Личната библиотека aka Book Fetish pt.1

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Morin
Commoner

Post by Morin » Fri Sep 17, 2010 9:22 pm

RRSunknown wrote:Е ако помислим логично не може да се сравнява дългогодишно съзнателно трупана колекция на човек който има средства и ги дава за книги с колекция на година две на тинейджър който му отпускат парици :).
Нека ти кажа нещо, приятелю. Похвално дело е да си правиш колекция от любими произведения, каквито и да са възможностите ти, както и твоите вкусове. С умиление си спомням онези първи няколко томчета (мисля, че сред тях беше "Непобедимия" на Лем, една невероятна книга), които подредих в изначалната си сбирка, която сега далеч надхвърля споменати тук от други бройки. Много повече бих желал да видя в този пост такива прощапулни снимки и бих ги посрещнал с искрено одобрение. Така че, давайте...

shannara
Misting

Post by shannara » Sat Sep 18, 2010 12:36 am

Morin wrote:
RRSunknown wrote:Е ако помислим логично не може да се сравнява дългогодишно съзнателно трупана колекция на човек който има средства и ги дава за книги с колекция на година две на тинейджър който му отпускат парици :).
Нека ти кажа нещо, приятелю. Похвално дело е да си правиш колекция от любими произведения, каквито и да са възможностите ти, както и твоите вкусове. С умиление си спомням онези първи няколко томчета (мисля, че сред тях беше "Непобедимия" на Лем, една невероятна книга), които подредих в изначалната си сбирка, която сега далеч надхвърля споменати тук от други бройки. Много повече бих желал да видя в този пост такива прощапулни снимки и бих ги посрещнал с искрено одобрение. Така че, давайте...
Твърдо съгласна. Спомням си как в гиназията бях изкупила всички достъпни в Добрич книги на Пратчет (спестени пари от закуски и стипендии, колкото и да звучи клиширано). И невероятната тръпка да открия пазара със сергии зад операта във Варна. Тогава се прибрах с торба пратчетки. :) Сега същата тръпка ми носи единствено добирането до дълго търсена книга или дори конкретно издание. Човещинка... най-желано е недостъпното.

И както каза Гибли на предните страници:
всяка библиотека е интересна, дори малките са по-интересни, защото човек се замисля защо точно този подбор
А начинаещите колекционери можем да ги насърчаваме. Много сме, силни сме, и ми любопитно да видя кой какво си е харесал.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Sat Sep 18, 2010 12:41 am

Така е. :( :lol: При това пари се отпускат само при добри оценки. :lol: А иначе утре имам РД и ще има КНИГИ!!! :yo:

Dante
Mistborn

Post by Dante » Sat Sep 18, 2010 1:09 am

Еми, аз всяка спестена пара я отделям за книги или музика.
По общи сметки за цяло лято съм получил и купил книги на стойност над 200 лева, което за вас може да е нищо, ама за беден ученик като мен, който трябва да си отделя пари и за концерти, и за излизания, и за други дреби неща си е бая стабилна сума...
А и аз не само колекционирам напразно, но и гледам да чета, в момента ме чакат не повече от десетина непрочетени книги, а утре ще станат + 7 като ми дойде пратката от София. :D
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sat Sep 18, 2010 5:56 am

Пък аз имам над 400 книги на английски в библиотеката си тук (т.е. книжни тела де, като книги са доста повече, че има бая омнибуси), така че не се класирам изобщо за по-интересен и мисля да си затрая скромно :oops:
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Sat Sep 18, 2010 9:34 am

Важното е колко от тях си имал време да прочетеш ;р. Купуването на книги на метър въпреки доброто желание не се класира за "библиотека" като един вид храм както аз я смятам ;р Аз не наблягам на количества, не толкова до лиспа на пари, от време на време имам, колкото съм капризен ;). Половината ти си ме убедил пламенно да си зема бтв и не съжалявам ;р
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sat Sep 18, 2010 4:50 pm

Хехе, глад ту би ъв сървис. Пък иначе - попрочел съм, сега, не е да не съм попрочел...
And you can't dance with a devil on your back...

Random
Ascendent

Post by Random » Sun Nov 14, 2010 10:47 am

От скука и мързел за учене реших да увековеча тежкия хаос, който е налегнал мойта библиотека :) Жалко, че на практика половината книги не се виждат, но ще ми трябва бая време и най-вече място, за да ги организирам както си трябва.
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Moridin
Global Moderator

Post by Moridin » Sun Nov 14, 2010 10:50 am

severe like :D
This is it. Ground zero.

Morin
Commoner

Post by Morin » Mon Nov 15, 2010 5:16 pm

Хе-хе, приятно е да видиш, че и на други хора плотовете на лавиците мъчително поддават и застрашително се извиват надолу.

ninja_senso
Scholar

Post by ninja_senso » Mon Nov 15, 2010 11:23 pm

Чакам да ми дойде новата секция, за да направя и аз снимки

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Tue Nov 16, 2010 8:53 am

Аз не мисля да разопаковам неща дето не чета по библиотечките, поне докато строят метрото на 300 метра от нас и цимента и калта във въздуха се режат със сатър. Или ги сменя с модел със стъклени витрини :/ От друга страна пък и не съм си ги подредил по кашони подред като съм пренасял :/

бтв, за мене библиотеката включва и други медии вече не само хартиените носители. :mrgreen: Което ми напомня, че днеска имам работа в оринджа и ше бодна следавансово нещо ново :)

Ох, зех си тва:
http://www.amazon.com/Discworld-Graphic ... 0061685968

грозновато нарисувано, ама фенщина :mrgreen:
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.

shannara
Misting

Post by shannara » Tue Nov 23, 2010 2:58 pm

Oще две снимки :)

http://timy.in/YBYFk

http://timy.in/Zkp42

ninja_senso
Scholar

Post by ninja_senso » Tue Nov 23, 2010 8:45 pm

Завиждам ти за реда и порядъка, който цари при теб и други от предишни постове, просто ви завиждам искрено и не злонамерено :) При мен са на дивана, под дивана, под леглото, на и около библиотеката, в кашони, на вилата (там са навсякъде, не само в 3те библиотеки), по секции, по пода, в работата в моя шкаф ...
Искам време и мноооого място (а и тото джакпот за още и още) :D

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Wed Nov 24, 2010 8:26 am

ох ред...ох порядък... да не говорим че подозирам имам сума книги в разни хора дето са забравили да ми ги върнат и аз не си водя записки кое къде съм дал ;(