011 1:52 pm

Е, никой в тоя форум не критикува по втория начин.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6455
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Dec 18, 2011 2:04 pm

Zeiss_optik wrote:
tigermaster wrote:Съжалявам... Човек, който не държи на критика, не може да бъде добър автор.
Зависи от гледната точка. За едни "Според мен сюжетът е плосък (защото....), героите - еднопластови (защото....), диалозите - нагласени (защото....). Не ми харесва и не го препоръчвам" е критика.
За други обаче критика е "Цопни бе, лайно бездарно, кой ти е казал, че можеш да пишеш бе, безмозъчно идиотче? Върви се застреляй и престани да ръсиш графоманските си боклуци!".
Ти от кои си?
По-скоро от първите. Въпросът е, че когато казах на Драганов във форума му, че ако иска да докаже, че фентъзито е подходящо за зряла аудитория, е добре в статията си да спомене автори, ориентирани към зрялата аудитория, той ми отговори в лично съобщение, че Урсула ле Гуин е досаден и дидактичен автор, Тери Пратчет е завистлив злобар, а аз нищо не разбирам и Брукс, Едингс, Паолини и Роулинг са най-великите на света и да не съм си позволявал да изтъквам други автори на техен фон. После ме банна под лъжлив претекст. Написах критиката по статията му доста учтиво и добронамерено, между другото, без да го обиждам. Даже май го поздравих за идеята, обаче не помня - беше преди почти четири години, все пак.

Редакция:
Честно казано, мисля, че ще е добре Драганов да се сблъска с малко критика от втория тип. В смисъл, не малко, ами за кажи-речи всичко негово, което съм имал съмнителното щастие да прочета.
Това, което съм видял от него, го показва преди всичко като истински графоман и комплексар, който използва един форум, пълен с деца на по 15 години, за да си помпа самочувствието. Намирам това за адски грозно, честно да си призная.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Dec 18, 2011 3:27 pm

Мисля, че на този свят не съществува автор, който с каквото и да е да заслужил "критика" от втория тип. (Освен... може би Мартин Петков - но за него причината е не само, че писането трудно му се удава, а най-вече че самият той е "критикувал" по този начин и ще е здравословно да се погледне в огледалото).
Виж сега - аз самият не споделям доста от тезите на Сашо Драганов, но тъй като според мен фентъзито е жанр, който с редки изключения е ориентиран най-вече към подрастващите и към децата, избягвам да се меся където не ми е работа. Пък и ценя добрите си отношения с него и държа на тях. Щом човек вярва в това, което върши - то нека го върши. Изключително трудно намирам фентъзи, което да ми допадне - но мисля, че четенето е вид тайнство, в което всеки сам контактува със съответната творба. А за вкусове не се спори.
Hemos pasado!

User avatar
BlackHeart
Commoner
Posts: 33
Joined: Wed Dec 07, 2011 8:02 pm

Post by BlackHeart » Sun Dec 18, 2011 4:41 pm

Честно казано, наистина нямаше нужда от целия този негатив. Понеже нямаше за какво друго да се хванете, започнахте да плюете "тъмни принцове", "то това ще го четат емо-хлапета на 13", "тя корицата не става" и други подобни. Корицата, както посочих, е дело на Петър Станимиров, който илюстрираше романите на Стивън Кинг и Дийн Кунц в Плеяда, детски книжки, компютърни игри, списание "Дъга" и какво ли още не - смея да твърдя, че в България едва ли има по-подходящ човек от него да направи корицата и илюстрациите на хорър-сборник. Колкото до останалото, няма нужда на всеки втори пост да храчите по Цитаделата и Драганов - неприязънта ви на база лични отношения е всеизвестна, защо я повтаряте постоянно? В Цитаделата няма да срещнете хейт, насочен към ШД.

Сега, ясно е, че освен към Сашо Драганов от авторите в сборника има неприязън и към мен. Както и към Ивайло, който тъкмо се включи. И към Спасимир. И към Перентидис - нали е от Цитаделата (мислехме да поканим като автори и Кънчо Кожухаров, Христо Пощаков, Пламен Митрев, Николай Теллалов и Жоро Малинов, но тогава сборникът нямаше да се казва "До Ада и Назад", ами "Анти ШД":lol: ) Но наистина, мястото на коментарите е след мача - прочетете сборника и тогава вече можем да коментираме нормално.

Дотогава - peace 8-)

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Sun Dec 18, 2011 7:33 pm

От всичкия тоя "хейт", дето ви се привижда, ослепяхте и оглупяхте до степен да не разбирате елементарен текст на български език... :roll:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Dec 18, 2011 7:57 pm

Trip wrote:Аз чакам деня, в който ще излезе български фантастичен сборник/книга с графична корица. Горното, независимо колко добри разкази би имало, вероятно ще привлече вниманието само на една шепа странни емо-хлапета под и около 13.
Няма да добавям нищо друго.

User avatar
BlackHeart
Commoner
Posts: 33
Joined: Wed Dec 07, 2011 8:02 pm

Post by BlackHeart » Sun Dec 18, 2011 8:36 pm

Trip wrote:
Trip wrote:Аз чакам деня, в който ще излезе български фантастичен сборник/книга с графична корица. Горното, независимо колко добри разкази би имало, вероятно ще привлече вниманието само на една шепа странни емо-хлапета под и около 13.
Няма да добавям нищо друго.
Сред хората, които си я купуваха на Панаира, както и снощи на премиерата в Black Lodge не видях нито един персонаж, който описваш, но едва ли има смисъл да те убеждавам :wink:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Dec 18, 2011 8:42 pm

Значи не съм познал. Аз ще си чакам графичните корици, вместо поредните странни сюрреализми

User avatar
Trinkie
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Sun Sep 21, 2008 11:15 pm
Location: Yeovil, United Kingdom
Contact:

Post by Trinkie » Mon Dec 19, 2011 1:35 am

Скъпи Trip, всеки човек има правото на собствен избор. Това е достойно за уважение. Това, което не разбирам е защо поставяш "корицата" над съдържанието? Май си позабравил поговорката, че хубавата книга не се съди по корицата. Другото, което не разбирам е какво имаш предвид под графична корица? И ако трябва да съм честен, не му завиждам, ама хич не му завиждам на Пепи Станимиров, за дето трябва да нарисува корица, обединяваща "напъните" на 21 автора и да се хареса на още повече читатели. Освен да пожелая успех на сборника, не виждам какво друго... :)
http://www.zabolekar.info - зъбки та тракат... :D

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests