ИСФ отива в историята

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun May 29, 2011 1:39 pm

Искам да вметна един мимолетен офтопик - въпросният тазпролетен панаир на книгата, за който говори Амос (добре дошъл обратно бтв:))), беше абсолютно трагичен по всички параграфи. Не знам дали е защото отидох в делничен ден следобед и хората са били на работа, но такова пусто и вяло впечатление не ми е създавано от една испанска изложба в посолството им, на която имаше седем картини. Малко щандове, почти никакви нови заглавия, никой не купува нищо, лелки ровят по discount bin-овете (в които разбира се има предимно ужасяващи лайна и малко Филип Дик), нулева атмосфера, кошмарна дезинформираност на издатели и продавачи зад шанд....Ужасно беше според мен.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Sun May 29, 2011 1:44 pm

Напълно съм съгласна, на мен също ми направи впечатление запирането на панаира, който даже вече не се казва "панаир", а "базар". И с право - не мисля, че там се случва каквото и да е, освен несъществени продажби на залежала стока. Аз лично, и това е изключение от правилото, съм доволна от кошовете с намаленията на "Алтера" и "Жанет" - сдобих се с Доктороу, Рот и Улф с чудесни преводи :)
VMITW!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun May 29, 2011 4:09 pm

bsb wrote:
The Dragon wrote:
Claymore47_Fen wrote:Точно! Аз откъде ще чета фантастика вече, стара или не, МАМКА МУ!!!!!!!! За разлика от повечето хора тук нямам заплата и не мога да си купувам книги на английски всеки ден. Ще ги е*а в гейтаците. :evil:
Мммм първо винаги можеш да ги пиратстваш. Не е оптимален вариант но става. И разни неща от bookdepository излизат на почти същите цени като БГ нещата. А и има страхотни промота понякога ако следиш.
Първо винаги може да се отиде до библиотеката. Поне стара фантастика там се намира.

Иначе конкретно за фантастиката не знам, но преди около два месеца проверих известно количество научно-популярни заглавия, издавани от едно издателство у нас. Оказа се, че оригиналните книги от bookdepository са на същата цена или по-евтини от коричната цена на българските издания (от над десет заглавия имаше, мисля, две - от един автор - които на български бяха по-евтини).
Ученик съм, нямам кредитна нито дебитна карта, нямам и как да си издада, поради което всяка поръчка става през посредник което е скъпо-->омнибуса на Суейнстън ми излезе 45 лв.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Sun May 29, 2011 5:03 pm

Щом си десети клас, някъде догодина би трябвало да навършиш 18 години. Т.е. ставаш пълнолетен с пълното право да сключваш всякакви сделки, включително да си откриваш сметки в банки. И в момента можеш да го направиш, но е по-сложно, понеже е необходимо минимум съгласие от родител/настойник, ако не и по-дейно участие на съответното лице. А и вероятно конкретните правила за различните банки са различни.
Но за библиотеките особени възрастови ограничения няма, а колкото и да не се зареждат с нови книги, все пак могат да се намерят достатъчно на брой (поне на първо време) стари заглавия.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Mon May 30, 2011 12:16 am

Roland wrote:Не ме учудва особено това. Тъжно е много, предвид каква е ситуацията с Инфодар...
Щях да питам какво е станало и с Инфодар, че последните години съм малко встрани от този пазар, ама реших да им надникна в сайта им първо и ми стана ясно. :lol: Всяко второ мнение под книгите е псувни и вопли за неиздадени работи и недовършени поредици. Класика в жанра... Остава и те да пуснат някоя книга на Силвърбърг и да бият кепенците. :lol:

Иначе Панаира беше доста пуст, да. Muad_Dib е прав и за непукизма на бакалите зад щандовете - "не знам, не разбирам, не съм оттука". Като питах за нов Орсън Скот Кард оня зад щанда се пули, пули, пък накрая отсече - не. Единствения голям плюс / фискален минус за мен лично беше 50% намаление на абсолютно всичко от ИСФ, включително последната книга. Успях да си попълня всички липси и сега ми остава да си издиря само 2 по-стари книги (28 и 79), за да приключа с интересуващото ме от поредицата.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 30, 2011 2:19 pm

Съгласен с наблюденията на Никола, ужасна работа.
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon May 30, 2011 3:10 pm

Аз не мога да разбера какъв е проблема да издават най-вече книгите които се борят всяка година за Хюго и Небула, ето ти 20-на заглавия годишно, които хем са качествени, хем достатъчно като брой.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Mon May 30, 2011 3:18 pm

Mindcrime wrote:Аз не мога да разбера какъв е проблема да издават най-вече книгите които се борят всяка година за Хюго и Небула, ето ти 20-на заглавия годишно, които хем са качествени, хем достатъчно като брой.
Принципно проблем няма, ама и желание няма ...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon May 30, 2011 3:36 pm

Проблема е печалбата сигурно. Явно не се купува стоката в България, ценителите така или иначе отдавна са се ориентирали към bookdepositary и подобните.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sat Nov 26, 2011 9:13 pm

Mай все пак нещата продължават. Без номера и твърди корици ...

http://www.bard.bg/forthcoming/?BookID= ... omments=on

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Nov 27, 2011 12:04 pm

Че то имало ли е твърди корици преди? :shock:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Sun Nov 27, 2011 12:36 pm

Имаше някои със. Аз лично имам единствено "Дарвиния" с такива.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sun Nov 27, 2011 5:38 pm

Всичките ми над 100 книги от поредицата са с твърди корици. Към края надали печатаха повече от 50 бройки с т. корици за цялата страна ... :shock:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests