Защита на критиката

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Dec 19, 2011 3:11 pm

Да, още оня ден го видях. Супер скапано, но не е като да не е било очаквано... :(((

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Tue Dec 20, 2011 9:26 am

Trip, има смисъл от теб. Особено имайки предвид явно много дълбокото замисляне, на което те е подложила съседната тема и може би мнението ми в нея. Няма нужда да пускаш превод на защитата на някой си, с част от която подкопаваш тезата си, но не ме интересува достатъчно, за да я анализирам :)

За щастие си млад (на мислене, за възраст не знам, не те познавам). И аз съм млад на мислене, дори прекалено. Съответно можем да водим диалог през пропастта между полетата си, ако не се пречкат разни индивиди като онзи от съседната тема, дето му забравих името и дето говори за Аристотел като за последна инстанция в типичен стил на некадърен преподавател по литература. Недей да ставаш такъв, говори с интелигентни хора извън полето си, за да не станеш сноб и ще продължи да има смисъл от теб.

Тези дни умът ми е зает с други неща, а и празници идват. Надявам се да направим интересен диалог по някое време, защото има хляб в това.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Dec 20, 2011 2:49 pm

Тя тази тема е доста старичка, между другото :), но честно казано не виждам нещо, което да ми подкопава тезата. (Коя теза?)
Иначе Цайса ли имаш предвид? Щото аз не му чета много постовете, та не съм забелязал, ако е споменал Аристотел като последна инстанция :)
А "сноб" ми е твърде мъгляво понятие, за съжаление. Никога не съм го свързвал с нищо реално, макар че май долавям какво искаш да кажеш.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Dec 20, 2011 3:27 pm

Гледай някое интервю с Евгени Минчев, за да разбереш какво е сноб...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Feanor
Scholar
Posts: 134
Joined: Fri Jan 16, 2009 12:06 am

Post by Feanor » Wed Dec 21, 2011 7:05 am

Trip wrote:Тя тази тема е доста старичка, между другото :)
Така става, като преглеждам отгоре само. Виновен.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20289
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Dec 21, 2011 10:42 am

:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests