WoT 13 - Towers of Midnight

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon May 16, 2011 10:20 am

Неприятна грешка, факт. Неприятно е да се подменят звания и имена. Да забравя, да не проверя - глупаво от моя страна. Има още едно - две колебания в имена, по моя вина или редакторска, и някой неправилно преведен израз, които ми посочиха. Освен да предложа да направим addenda et corrigenda, за друго решение не се сещам.
Съжалявам и поднасям дълбоките си извинения.

RRS, какво да ти кажа? За няколко грешки в 800 стр... Но 20-те лв са си твои, винаги можеш да ги употребиш за нещо по-добро, разбира се.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon May 16, 2011 3:45 pm

Абе точно тия грешки са бели кахъри... Ако си манияк и перфекционист разбира се е проблем, но повечето такива държат на книгата в оригинал, така че не е болка за умиране.
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Tue May 17, 2011 2:20 pm

Е аз мисля, че по принцип всяка книга трябва да се превежда от човек, който поне мъничко я харесва. А моите впечатления са, че Interpreter не я харесва ни най-малко. Може би в началото му е допадала и превода беше по-добър.
Въобще не мисля, че това са грешки. То става въпрос за няколко съществителни нарицателни. Освен това запомнящи се неща. Мракохръти-те станаха Черни хрътки( дори не помня вече безличния им нов превод). Вречените станали нещо друго незапомнящо се.
Мен не можеш да ме убедиш, че си забравил как си ги превел предишните 5 пъти..

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Fri May 27, 2011 10:11 am

Е, не. Среднощни Кули кърти просто. Остават ми около 120 страници до края но съм прекалено въодушевен за да не напиша нещо :)
Spoiler: show
Евалата на Сандерсън, че така успя да трансформира Перин в последните две книги, че му станах заклет фен и на него. Тоя човек движи героя по-добре от Джордан. Да не говорим за описанията на битките...
А главата в която той се биеше с Коляча(Смяната на Убиец в превода е меко казано ужасна) успоредно с битката между Черната Аджа и Егвийн в света на сънищата е мега, гига, убер празнеща. Разбих се от кеф на нея.
С нетърпение чакам да стигна до момента на кулата Гейджен, когато най после ще освободят Моарейн.... Тоя момент го чакам от 10 години буквално...
Противно на всеобщото мнение, тази ми харесва повече от предишната. От Думайски кладенци насам не съм изпитвал толкова голям интерес към поредицата. Аха да ми влезе в топ 4 :D
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Sat May 28, 2011 8:44 am

The Dragon wrote:
Spoiler: show
Това с аийлците беше супер депресиращо. Може би любимите глави в цялата книга.

И ако има нещо което не разбрах изобщо е, защо мама му деба като караха елайда да покаже портал тя не го прекара през своята дамане и нашийника следващия през императрицата, и да си разчисти сметките с империята с белфир. Беше толкова логично и просто - първото нещо което ми хрумна.
Тва вярно е супер силен момент. Не е като Сандерсън да не може да вкара драма за която да ми пука.
Spoiler: show
Иначе, привърших книгата.. въобще почти по всеки един показател ми е на 10/10. Няма празно в почти нито една глава. И следващата ще е също много добра. Епичен финам предстои. Само не знам Демандред защо толкоз го държат в сянка до последно. Ако го бяха вкарали в играта по от рано нямаше да се расърдя никак :)
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri Jun 03, 2011 10:58 pm

БАРД имат промоция в момента, първите 3 книги за 30 кинта, което си е далавера. Възползвайте се новаци:) За съжаление се отнася само за първите 3, а не 3 по избор.
Как минава времето, сега си погледнах Очето, 8500 лева, със стикер за 8,50 лв:) Кога смениха парите, толкова ли време мина....

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Fri Jun 03, 2011 11:26 pm

Моето Око също е 8500 лв и то без стикер, понеже ми е коледен подарък за 98-а :). Парите ги смениха 99-та.
Спомням си как благодарих с половин уста за книгата, мислейки си "700 страници фентъзи, пфууу", :) а няколко часа и 250 страници по-късно трябваше насила да се спирам да чета, че беше станало много късно...

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Sun Jun 05, 2011 12:58 pm

http://www.bard.bg/categories/?cid=41&B ... omments=on

Бард чак прекаляват. 20лв. за книга с твърди корици си е пладнешки обир. Не че няма да се купи по-нататък, макар да я прочетох вече 1-2 пъти на английски, все пак си ги колекционирам на български. Но въпросът е в принципите - толкова много пари, а книгата едва ли е с 500 страници по-дебела от някоя предишна, че да е оправдана тази цена, даже съм убеден, че Господарят на Хаоса е по-дебела.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Tue Jun 07, 2011 11:20 pm

annorion wrote:http://www.bard.bg/categories/?cid=41&B ... omments=on

Бард чак прекаляват. 20лв. за книга с твърди корици си е пладнешки обир. Не че няма да се купи по-нататък, макар да я прочетох вече 1-2 пъти на английски, все пак си ги колекционирам на български. Но въпросът е в принципите - толкова много пари, а книгата едва ли е с 500 страници по-дебела от някоя предишна, че да е оправдана тази цена, даже съм убеден, че Господарят на Хаоса е по-дебела.
Еми сега им е паднало, трябва да изцоцат колкото могат повече. Ма все пак мисля, че това си е типичният български биташки манталитет и много се съмнявам, че с корична цена 20 лева, биха изкарали повече от примерно с цена 15 лева, каквито са цените на новите издания за по-старите от поредицата. Бачкат точно като на битака, без переспектива,а за моментна печалба.

annorion
E'lir
Posts: 177
Joined: Sun Sep 03, 2006 10:23 pm

Post by annorion » Wed Jun 08, 2011 12:49 am

Съвсем се излагат напоследък. Книги с изчерпани количества, някакви безумни цени и преди няколко месеца ми затриха едно симпатично акаунтче, в което почти бях натрупал нужните точки за безплатна книга( при 300 точки май беше). Нито ми е за 5-те лева повече, нито ми е за безплатната книга, но хич не ми харесва, когато някой се опитва да се подиграва с хората, особено с мен.

User avatar
LightOne
Adept
Posts: 216
Joined: Sun Mar 23, 2008 7:25 pm

Post by LightOne » Wed Jun 08, 2011 12:09 pm

БАРД имат промоция в момента, първите 3 книги за 30 кинта, което си е далавера. Възползвайте се новациSmile За съжаление се отнася само за първите 3, а не 3 по избор.
Как минава времето, сега си погледнах Очето, 8500 лева, със стикер за 8,50 лвSmile Кога смениха парите, толкова ли време мина....
Между другото покрай тази промоция има и картинка

Image

която е сглобена от български КНВ форум. Има напредък - почнали са да гепят българското. :lol:
If you want to touch Me-touch the sun,
if you want to catch Me-catch the wind,
if you want to smell Me-smell the blood,
if you want to kill Me-kill the death,
if you want to live-be Me
LightOne(2005-?)

Колелото на Времето - Какво липсва в превода?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jun 08, 2011 2:54 pm

coldie wrote:БАРД имат промоция в момента, първите 3 книги за 30 кинта, което си е далавера. Възползвайте се новаци:) За съжаление се отнася само за първите 3, а не 3 по избор.
Как минава времето, сега си погледнах Очето, 8500 лева, със стикер за 8,50 лв:) Кога смениха парите, толкова ли време мина....
Мислех да се възползвам ама се отказах. Нещо ме мързи да чета тухли (ако не е Песен за огън и лед) . Пък и доколкото разбирам към средата става блато, така че ще се въздържа.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 08, 2011 3:15 pm

Ти губиш.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Wed Jun 08, 2011 3:25 pm

Въпреки "забозяването" в една част от поредицата, като цяло си струва да се прочете от всеки фентъзи читател, а и от доста други също :)
Повечето смъртни понякога престават да вярват на разни части от себе си. С изключение на Круппе, разбира се, чиято заслужена самоувереност е абсолютна.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Jun 08, 2011 4:13 pm

Аз отдавна се отказах, даже продадох първите 10 тома през нета. Много сбловоблудствено ми дойде тва колело.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests