Джо Аберкромби

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Fri Dec 24, 2010 11:49 am

Налазвайте го смело няма да съжалявате.

Другата добра новина е, че свърших превода на Best Served Cold и почвам книга 5 The Heroes :) Двете ще излязат една след друга, вероятно през лятото.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Re: "Гласът на Острието" - Джо Абъркромби

Post by beliefcontrol » Sat Dec 25, 2010 12:06 am

logen wrote:"Гласът на Острието" излезе.
Чудесно, дано се продава добре, че цената ми се вижда леко висока за старт на непознат у нас автор, а книгите си заслужават.

Само ако е възможно, предайте на дизайнера на корицата, че стоманата не се прегъва като пергамент. :wink:

Похвално е, че е успял да интерпретира оригиналния арт така добре, но ефекта с прегъването и грозния (напълно излишен по мое мнение) меч леко развалят цялостното впечатление.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Sat Dec 25, 2010 12:21 am

ем може и да е висока цената, ама си струва
Last edited by Beric on Sat Dec 25, 2010 1:18 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Dec 25, 2010 12:10 pm

Мен пък меча МНОГО ме кефи.Много добре са комбинирали английската корица а и са добавили нещо което си ходи със заглавието.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Dec 26, 2010 9:21 pm

И на мен ми хареса много като я видях в книжарницата, направо неочаквано добре изглежда :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue Dec 28, 2010 5:22 pm

Още два-три цитата за предизвикване на апетита :twisted: Не мога да чакам!

"Has it ever occured to you, Master Ninefingers, that a sword is different from other weapons? Axes and maces and so forth are lethal enough, but they hang on the belt like dumb brutes. But a sword...a sword has a voice. Sheathed it has little to say, to be sure, but you need only put your hand on the hilt and it begins to whisper in your enemy's ear. A gentle word. A word of caution. Do you hear it? Now, compare it to the sword half drawn. It speaks louder, does it not? It hisses a dire threat. It makes a deadly promise. Do you hear it? Now compare it to the sword full drawn. It shouts now, does it not? It screams defiance! It bellows a challenge! Do you hear it?"

"Every man has his excuses, and the more vile the man becomes, the more touching the story has to be. What is my story now, I wonder?"

„…There was blood on him, but that was good. There was always blood. But he was kneeling, and that was wrong. The Bloody-Nine kneels to no man. His fingers sought out the cracks between the stones of the fireplace, prising between them like old tree roots, pulling him up. His leg hurt and he smiled. Pain was the fuel that made the fires burn. Something moved in front of him. Masked men. Enemies.
Corpses, then.”

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Dec 30, 2010 7:57 pm

Току-що я взех и имам ужасен проблем - корицата ужасно ме дразни. В смисъл арта и оформлението е супер но корицата е като картон залепнал за страницата - лек натиск и цялата книга се огъва. :? Any advice?

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Thu Dec 30, 2010 9:36 pm

Да, наистина. Офромлението е невероятно красиво, просто грабва окото. Когато излязат и трите ще си ги имам на рафта, задължително.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Dec 31, 2010 4:06 pm

Та,първи впечатления. Стила на автора е от сорта на Лукяненко и Сапковски т.е. дори да не е на оригиналният език пак е як,в смисъл че стила му не зависи толкова от думи а от изразни средства и внушения. Вече си имам любим протагонист-Санд дан Глокта. Никога не съм си мислил че ще ми бъде любим герой човек който куца, не може да качва стълби и се насира в леглото ама ето на. Сарказма му, как винаги си представя че убива или измъчва някой с когото говори и който го дразни (това са почти всички :lol: ) и хапливите мисли с които коментира наум нещо случващо се - просто у-у-уникален! :mrgreen: :lol: И Логън кефи много ме изненада когато
Spoiler: show
издиша събраният от бивака преди това огън върху някакъв банидт
. :shock:
П.П.Има си книгоразделителче със арта от корицата. :D

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Sun Jan 02, 2011 3:20 pm

Свърших "Героите". Доста е стабилна, макар че на ниво психопати отстъпва на "Best served"

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Jan 02, 2011 7:10 pm

Ба тая Феро верно откачена.то аз разбирам отмъщение ама чак пък толкова. :shock: А Джизал дори почва да се отърсва то лайняният си ореол.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Mon Jan 03, 2011 2:08 pm

На мен много ми допадна, свежо върви и с нетърпение очаквам таз година следващите книжки! :wink:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jan 03, 2011 9:23 pm

Последните 120 и кусур страници ме пометоха. :shock: То не че преди това не беше хубаво ама толкова много конспирации и магии. Много ми харесва концепцията за магията на Абъркромби, не е нещо мега оригинално като Сандърсън но е свежо. А героите наистина са психари или поне имат такива пристъпи както когато
Spoiler: show
Уест преби сестра си.Беше могъществено страшно.
. Мисля че това че трилогията се казва Първият закон има общо с това че Баяз
Spoiler: show
иска да използва силата на кутията и ще стане някаква каша свързана с Другата страна
. А Глокта ми е любимец със подгласник Логън. А когато Логън
Spoiler: show
се превърна във Кървавият девет
цвилих от кеф.
П.П.@algan, за втората част примка ли ще има на корицата?Защото ако пак я направите като във английското издание но с примка отпред ще изглежда страхотно. :D
П.П.2 @Beric, във Best Served Cold дъщерята на Орсо играе ли роля в сюжета?

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Mon Jan 03, 2011 11:29 pm

Claymore47_Fen wrote:във Best Served Cold дъщерята на Орсо играе ли роля в сюжета?
Едва ли, след като има сравнително значима роля в The First Law. Но това ще разбереш чак в трета книга. :wink:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Tue Jan 04, 2011 11:01 am

Е ми играе, то при Абъркромби, всеки който се споменава в някоя книга, в друга играе почти централна роля.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests