A Dance With Dragons [СПОЙЛЕРИ до 4-та книга вкл.]

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Jun 18, 2012 10:08 am

Moridin wrote:Ицо, то това за Регар си е ясно от спомените на Нед в първа книга насам, не виждам каква точно нова информация ни се носи тук :)
Ами просто споменавам новото подмятане на тая тема, че някои хора са все още скептични по въпроса. :P

Плюс това в оня цитат се подчертава за кои точно хора са били ползвани въпросните рицари, най-вече болдваната част. Малко по-дебел намек тоя път. :wink:


Та, да има някой представа колко големи са станали драконите?



Иначе съм на 938/1117 и кефът расте с всяка следваща глава, без значение на кой персонаж е. Оставам с впечатление, че последната трета от книгата е осезаемо най-яката.

А, и мен главите с Куентин Мартел са ми определено интересни. Хем за извъртане на клишето за принца-юнак, когото принцесата залюбва от пръв поглед, хем за пророчеството, хем защото от неговата гледна точка се показват интересни неща.
И готин хумор имаше - "Абе аз да го лупна с чука по главата, няма да има значение как се е казвал." :mrgreen:

Плюс това ситуацията в Мийрийн най-после стана приятна за четене
Spoiler: show
след като Денерис се омете и по-адекватните персонажи се захванаха за работа. Даже имаше едно вмятане на Тирион как е пропуснала да отрови близките кладенци, за да окапят съвсем обсаждащите я, та съвсем да се подчертае колко е смотана.
Само кърши ръчички и хленчи, че не ще заради нея да умират хора, плющи се с Пешо и с отвращение се омъжва за Гошо, понеже той някак щял да върне мира, ама това не значи, че е свързан със Синовете на Харпията, неее! Плюс малоумната й доверчивост към пророчицата, дето и тя ама въобще не е замесена със Синовете на Харпията и я подкокороса да се омъжи за сина й. Пълен ужас.
В първите три книги беше далеч по-зрял и адекватен персонаж, дано й се върне акълът.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Jun 26, 2012 2:37 am

Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jun 26, 2012 8:25 am

Ицо -
Spoiler: show
явно са достатъчно големи за яздене след като си стигнал дотам :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Wed Jun 27, 2012 11:02 am

Еее, Dante, изпревари ме :>
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Sep 30, 2012 11:52 pm

:D Ахахаха
Прочетох я най-сетне и много се изкефих. Само третата ми е по-любима. Голям фен съм на Смрад, Дорн и Давос. Чакам с нетърпение завръщането на Кутрето. А да - Мандърли ми е нов фаворит!
Дори съм се вдъхновила да чета разните конспирации - значи доста съм се зарибила :)
shadow dance nikoga ne luje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests