Джо Аберкромби

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Wed Apr 17, 2013 1:36 am

Айде, и аз да се включа за един от любимите си автори: започнало е публикуване на графична новела по първа книга, и страниците се качват онлайн тук: http://www.firstlawcomic.com/

Комиксите ги продават по броеве срещу долар, но сайта се ъпдейтва като нормален уеб-комикс три пъти седмично
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1935
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sat Apr 20, 2013 1:45 pm

Приключих с Първия закон и Best Served Cold.

Като човек, който не е чел Песен за огън и лед, мога да кажа, че това е най-добрата й имитация, която съм чел.
Много съм доволен от Абъркробми.

6/10 - оригиналност на света
8/10 - останалото
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4955
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sat Apr 20, 2013 1:49 pm

Личи си значи, че не си чел Песента. :lol: Без лошо го казвам, просто наистина, поне за мен няма общо като атмосфера и усещане. Песента не набляга толкова на grittiness-а, просто има такова усещане сякаш четеш исторически роман, докато Абъркромби, при все че ми харесва, си е баш пълп като естетика и герои. Реално не знам дали щеше да ми хареса толкова трилогията, ако го нямаше Глокта.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Sat Apr 20, 2013 2:12 pm

Графичната новела доста разклати образите, които си бях създал за героите. Особено за Глокта и Логън....да не говорим за Северард... Иначе много готино четиво. Супер много му се зарадвах :3

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Apr 22, 2013 2:17 pm

На мен също не ми съответстват образите, но явно авторът така си ги представя, защото и по доста корици и пр. съм ги виждал.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Sun Aug 18, 2013 11:24 am

Свърших Герои, допадна ми като сюжет и допринесе за представите ми за света на Абъркомби. :lol: Срещнах се с нови или неразвити в предишните книги герои - Гушата, Калдер и Бремър, както и с Тръпката и Дау Черния. Да можеше и Логън да изкочи от някъде ... И как се казва тя последно - Монцаро или Монцкаро ... Да се бяхте разбрали за това?

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Wed Aug 21, 2013 6:05 pm

Герои беше самостоятелна, нали? Щото всичко съм забравил от първата трилогия :D
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
yotoland
Farmer
Posts: 65
Joined: Wed Oct 31, 2012 12:09 am

Post by yotoland » Thu Aug 22, 2013 1:06 am

Да, самостоятелна е, макар все още да не съм я чел и не мога да кажа до каква степен. Познавам хора, които са чели Монца преди Първият закон (аз бих препоръчал обратното) и пак им е харесала, от което съдя, че и тази ще е достатъчно самостоятелна. Все пак със сигурност има връзка и в хода на книгата ще си припомниш необходимото :)

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Sep 09, 2013 1:40 am

Герои не мога да кажа, че е тъпа книга, но ми върви много бавно. Егати романа. Някакви северняци и някакви южняци се бият без никаква логика на един хълм. Няма драми и интриги и грам, ама ГРАМ фентъзи (на страница 250 съм). И се прокрадват някакви мотиви за безсмислената война от типа на "На западния фронт нищо ново", "Параграф 22" и "Вечната война". Слабо за сега, а вече 2 седмици я чата, а ми я дадоха готините хора от Колибри за ревю на сайта и трябва да драсна нещо. Дано се стегнат нещата нататък и не са неоправдани позитивните ревюта из нета.
п.п
А аз май се прецаках, че не прочетох Монца и то напук на "Бард", чието издание е пълна подигравка сравнено с работата на Колибри.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Sep 13, 2013 5:49 pm

Аз пък съм на другия полюс, не мога да се откъсна, може би защото много харесвам военно фентъзи :lol:

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Sep 13, 2013 6:50 pm

Бях я оставил за малко и като я подхванах пак, този път знаейки какво чета, върви доста по-добре. Бе яка е книгата.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Nameless_onee
Scholar
Posts: 133
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:18 pm

Post by Nameless_onee » Fri Sep 13, 2013 7:46 pm

на мен друго ми е чудно, жалко само че нямам първата книга на закона под ръка. Много бих искал да проверя описанието на Калдер когато се появява при първата среща между Баяз и Деветопръстият в севера. Понеже имам спомен за доста по-различно описание, а такива несъответствия, меко казано, ме дразнят
Фанатизма е другата страна на ограничението

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Sat Sep 14, 2013 2:42 pm

Ми, на мен и на двете места ми остана впечатлението, че е леко мършав за северняк, по-слаб от другите - това май му е ключовата характеристика. А дори и да има несъответствия, между двете книги има две съществени разлики - доста години, които са изминали (Калдър е доста поодъртял), и различни гледни точки на описанията - в първата книга единствените му описания идват от Логън, който не му е голям фен; не че в Герои са му фенове повечето, но...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Mon Sep 16, 2013 12:51 pm

Хайде, понеже само чета хубави отзиви за този автор, някой да ми направи кратък гайд от коя книга да почна. Чисто хронологично. Чух, че Монца била първата от поредицата, но не знам дали е от същият свят или изобщо.. абе сещате се :mrgreen:
I believe there's another world waiting for us Sixsmith. A better world. And I'll be waiting for you there

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Mon Sep 16, 2013 1:00 pm

Razaelski wrote:Хайде, понеже само чета хубави отзиви за този автор, някой да ми направи кратък гайд от коя книга да почна. Чисто хронологично. Чух, че Монца била първата от поредицата, но не знам дали е от същият свят или изобщо.. абе сещате се :mrgreen:
Не, първа е трилогията Първият закон, след това е Монца, след това Герои. В този ред е препоръчително да се четат, защото има спойлери в по-късно развиващите се книги. :wink:
Last edited by Devoted of Slaanesh on Mon Sep 16, 2013 8:15 pm, edited 1 time in total.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 14 guests