Нора Робъртс...ъъъ, сериозно

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Jan 15, 2010 1:13 pm

То темата беше за Нора Робъртс...

Все пак става въпрос за сравнително безмозъчни екшън-трилъри. Не помня какъв е бил шрифта, предполагам стандартния за Бард, но като цяло четенето на подобни неща не изисква задълбочаване и размисли.
Достатъчно е историята да е зарибяваща и динамична, за да минавам с такава скорост.

Това преди години де, сега нито ми се четат подобни книги, нито мисля, че ще стигна подобни темпове.

А тоалетната е перфектно място за четене. :mrgreen:
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Fri Jan 15, 2010 2:36 pm

книгите са много хубави и четивни, доста тинейджърско е да се оправдаваш, че са ти харесали понеже мислиш, че готините пичове не четат такива елементарни неща. просто споменавам :)

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri Jan 15, 2010 2:46 pm

JaimeLannister wrote:500 страници за 5 часа = 100 страници за 60 минути = 60 секудни на страница ? (едъв шрифт ще да е било), равно на- по дяволите ти до тоалетна не ходиш ли? :П

Под 60 секунди на страница е.
Само аз ли прочитам скромнит 40-50 страници за час, формат тип ИСФ?
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Jan 15, 2010 3:04 pm

Не само ти, спокойно. Особено ако книгата е хубава, а не само дъвка.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Fri Jan 15, 2010 3:28 pm

ysn, не се оправдавам въобще.

Включването ми беше по-скоро по отношение на скоростта на четене при такъв тип книги и по принцип говорех за трилъри като цяло, Нора Робъртс не съм чел.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Fri Jan 15, 2010 4:01 pm

Dante wrote:Само аз ли прочитам скромнит 40-50 страници за час, формат тип ИСФ?
Незнам, защо всички толкова много се впрягат кой по-колко страници чете за час, или по колко книги на ден. И аз чета много бавно, малко по-дребен шрифт от ИСФ-то - 30стр на час. Ама изобщо не ми дреме. Не се състезавам с никой. Предпочитам да си четкам по-бавно и да мога се докосна до книгата и сърцето ѝ, а не да я врътна за отрицателно време и нищо да не вдяна от нея, ама да се хваля че съм я чел нали. Казах го защото познавам такива хора. Знам, че има и хора, които четат изключително бързо и пак са вникнали в книгата, но аз не съм един от тях. Важно е да четеш, защото ти харесва по някакъв начин този вид дейност. Другите издребнявания ги оставете настрани.

Относно Нора Робъртс, нищо не знам за нея и книгите ѝ. Сега на скоро излезнаха някакви мини-сериали по нейни романтични - съдейки по постерите на сериалите бих казал арлекино-романтични - романи, ама това не е за моята уста. :mrgreen: А и вчера в Ciela видях една тумба нейни книги на английски и бяха 2-3 пъти повече от тези на Тери Пратчет (казвам го защото бяха секция до секция и си направих това сравнение). Така че, ако питате мен може да считате целия ми пост за СПАМ :panda:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Wed Jan 20, 2010 9:46 pm

Trip wrote:...
:lol:
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Untitled
Commoner
Posts: 48
Joined: Thu Sep 18, 2008 9:00 pm

Post by Untitled » Mon May 03, 2010 8:22 pm

In the garden може да се води за фентъзи... но е по-скоро бозава трилогия с призрак в нея. Имаше един забавен момент когато призрака облада една от героините, докато тя правеше секс, но май това беше само за да може книгата да се уплътни с около 20-тина страници. "Полунощ в стаята на тайните" май беше по-поносима, ама... абе, евала на библиотеките.
''За мен това малко момченце, застанало пред бронзовия кораб на пустинята , постепенно започва да се превръща в символ на човека, изправен пред монголоидните очи на вечността. Зад тях, безнадевдна и безкрайна, се сивееше вълнообразната пустиня. Възможно е и ние с вас да сме там някъде!...Не настоявам!''

User avatar
Елица
Sorcerer
Posts: 385
Joined: Wed Jul 12, 2006 12:53 pm
Location: на работа

Post by Елица » Tue May 04, 2010 10:32 am

The Circle не беше лоша поредица (в сми, четивна е и става за убиване на време и разтоварване на мозъка от тежки грижи), но за фентъзи фен не е много добър избор - все пак си е любовен роман с фентъзи елементи и то доста рехави, както някой вече писа.

За скороста на четене - аз съм от бързочетящите твари и често съжалявам за това, защото редовно оставам без книга за четене. Напоследък колкото и да обичам книжното тяло чета на компа точно поради тази причина. (а компа просто няма как да се занесе в тоалетната, което си е жалко, явно ми трябва лаптоп :lol: )

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Fri Jun 04, 2010 2:52 pm

Тъкмо приключих кримито "Полунощ в смъртта" на въпросната мацка.
Останах изключително разочарована. Хич не я биваше книгата, въпреки че почна доста обещаващо. Ако разбираше от тоя тип литература можеше да извлече адски много от тоя сюжет, а то цялото четиво се оказа направо... претупано. Особено края. :?

А с фентъзито и любовните романчета се справя толкоз по-добре... :?

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 82 guests