Нов Интерактивен Роман на пазара!! Updated

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Elan Morin Tedronai

Нов Интерактивен Роман на пазара!! Updated

Post by Elan Morin Tedronai » Sun Jul 10, 2011 11:01 pm

От сайта за книги-игри в България: http://knigi-igri.net/

Тази седмица излиза от печат "Асасините на Персия" от Робърт Блонд и Ейдриън Уейн - първата книга-игра (интерактивен роман) от новото, специализирано издателство за книги-игри. Всичко е както в доброто старо време: много на брой дълги епизоди, уникалният литературен стил на двамата, екшън, хумор и напрежение. Както и за пръв път: истинска вълнуваща история, тактическа коефициентна система и сюжет като от исторически трилър. Могат ли вашите избори да помогнат на едно момиче и едно момче да намерят свободата и щастието и да се измъкнат от ужасяващата хватка на най-опасния човек под слънцето, създателят на сектата на Асасините Хасан ибн Сабах, Старецът от планината?

Заповядайте за подробности в нашия форум:
http://knigi-igri.net/forum/index.php

И по-специално в темата, където можете да прочетете много и професионални авансови ревюта и рецензии за новата книга:
http://knigi-igri.net/forum/viewforum.php?f=76

Кратко филмче за книгите-игри можете да намерите тук:
http://vbox7.com/play:f689a1ed

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jul 11, 2011 12:37 am

Впечатлен съм - събрали сте дори Джордж М. Джордж в тоя форум, а не е само Шайха и компания. Мисля, че съм стар вече за тая работа, но ще се изкефя да видя ренесанс на жанра :)
This is it. Ground zero.

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Mon Jul 11, 2011 12:45 am

Всъщност абсолютно ВСИЧКИ стари автори са на форума/в общността - и едва ли са се събрали случайно. :) И не само това, ами са и в издателството - и всеки от тях ще има нова амбициозна книга издадена до есента/зимата: Блонд/Уейн, Джордж, Върджил Дриймънд и най-вече Любомир Николов (Колин). (Само Майкъл се ослушва засега и го кара на стара "слава", но точно той така или иначе не е голяма загуба за читателската общност). Ренесансът обаче си зависи изцяло от читателите.

In related news, "интерактивните романи" имат в ПЪТИ повече общо с обикновените романи, отколкото и с най-добрите от старите геймбуци, така че никой, който чете жанрови романи, не е "твърде стар" за тях. :)
Life's too short to take it seriously.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Mon Jul 11, 2011 2:54 am

Върджелина я броите за плюс?

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Jul 11, 2011 11:49 am

Много ясно ;)

Хайде най- после да излезе тая книга, че Ейдриън малко се оля в рекламиране и как щяла да излезе еди кога си....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Jul 11, 2011 10:31 pm

Ах, младост, младост... Върджил си я харесвах, някога бях попаднал на една част от Дъгата срещу Ада която много ме изкефи за времето си... Само дето никога не средщнах останалите книги :> Поздрави за възраждането, в кои книжарници ще могат да се намерят новите заглавия? Ако нещо ми допадне сюжетно, може и да финансирам:>
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jul 11, 2011 10:41 pm

дъгата беше доста яка, да
This is it. Ground zero.

Elan Morin Tedronai

Post by Elan Morin Tedronai » Tue Jul 12, 2011 12:06 am

Моридине пиши нещо на ЛС. помислих че ти досаждам :).

Itilon
Paragon
Posts: 590
Joined: Thu Mar 13, 2008 5:38 pm
Contact:

Post by Itilon » Tue Jul 12, 2011 1:20 am

Robert Jordan fan wrote:Всъщност абсолютно ВСИЧКИ стари автори са на форума/в общността - и едва ли са се събрали случайно. :) И не само това, ами са и в издателството - и всеки от тях ще има нова амбициозна книга издадена до есента/зимата: Блонд/Уейн, Джордж, Върджил Дриймънд и най-вече Любомир Николов (Колин). (Само Майкъл се ослушва засега и го кара на стара "слава", но точно той така или иначе не е голяма загуба за читателската общност).
Елена Павлова, ако издаде книга, каквато е кадърна, ренесансът бързо бързо ще потъне. А че Майнкрайм не бил голяма загуба... аз съм на точно противоположното мнение.

Иначе, след известно разглеждане не открих никъде да се споменават бъдещите творчески планове на Любомир Николов (най-малкото, ако мислеше да пише книга-игра, щеше да си го спомене в блога, струва ми се). Богдан Русев също никакъв го няма... За асасинската история Алекс още навремето ми беше казал, че Блонд го пише сред авторите само с маркетингова цел, без да има каквото и да било участие, та не се залъгвайте по корицата.

Силвър аха да познае обаче... :mrgreen:

User avatar
Bimbaldy
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Mar 25, 2007 4:13 am

Post by Bimbaldy » Tue Jul 12, 2011 1:41 am

Robert Jordan fan wrote: In related news, "интерактивните романи" имат в ПЪТИ повече общо с обикновените романи, отколкото и с най-добрите от старите геймбуци, така че никой, който чете жанрови романи, не е "твърде стар" за тях. :)
Да разбирам ли, че тези "интерактивни романи" са нещо от типа на първите две книги за "Хлапето" на Стюърт Дарк или няколкото книги на Върджил Дриймънд с "плаващи кодировки" (май така се казваха), или съм в заблуждение.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 12, 2011 10:01 am

Книги игри с по-дълги епизоди са май.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jul 12, 2011 10:22 am

Аз си предпочитам играта пред литературата в книгите игри баш.

Иначе Елена Павлова винаги е била близо триста осемдесет и чукурнайсет милиона пъти по-

(а) кадърна
(б) симпатична
(в) интересна за четене

от Майкъл, та съм СКЛОНЕН да не се съглася с теб Итилоне.

на майкъл единственият му принос са добрите му системи, ама то това книга-игра на прави. Литературата му се доближи до някакво качество чак с "Тъмната страна на Земята", а иначе готините му като история и сетинг пиратски и т.н. книги потънаха в разни абсолютни простотии към края. Някои книги наистина са му много добри, но той саимят така или иначе е и винаги е бил асоциален гъз, така че се съмнявам да се включи пак.

За сметка на това Елена си имаше истински романи (никак не лоши), а книгите за дъгата бяха супер супер сладки. Стратовете й също.

Алекс по-скоро е длъжен да пише Богдан, щото сигурно и той е участвал на някъв етап, едва ли е толкова маркетинг (което си е подсъдно сигурно).
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Jul 12, 2011 10:29 am

Доколкото знам това е стар проект още от навремето и Блонд със сигурност е участвал в замисъла ако и да не е писал директно.
От това което АЗ съм чел на форума никой от "старите" автори не е заявявал официално че прави нещо. Джордж и Елена казаха че интереса ги радва и евентуално може да имат някъкъв проект ни дали ще изкарат нещо и кога не се знае. Любо Николов един няма на форума но е бил на събирането с останалите така че може да са говорили нещо. Майкъл пише във форума , отговаря на въпроси но каза че нито имал възможност нито вярва че има смисъл да пише нещо и няма такива планове. Човека откровенно си призна че се е изхвърлял навремето и от днешна гледна точка ясно вижда че е бил доста зле в повечето си неща. Те всъщост и Елена и Джордж го признават това.

Иначе новия автор Алторо беше пускал във този форум някакви ранни опити но го оплюхте и той се махна.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue Jul 12, 2011 10:54 am

В интерес на истината, прочетох книжката на Ал Торо. Не е лоша книга-игра, дори не е лоша книга. Първите десетина епизода са малко... абе, да кажем, средни, като качеството на писане се подобрява доста в процеса на самата книга и е доста интересно да видиш как автора си развива стила. Книгата сякаш е писана за по-млади читатели, което не го намирам за недостатък. Ако ви се отвори възможност, намерете си я.

Колкото до Хашашините на Персия... Уейн хем се опитва да твърди, че всичко е исторически точно и сериозно, хем е решил да лепне някаква аниме корица с бели нинджи и шарен Аладин с конска опашка. Като добавим и факта, че двете негови книги са Майстори на Меча и Годзила, както и че Блонд вероятно има толкова общо с книгата, колкото и стринка ми... оставам скептичен.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jul 12, 2011 11:01 am

Това за Ейдриън и Блонд е вярно, доколкото знам книгата е по някакви стари записки част от които са писани от Блонд.

Що се отнася до Майкъл, вчера прочетох "Сърце от камък". Не бях я чел. Направи ми впечатление, че ако има силно качество Майндкрайм, то това е старателността с която е направена книгата. Системата е изпипана, няма грешки, няма някакви противоречия. С други думи- пълнна противоположност на Върджил. От друга страна текста му е на много ниско ниво, бих казал супер елементарен. Лично според мен Върджил можеше да пише много по- добре, но това оставаше на заден план и беше съсипвано от странна логика и объркани плаващи кодировки, които правят книгата неиграема... Тези неща просто бяха по- важни за тогавашните читатели, а и хората наистина търсеха повече играта, а не литературата в тези книги.

Относно Ал Торо, книжката му е много приятна и е заявка за някакво развитие. Дано не му секне ентусиазма и въобще дано цялата инициатива да има бъдеще.

Мисля, че Джордж събираше мнения във форума с цел започване на нова книга?

Майкъл Каза, че няма да пише.

За Любо Николов само Ейдриън казва, че уж щял да пише нова книга.

Блонд явно не се занимава...

А Върджил май проучаше мнения, ако случайно, хипотетично, вбъдеще реши да пише нещо....

И....

Остава да изкопаем Сим Николов! :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests