Chung Kuo

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 10, 2011 9:43 pm

Бате, пичът я ИЗТЪРБУШИ. С БУТАЛО! Goodkind aint got no shit on this guy.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Mar 07, 2011 12:41 am

Първата почва като шибаната Малка Къща в прерията. Дано да се пооправи нататък.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Mar 09, 2011 3:23 pm

Слаба. Човека е успял да събере в един лист всичко което харесвам за Чунг Куо и се е постарал да не включи нищо от него в тази книга.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Wed Mar 09, 2011 7:56 pm

Аз пък вече я поръчах. Явно ще се купува тази поредица. Това ми е мечтата от 2004 година, когато в Созопол попаднах на някаква сергия за намалени книги на първите части на български.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun Oct 02, 2011 1:16 am

Бих искал да чуя вашето мнение за вече издадените книги от поредицата - разгледах bookdepository, но всички наличности бяха изчерпани и ме пренасочиха към друг сайт за книги AbeBooks или нещо от сорта... Относно този сайт някакви коментари?

Благодаря ви предварително.

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Sun Oct 02, 2011 12:41 pm

По-добре изчакай разширената версия. Но пък ако бързаш и/или искаш да си ги вземеш евтино, AbeBooks е добър вариант. Поръчвал съм два пъти оттам и книгите пристигнаха благополучно. Имай предвид обаче следното: първо, и в двата случая имаше забавяне от около седмица след посочения срок. И второ, съм крайно недоволен от агенцията, която движи пратките в България - "Еконт Експрес". Първия път не намерили никого у нас и оставили пакета върху пощенската кутия, а втория път нито ми донесоха пратката, нито ме уведомиха, та чак като отидох да проверя в офиса им, разбрах, че е дошла.
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Oct 02, 2011 2:01 pm

Аз съм поръчвал няколко пъти от abebooks и доставките идваха нормално по пощата, а не по куриери, плюс това доста по-бързо от посочения срок. Но то вероятно зависи от коя от стотиците фирми продавачи там поръчваш, те си имат различни методи за доставка.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sun Oct 02, 2011 10:06 pm

Благодаря ви за коментарите - май ще изчакам разширената версия, всичките 20 книги :)

Тъкмо намерих първата (ако не се лъжа) в Амазона на прилична цена. Тъй като едва ли тези книги ще бъдат издадени отново у нас, ще си ги купувам в оригинал :)

Поздрави

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Sun Oct 02, 2011 10:33 pm

Щом си бил на сайта на Амазон, предполагам си разбрал, че и втората излиза скоро - в началото на ноември - http://www.amazon.co.uk/gp/product/1848 ... ss_product[/url]
Daylight on Iron Mountain
Първата книга много ми хареса - атмосферата ми напомняше на Fallout - без радиация :D
По късно прочетох и The Passage на Justin Cronin - пак подобен постапокалиптичен сетинг.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Fri May 10, 2013 11:02 pm

Онзи ден си направих закъснял подарък за РД-то ми - първите две книги от поредицата и то на доста добра цена от bookdepository.co.uk и съм много доволен - би трябвало да дойдат сравнително бързо :) Малко по малко ще ги прибирам една по една, че 20 книги се издават дълго...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 10, 2013 11:37 pm

Вбесяващо ми е, че само първите две излязоха на хардкавъри на нормални цени, а нататък са пейпърбек.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Sat May 11, 2013 1:18 am

Докато се ровех из разни сайтове, за да видя откъде най-евтино ще ми излезе, попаднах на някакви изчерпани издания на първите две в луксозни hardcover-и, но бяха на безбожни цени и май само те останаха - други от поредицата не съм забелязал.

Преди години, докато псувах Прозорец, че издадоха само първите 4 книги, си помечтах малко за времето когато ще си взема всички от поредицата и ето, че това време дойде :)

Колкото и години да отнеме - сега поне имам варианти за намирането им и няма да разчитам на някакво БГ издателство да се натуткат с преводите и разпространението им...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat May 11, 2013 3:46 am

Да, луксозните хардкавъри са за УК изданията.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Post by TheGrimReaper » Wed May 15, 2013 4:56 pm

Вече са изпратени и това ме изпълва с радост :)

Сега само остава да попаднат в ръчичките ми и да се отдам на четене - а може и да се направя на мазохист и да събера всички части, чак тогава да започна да ги чета :)

Но съм щастлив де - от доста години се надявах да ги намеря и да си ги довърша...

Поздрави

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Fri May 17, 2013 7:01 pm

Първите две книги са прикуъл на предишното издание.
От третата нататък нещата влизат в познатите води.

Номерът на Амазон с това, че само първите две ги издадоха в нормален хардкавър на нормална цена от около 10 лири не беше красив.
На третата направих предварителна поръчка пак в хардкавър - но когато я получих видях че са изпратили пейпърбак - вярно в същия формат като предишните и със същото оформление, но без твърди корици и обложка.
Смятах да се разправям, но се отказах.

Засега съм забуксувал на четвъртата, от която прочетох половината и я оставих временно.

Дано и сега да не се повтори българската история с Прозорец - този път глобално. Прави ми впечатление, че сроковете за издаване, както бяха обявени първоначално не се спазват - вече трябваше почти да са издали цялата поредица.
"The vulgar think the God by analogy to man and so worship Him in the form of the Gods. The learned think the God by analogy to principles and so worship Him in the form of Love or Truth. But the wise think the God not at all. They know that thought, which is finite, can only do violence to the God, who is infinite. It is enough, they say, that the God thinks them."

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 69 guests