Издателства занимаващи се с фантастика и фентъзи

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
xxttxx
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Tue Jan 06, 2009 10:44 pm
Location: Varna

Издателства занимаващи се с фантастика и фентъзи

Post by xxttxx » Mon Mar 01, 2010 11:09 pm

Пускам тази тема с цел да се съберат на едно място имената на всички издателства в България които се занимават с публикуването на фантастика и фентъзи и всичките им поджанрове.Най ме интересува информация за присъствието им в онлайн пространството ни,където аз лично не намирам сайтове на повече от две три книгоиздателсва като Бард и Инфодар,всичко друго е онлайн магазини за книги от гореспоменатите две издателсва и много други който са "загинали" в 20 годишната борба с родния пазар за книги ,но са оставили издадени книги от тези жанрове и сега ги продават втора и трета ръка.
Стига съм писъл че се сбърках, та ако ме разбрахте моля помогнете на мен и на други като мен в бъдеще които ще се омотат.Модераторът ако ме разбра :) и ако желае може да сложи по подходящо име на темата.
Със здраве и честита Баба Марта на всикчи :) .

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Mon Mar 01, 2010 11:35 pm

Ако може да разширя въпроса: бихте ли препоръчали издателства, занимаващи се с българска фантастика и фентъзи? Имам впредвид склонни да издават местни автори...
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 02, 2010 1:56 am

Аргус, Тера Фантастика, може би и Квазар все още. Човешката библиотека, ма те не са баш издателство и там процесите са странни и алтернативни.

Всяко от първите три обаче ще ти поиска пари, за да те издаде, освен ако не им спечелиш някой от конкурсите.
And you can't dance with a devil on your back...

dracobg
Commoner
Posts: 44
Joined: Mon Jan 11, 2010 4:19 pm

Post by dracobg » Fri Apr 23, 2010 7:05 am

"Весела Люцканова", "Сиела", "Абагар", "Дамян Янков", "Колибри", "Лира принт", "Литера Прима". Има и още няколко, но те не са редовни в изданията. Има и още много, които от години не са издавали нещо ново.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 59 guests