Нов Интерактивен Роман на пазара!! Updated

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Aug 01, 2011 11:24 am

Някой от книгоигривците от другия форум би ли могъл да пусне някакъв откъс от тази книга, та да видя за какво става въпрос?

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Aug 03, 2011 9:32 am

При втори преглед се набиват на очи някои от основните проблеми:

- Твърде очевидно е, че не е писана като книга-игра/интерактивен роман и е рязана на епизоди допълнително;

- Адски линейна е (пътят е практически само един);

- Историята всъщност е 1:1 комикса "Танц с вятъра" от втория брой на QTEH, което не е непременно лошо, но за 11 кинта можеше да е мааалко повечко;

- Имаше няколко избора, които ми се сториха доста нелогични (в началото при спасяването на девойката и малко по-натам);

- Героите са доста сериозно по клишето.

Въпреки недостатъците всъщност ми беше много приятно да я прочета/изиграя. Налегна ме една носталгия по 90-те години :) Но си мисля, че хайпа и обещанията на Алекс за историческа достоверност и пр. вдигнаха твърде много очакванията (особено на тези, които не го познават) и това може да изиграе лоша шега на книгата.
Втората трябва да е чувствително по-добра, че иначе вместо ренесанс на жанра може да се постигне обратния ефект.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Aug 03, 2011 11:21 am

Yan wrote:При втори преглед се набиват на очи някои от основните проблеми:

- Твърде очевидно е, че не е писана като книга-игра/интерактивен роман и е рязана на епизоди допълнително;

- Адски линейна е (пътят е практически само един);

- Историята всъщност е 1:1 комикса "Танц с вятъра" от втория брой на QTEH, което не е непременно лошо, но за 11 кинта можеше да е мааалко повечко;

- Имаше няколко избора, които ми се сториха доста нелогични (в началото при спасяването на девойката и малко по-натам);

- Героите са доста сериозно по клишето.

Въпреки недостатъците всъщност ми беше много приятно да я прочета/изиграя. Налегна ме една носталгия по 90-те години :) Но си мисля, че хайпа и обещанията на Алекс за историческа достоверност и пр. вдигнаха твърде много очакванията (особено на тези, които не го познават) и това може да изиграе лоша шега на книгата.
Втората трябва да е чувствително по-добра, че иначе вместо ренесанс на жанра може да се постигне обратния ефект.
+1

С добавка, че далеч не съм допускал, че ще чета нещо исторически достоверно :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 03, 2011 11:31 am

Значи това бил интерактивния роман - вземаш готов стандартен текст и го раздуваш допълнително с епизоди (които винаги водят до грешка). То така всяка книга може да стане интерактивен роман.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Aug 03, 2011 11:43 am

За съжаление в момента изглежда точно така.
Все пак си мисля, че ако Алекс обърне внимание на критиките, нещата могат и да се подобрят.
Ако и втората се окаже по същата схема (а името на Блонд ме навежда на мисълта, че там все още има стар материал, който се рециклира за нуждите на книгата) сериозно ще се разколебая.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 03, 2011 11:45 am

Аз подозирам че Богдан Русен дори не знае че е писал книга но както и да е.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed Aug 03, 2011 11:52 am

И това е вариант.
Все пак си мисля, че вероятно Алекс наистина рециклира някакви стари неща. Той за тая книга (образно казано де, преди беше "Танц с вятъра") говори от години (буквално). Интересно като свършат.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 03, 2011 12:02 pm

Ами той упорито тръби от половин година че имал готови неща само му трябвало да ги пооправи (конкретната е пооправя няколко месеца - явно с цепене на епизоди и наливане на очевидно различаващ се текст и още по измислени битки които са между основния текст.
От тук просто трябва да сметнеш две и две и веднага ти става ясно че човека е писал някакви неща навремето и сега като е видял че наистина има комюнити на книгите игри (кой ли го е очаквал) е решил да яхне вълната.
Във форума се появи и следното твърдение, сега дали е вярно нямам представа
Spoiler: show
Аз лично присъствах веднъж на една разпивка в парка, на която човек, представящ се за Уейн (дълга коса, едър, заеква) продаде "Коприната..." и не знам още какво на един приятел. Та, тогава - припомни ми моят приятел (беше отдавна и бях забравил в интерес на истината), той обясняваше, че целият текст на Winddance е писан само от него, а Робърт Блонд е за параван - по-известно име и пр
Подчертавам че аз не съм чел книгата още и нямам мнение за нея - тъй като нито знам откъде може да се поръча - явно е ъндърграунд разпространявана.

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Wed Aug 03, 2011 12:50 pm

А, приятелят в случая съм аз! :mrgreen:

Вчера си припомняхме конкретната случка. Иначе, мисля, че я бях споделил и в тази тема преди известно време - или ако не със сигурност писах, че Алекс ми каза, че Богдан Русев участие в книгата няма.

Иначе, почти напълно съгласен с второто мнение на Yan (онова с цитираните пропуски). Единственото, което ми липсва, е увереност, че нещо ще се подобри вбъдеще.

Прочее, аз моята носталгия си я избивах с предната книжка. Та, "Котаракът..." според мен е на светлинни години пред "Асасините..." (не че и там няма какво да се желае!). По-добре, ако ще давате пари, да е за нея.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Wed Aug 03, 2011 4:36 pm

Котаракът наистина е добра книга-игра.
След като прочетох мненията за Ашашините, почвам да се чудя да я вземам ли или да чакам да ми я препродаде някой на по-тънка цена. :lol:

100% съм сигурен, че Блонд и Уейн се състои единствено от Уейн и то още от залеза на книгите-игри.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Aug 03, 2011 10:42 pm

Сега като се включиха да рецензират хора които не са приятели на Султанов и пуснаха дълги мнения нещата замирисаха много.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Aug 06, 2011 5:24 pm

Шайха го баннаха и от собствения му форум за книги игри. В момента половината искат да го удушат че ги е подвел а другите се надпреварват да се кефят че са познали какви ще ги свърши.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Aug 06, 2011 10:20 pm

Кво е направил пак?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Sat Aug 06, 2011 10:41 pm

"Модерира" някои от темичките и "позагуби" една-две отрицателни рецензии. :lol:

Всъщност модовете малко се изхвърлиха с тоя бан и до вторник ще го отменят. Напълно достатъчно беше да му вземат "модераторството".

Като цяло му влизам в обувките на Уейн - човека се опитва да продава съмнителен продукт на несъществуващ пазар. И е вкарал собствени пари. :wink:

Не, че това го извинява. :lol:

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sun Aug 07, 2011 9:52 am

Ами вероятно е за неща като това, от ревюто на Лисичков:
След като постнах отрицателното си мнение относно новата книга- игра на Уейн "Асасините на Персия", само в рамките на два дни същото това мнение беше местено, трито, редактирано не от мен, отцепвано в отделна тема и прочие...
Самото ревю е интересно иначе:
http://knigi-igri.net/forum/viewtopic.php?f=76&t=1171
Положителните ревюта подозирам, че са писани от познати на Шайха, тъй като просто изреждат суперлативи без покритие. :)
Абе някой знае ли от колко форума е гонен тоя? Аз знам само за два, но не може да няма повече. Това да го изгонят от неговия си е постижение, де. :lol:
Rentless, проблемът на хората не е само, че книгата не струва. Шайха хайпи тази книга от пет-шест години, заради което е оспамил хиляда места. Форумната му история само тук е доста показателна. С абсолютно всеки пост се опитваше да се изкара като талантлив писател, ерудит, проникновен анализатор на всички изкуства и разбира се - расов ебач. Показателно е, че откакто съм тук нито един друг редовен посетител не е получавал банана. Единственото нещо, което може да оправдае неговото поведение е ако наистина беше публикувал нещо гениално. Вместо това отврати и последната му останала аудитория. :lol:

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests