Нов Интерактивен Роман на пазара!! Updated

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Tue Jul 12, 2011 11:05 am

Moridin wrote:Иначе Елена Павлова винаги е била близо триста осемдесет и чукурнайсет милиона пъти по-

(а) кадърна
(б) симпатична
(в) интересна за четене

от Майкъл, та съм СКЛОНЕН да не се съглася с теб Итилоне.
Абе аз не съм ги чел скоро и двамата, но споменът ми е, че Майндкрайм - който наистина си беше зле литературно - подхождаше значително по-професионално към работата и експлоатираше разни интересни теми по оригинален начин - веднага се сещам за едни книжки за Викингите и Пробивът, която пък е важна причина да слушам музиката, която слушам :mrgreen:.

На Елена Павлова всичко, което съм ѝ чел (което на практика почти не включва сериозна литература), ми лазеше по нервите - най-вече понеже винаги беше очевидно откъде е крадено. Честно казано, не бих повярвал, че тя е способна да измисли оригинален сюжет. Виж като техника на писане може и да е добра, забравил съм вече!
Алекс по-скоро е длъжен да пише Богдан, щото сигурно и той е участвал на някъв етап, едва ли е толкова маркетинг (което си е подсъдно сигурно).
Де да знам, аз споменавам какво ми беше казал веднъж - и то преди 4-5 години. Може просто да е искал да се изфука. Може и да е истина, но да са се разбрали с Богдан Русев да му ползва псевдонима. На мен впрочем ми се стори странно това твърдение тогава, де - точно беше излязла някаква статия тъкмо от Русев (в списание 1, мисля), в която той рекламираше асасинските романи :D.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 12, 2011 6:12 pm

Любо, Джордж и Елена обявиха нови книги.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jul 12, 2011 9:44 pm

Мдам...
И аз сега четох, че са обявили... Май имало реклами на гърба на Асасините... ;)
С нетърпение чакам да ги набарам тия асасини ;)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Fri Jul 15, 2011 10:05 pm

Разлики между поджанровете интерактивен роман (ИР) и книга-игра (КИ):

В ИР всичко е подчинено на силната история, включително и най-вече геймплеят, който в голямата си част е от съвсем нов тип.
В ИР изискванията към сюжет, герои, сетинг и стил са като в истински роман.
ИР има високи изисквания и към читателите: играта е напрегната и сложна, изборите изискват (емоционална) интелигентност, логика, внимание и опит.
Life's too short to take it seriously.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Jul 15, 2011 10:24 pm

Имам ги един куп от времето, бих подарил някоя и друга ако някой изяви желание, само да си поеме транспортните разходи.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat Jul 16, 2011 11:13 am

Robert Jordan fan wrote:Разлики между поджанровете интерактивен роман (ИР) и книга-игра (КИ):

В ИР всичко е подчинено на силната история, включително и най-вече геймплеят, който в голямата си част е от съвсем нов тип.
В ИР изискванията към сюжет, герои, сетинг и стил са като в истински роман.
ИР има високи изисквания и към читателите: играта е напрегната и сложна, изборите изискват (емоционална) интелигентност, логика, внимание и опит.
Хубави изисквания...

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Re: Нов Интерактивен Роман на пазара!!

Post by Itilon » Mon Jul 18, 2011 2:01 pm

Elan Morin Tedronai wrote:Тази седмица излиза от печат "Асасините на Персия" от Робърт Блонд и Ейдриън Уейн - първата книга-игра (интерактивен роман) от новото, специализирано издателство за книги-игри.
Тази седмица? Тази седмица? :dash:

Маркетингът ви е за оплакване. А и издателството се казвало "Книги-игри" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 19, 2011 10:09 am

Излиза *от* печат? Един вид, тиражът свършва?

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Tue Jul 19, 2011 10:28 am

Що си мисля, че в българския език "излиза от печат" винаги е означавало пускане на новоотпечатана книга?
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jul 19, 2011 10:38 am

Да, проверих в гугъла, вярно това означава. Леко със снизходителния тон ;)

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Wed Jul 27, 2011 5:29 pm

Първият интерактивен роман излезе още вчера. :) Заповядайте довечера на премиерата в нашия клуб на Попа (ул. ген Паренсов №35) - от преди 19.00 до след 20.00. Доста от старите КИ автори ще са налице.

http://knigi-igri.net/forum/viewtopic.php?f=76&t=993 А в тази тема можете да прочетете подробни рецензии за новия роман.
Life's too short to take it seriously.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Jul 27, 2011 10:53 pm

Мдам...
Взехме го вече :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Jul 29, 2011 4:38 pm

Относно по-горният ми пост. Един куп не означава мазе пълно с книги-игри. Обикновена, нормална, средностатистическа купчинка.
Пиша го това, понеже 4-ма човека ми писаха досега. Също и да се извиня за забавянето, книгите са реално прибрани в мазата, обещавам до 2-3 дни да поровя и да видя какво имам.
Също така и не смятам да се разделям със всички. На първите трима съм обещал, за четвъртият, ще си помисля.
С това не се правя на важен, просто ви казвам реалностите.
Моля, повече хора да не ми пишат по тоя въпрос.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6919
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Jul 31, 2011 1:29 am

Купих. Прочетох. Доволен съм.
Алекс, надявам се, че с втората и третата няма да се бавиш толкова, колкото с тази :wink:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Mon Aug 01, 2011 11:06 am

Аз заех. Прочетох донякъде. Хвърлих изнервено. Също съм доволен... но предимно, че не си дадох парите за тоя боклук.

Само един пример ще дам, за да не звуча като тотален хейтър. Книжката ни се рекламираше на хиляда места като "исторически достоверна". Въпреки това героите в нея говорят на арабски, по-трудните думички също се твърди, че са на тоя език. А действието се развива в Персия, сред героите няма нито един арабин. Колко малоумен трябва да си, за Бога, за да не уцелиш поне езика на страната, за която пишеш?

Не знам къде е спал Алекс в часовете в арабистиката, но най-малкото фактът, че има и специалност иранистика трябваше нещо да му подскаже :mrgreen:.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 17 guests