Warhammer 40 000

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Warhammer 40 000

Post by Roland » Sat Feb 20, 2010 3:20 am

Знам, че тук има достатъчно фенове, за да пуснем тема, пък дори и да не се задръсти от постове :)

Конкретно я пускам, защото изпаднах в поредния си краткотраен пристъп да се запозная с тая вселена и ми стана интересно от къде е най-добре да започна. Подозирам, че ще е с Eisenhorn, защото Horus Heresy книгите, доколкото разбирам, са някакво юнивърс шатъринг събитие, за което всеки знае в нормалната времева линия, пък аз не обичам да чета такива прикуели без да съм наясно с импакта им. Та ме вълнува коя книга/кой автор дава най-богата картина на вселената (аз нищичко не знам за нея почти) И СЪЩЕВРЕМЕННО е наистина качествен като литература. Щото хакчета не ми се четат.
And you can't dance with a devil on your back...

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Sat Feb 20, 2010 10:11 am

Eisenhorn е най-доброто, Хересито е нечетивна в сравнение.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6919
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Feb 20, 2010 12:23 pm

Eisenhorn omnibus
Ravenor omnibus

+ другите неща на Дан Абнет

Ciaphas Cain: Hero of the Imperium - Sandy Mitchell -- с доста приятно чувство за хумор. Сега излезе и втори омнибус.

Термита се кефи на Space Wolves нещата. Ultramarines омнибуса става, но там първата книга е най-добра.

Сега преиздават Инквизиторската трилогия на Иън Уотсън, която също е доста хвалена.

Horus Heresy-то е много добро, поне в началото си, но го има проблема, че се пише от различни автори.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Feb 20, 2010 3:01 pm

Всъщност да, всичко на Дан Абнет, а и другите неща, които Ян каза :) Инквизиторските книги дават доста добра представа за цялото общество, всички раси и всички прослойки, защото инквизиторите по задължение се бутат навсякъде. Space Wolves дават много добра картина на военно общество, дух, заедност и т.н., като си имат и социалните аспекти де. А ми се върти из главата, че съм чел и нещо друго много хубаво, дори може би не на Дан Абнет, ама в момента са ми много неясни спомените за това какво точно беше, та ако се сетя, ще драсна пак.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Feb 26, 2010 3:57 am

Към средата на Xenos съм (първата за Айзенхорн) и към момента се кефа адски много. По никакъв начин не отстъпва на минимум средното ниво на книгите за Майлс примерно. А вселената обещава да е ужасно яка.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Fri Feb 26, 2010 10:11 am

Мда, Дан Абнет е правилното начало за зарибяване по 40к. От това което съм чел до момента, горе-долу бих извадил такъв списък за начално запознаване с вселената:
Първите 2 Айзенхорн-а (Xenos и Maleus) и първият Ravenor за навлизане в социалната среда на Империума.
Първият омнибус от серията Gaunt's Ghosts за военната масовка.
Titanicus за културата на техносвещениците като цяло (и очевидните им комплекси на тема размер в частност)
Първите 2 Space Wolf-а на Уилям Кинг (Space Wolf, Ragnar's Claw) и първите 2 от Ultramarines омнибуса дават прилична представа за Space Marines и за основните гадове, с които Империума се мачка.

@Рол: по принцип книгите на Абнет са на високо ниво ;) А вселената си е кефеща отвсякъде.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 27, 2010 1:55 am

Space Wolf хич не ме блазни с рекламата си в стил "Конан в космоса", а като гледам основният недостатък на Ultramarines, който повечето ревюта изтъкват, са картонените герои и прекаляването с "и с един удар утрепа стотици" изхвълянията. Което подозирам, че ще ми е проблем.

Рекох да рискувам по-натам с Grey Knights на Ben Counter. Някакви отзиви за тоя пич? Въпросният омнибус е най-продаваният в Амазон, изпреварва даже Eisenhorn. Същевременно обаче за другата му серия - The Soul Drinkers - има супер негативни отзиви. Някой тук чел ли е нещо негово?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Feb 27, 2010 2:17 am

Aaaaaaa! "Grey Knights"... е как успях да ги забравя - или пък не съм ги забравил, ама съм се бил заблудил, че са част от инквизиторската поредица на Абнет :) Захапвай смело!
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Mar 02, 2010 10:38 am

За Ultramarines картонените герои идват от самата концепция на chapter-а - чест, достойнство, дисциплина, твърдо спазване на Кодекса, такива работи. Аз ги давам по-скоро като entry point за space marines частта от вселената, самите книги са средна работа (първата е по-интересна, втората поне има зерг.... а тираниди), а третата ми се видя доооста зле.
Space Wolf не е точно Конан в космоса, макар че има и такива моменти. Лично на мен поредицата доста ми хареса. Писах че е добра за навлизане във вселената, защото започва с главен герой, който няма никаква идея за Империума и никаква представа за нищо извън собственото му племе, така че околната ситуация се обяснява като за незапознати.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 07, 2010 5:46 pm

Изчетох Xenos и разказа след него. Доста съм доволен. Историята е елементарна и героите са от черно-бял картон, обаче уърлдбилдингът и атмосферата са убийствени. Специално описанието на извънземните към края беше убийствено. Като цяло чудесна военна фантастика и с голям кеф продължавам към втора книга.

Разказът обаче ме издразни. Беше безумно предвидим буквално от самото начало и поне при мен фейлна в постигането на емоционален импакт, което явно целеше. Но то пък не може винаги :)
And you can't dance with a devil on your back...

Moro
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Fri Mar 26, 2010 10:40 pm

Post by Moro » Fri Mar 26, 2010 10:44 pm

има ли някакъв шанс тези книги да се появят на български?

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Mar 29, 2010 3:06 pm

Ян да каже дали е чувал нещо от издателствата, но мен лично доста ме съмнява. У нас вселената не е много популярна и тепърва ще трябва да се рекламира, а и предполагам Black Library ще искат сериозни суми. Освен това си мисля, че преводът ще е твърде труден.
Elves dig rocket launchers.

Makedonski
Smallfolk
Posts: 2
Joined: Sun Apr 11, 2010 3:40 pm

Post by Makedonski » Sun Apr 11, 2010 3:52 pm

Регистрирах се тук специално за тази тема.

И хора да си кажа...лечко ме стреснахте. От около месец усилено се интересувам /по-точно запленен/ от Warhammer 40k вселената. Досега подобна мания само по Halo/AvP сагите съм имал.
Описал съм впечатлението си в личното блогче http://damusenevidi.blogspot.com/2010/04/blog-post.html

Но книгите, както разбирам първо се оказват много, много, второ...недостъпни на български. А съгласете се, че терминологията/имената/събитията далеч няма да бъдат разбрани дори и с високо ниво на английски.

Книгите са около 50, все вносни и на цени над 40 лева. /Видях за фентъзи Warhammera, книга струваща невероятните 300 лева/

http://import.book.store.bg/search?p=s& ... 00&sin=101

Така или иначе, ще се радвам, ако ми посочите къде има поне основните сюжетни нишки на войната на Империума с еретиците, хсеносите и др. гадини.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Apr 11, 2010 5:36 pm

Ъм, не, всъщност терминологията е доста лесна дори със средно ниво английски, понеже де факто не означава нищо, а са просто произволни латински звучащи думи. Това все пак е борд гейм свят.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Apr 11, 2010 6:23 pm

Makedonski - eдин съвет - не се набувай да си взимаш книгите на английски чрез българския сайт от линка ти - цените са в пъти по-високи , отколкото ако ги поръчаш направо от bookdepository.com .
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests