A Dance With Dragons [СПОЙЛЕРИ до 4-та книга вкл.]

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jul 19, 2011 3:26 pm

ХОРА. Проблемът на Драгън не е, че изразът е зле, а че се повтаря супер много. Джийз.
This is it. Ground zero.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 19, 2011 3:27 pm

Именно на което отговорих аз.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Jul 19, 2011 3:34 pm

Въобще не съм го забелязал, за разлика от Words are wind, което беше повторено около 1400 пъти. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue Jul 19, 2011 4:32 pm

Аз съм доста назад, но за момента the morrow ми се бие на очи. Може би защото предните ги четох на български.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 19, 2011 4:41 pm

И то е като счупения пост, струва ми се.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Jul 19, 2011 11:45 pm

Чета си аз чета си и установявам че Джон като малък е чел прекалено много "Наръчник на Едард Старк за взимане на добри решения", както и "Научете се да преценявате хората в 5 лесни стъпки" с автор Денерис Тагариен ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9053
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jul 21, 2011 7:55 pm

Такааа - в зависимост от толерантността към клифхенгъри - между 7 и 8. Основния проблем е че просто не се случва нищо значимо.

И отдолу има spoiler full интервю с grrm
Spoiler: show
http://shelf-life.ew.com/2011/07/21/dan ... g-twist-g/
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Fri Jul 22, 2011 4:21 pm

Как мислите, дали следващата част ще дойде в някакви по-приемливи срокове? Доста се спекулира, че НВО ще позабързат Мартин, въпреки че честно казано леко ме съмнява сериалът да изкара до шести сезон... Въпреки че знае ли човек, директно като се замисля колко са директно предаваните битки в четвърта и пета част, може би Мартин ги подготвя за по-лесно филмиране...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Jul 22, 2011 4:54 pm

Всичко ще е по-приемлив срок от последния

Притеснението ми за последните 2 книги е най-вече свързано с това, че Мартин ще има немалко работа покрай сериала. От друга страна последната книга я донаписа точно когато започна да се работи по сериала, така че с малко късмет може поне една голяма фентъзи поредица ще бъде завършена от оригиналния си автор :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
scion_of_storm
Merchant
Posts: 78
Joined: Tue Jun 14, 2005 7:02 pm
Location: Cairhien

Post by scion_of_storm » Fri Jul 22, 2011 6:12 pm

И аз се надявам да си активизира задника малко повече за следващата...Наистина.

Вдругиден я почвам инак, да си дочета сегашната. :)

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Jul 23, 2011 12:21 pm

Some random thoughts:
Spoiler: show
На Мелисандра пророчествата й са въздух под налягане - жената има видения, окс, обаче не може да ги тълкува, защото няма достатъчно информация. За пример поднасям оня култов момент - моли Рохолололох'лорхл''ор да й покаже Азор Ахай (или както там беше транскрибиран/-литериран в българската версия), но той й показва само Джон Сняг, след което следва едно чудене къде е Станис, защо кристалната топка е счупена, етц. Споко.

Та мисълта ми е: нищо чудно, че Джон не й вярва особено.

Иначе самата Мелисандра не беше толкова отчайваща в главата си, колкото очаквах. Тя и Аша бяха най-яките женски персонажи в тази книга, доколкото тази дума е уместна в случая. Другите бяха невероятни дразнители - Аря с тъпотата си, Денерис просто защото е тя. Въздъх. Церсей беше поносима за една-две глави - Мартин да си вземе бележка.

Теон, който в предишните книги винаги ме е отегчавал, изненадващо ми беше много интересен тук.

Колкото до ~смъртта на Джон, дълбоко ме съмнява. Ама много дълбоко. Не бих се изненадал, ако Мартин просто използва това като plot device да го разкара от Стената, след като Мелисандра го прероди в огън (или както там беше пророчеството) и той се освободи от клетвите си.

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Mon Jul 25, 2011 1:08 pm

Drigan wrote:Как мислите, дали следващата част ще дойде в някакви по-приемливи срокове? Доста се спекулира, че НВО ще позабързат Мартин, въпреки че честно казано леко ме съмнява сериалът да изкара до шести сезон... Въпреки че знае ли човек, директно като се замисля колко са директно предаваните битки в четвърта и пета част, може би Мартин ги подготвя за по-лесно филмиране...
При положение че е казал че ще почива една година преди да започне следващата ... едва ли.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
lotfil
Commoner
Posts: 37
Joined: Tue Nov 30, 2010 9:00 pm

Post by lotfil » Wed Jul 27, 2011 7:45 pm

Втори сезон на сериала го очакваме пролетта. Ако всяка година излиза по един, (макар и 3,4,5та книга да ми се струват за повече от по десетина епизода) то може след 4-5 години евентуално да се надяваме на следваща книга.. В случай, че сериалът издърпа толкова сезони и наистина го бутат да пише още и още.
Голяма дупка ми се получи след четенето на четвърта, припомнях си в движение и с резюмета в интернет, та искам да попитам
Spoiler: show
Джон skinchanger ли е, или не?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Jul 27, 2011 8:00 pm

Spoiler: show
Е варг е там.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Jul 29, 2011 9:40 am

Та след като я прочетох и мина малко време, да взема да напиша нещо по въпроса :)

Книгата много ми хареса, четох я с кеф през повечето време, особено към края. Не е на нивото на първите две, но не бих очаквал повече от 5-та книга при положение че общо са 7. Хареса ми развитието на героите - главите със Reek и Cersei бяха много много добри. Това което не ми хареса обаче е, че като развитие на историята определено има какво да се желае - много малко от сюжетните линии стигнаха до някакво задоволително развитие, което определено не е каквото исках да прочета след толкова дълго чакане. Само току що бях приключил с 4-тата и исках продължение щеше да е супер. Или ако следващата книга излизаше след година да кажем. Шанс за нас, ако искаме сериозно развитие на историята явно ще трябва да почакаме дотогава, тази остави страхотен setup за това, спор няма.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests