The Official Fables Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 21, 2007 11:19 am

Аз пък чета четвъртото TPB на Fable-ите на Уилингъм и става все по-здраво. Ебаси яката поредица. :mrgreen:
Започва малко слабо с първото TPB - криминалната история нещо не ме израдва - ама с всеки следващ пейпърбек качеството става по-хубаво.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Sep 21, 2007 10:42 pm

Съгласен за Fables, и на мен ми е любима поредица. Валери, първото ТПБ може и да е по-слабо като история, но пък съжалявам, че не задържаха художника му Ian Medina - неговата Снежанка е :blush: :heart: Но и Mark Buckingham ми допада, де. А по-нататък историята става все по-добра.

Щом харесваш Fables, чел ли си Fables 1001 Nights of Snowfall - страхотен прикуъл, в който се разказва за живота на някои основни персонажи преди да ги нападнат лошите и да ги принудят да избягат в Ню Йорк. Различни художници за всяка отделна приказка на Снежанка. Силно препоръчително за почитатели на Fables.
Last edited by passer-by on Thu Sep 27, 2007 10:54 am, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 21, 2007 11:16 pm

Fables 1001 Nights of Snowfall за съжаление го нямам все още, но и до него ще стигна. 8-) Скоро надявам се. То 1001-та нощи май спечелиха Eisner Award-a тази година за най-добра антология, а доколкото си спомням и една от историите включена вътре е взела за short story. :yay:

Мисля като свърша и 5-тото TBC на Fables (само до там ги имам засега :cry: ) да почна Astro City-тата. Там поне ги имам всичките и ако са поне в малка част толкова хубави колкото чета из нета ще е супер.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Dec 04, 2007 12:02 pm

А аз почнах Fables. Доста симпатично, но засега съм наникъде, та нямам по-сериозно мнение.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Dec 06, 2007 9:50 am

Изчетох първия том на Fables. Доста зарибяващо, макар че се надявам нататък да има повече взаимоотношения между героите, щото за момента бяха само двама реално развити. Кефи ме и езикът, на който са написани диалозите, много е жив. НЕ МЕ кефи, че май тоя художник, дето рисува първи том, повече го няма нататък в поредицата :( А рисува такава разкошна Снежанка...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Dec 06, 2007 9:59 am

Снежанката наистина е доста готино нарисувана там. И щом ти е харесало първото тпб нататък ще се влюбиш в поредицата според мен. За мен то е най-слабото. Нататък историята и света стават все по-интересни и разкошни. :lol:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Dec 07, 2007 10:26 am

Roland wrote:Изчетох първия том на Fables. Доста зарибяващо, макар че се надявам нататък да има повече взаимоотношения между героите, щото за момента бяха само двама реално развити. Кефи ме и езикът, на който са написани диалозите, много е жив. НЕ МЕ кефи, че май тоя художник, дето рисува първи том, повече го няма нататък в поредицата :( А рисува такава разкошна Снежанка...
:yay: :yay: :yay:

Бъди спокоен, нататък има и повече взаимоотношения между героите, и по-развити сюжетни линии.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Dec 08, 2007 10:21 am

Хм звучи доста интересно.

Аз пък дочетох четвъртото томче на Фейбълите и съм размазан просто. Поредицата става все по-добра. :shock: Някак си на нейния фон Ултимейт Ф4 който чета паралелно (въпреки че е доста свеж и приятен) бледнее определено. :?

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sat Dec 08, 2007 10:32 am

DELgado wrote:Аз пък дочетох четвъртото томче на Фейбълите и съм размазан просто. Поредицата става все по-добра. :shock: Някак си на нейния фон Ултимейт Ф4 който чета паралелно (въпреки че е доста свеж и приятен) бледнее определено. :?
Еее, ти пък :) . Бива ли да сравняваш Марвъл (и то light Марвъл) с едно от най-добрите неща на Въртиго (и едно от малкото, които макар да нямат планиран край - нещо рядко за Въртиго - поддържат високото ниво след повече от 60 епизода :thumbsup: :yay: ).
Иначе Ultimate FF е свеж, да. И някои сценаристи като Уорън Елис дават чисто "научни" и за мен интересни обяснения на свръхспособностите на героите - нещо, което не съм срещал в поредицата от Земя-616 (т.е. класическата Марвъл вселена :wink: ). Освен това именно при тях се появяват за пръв път Марвъл зомбитата - измислени от Марк Милар в третия хардкавър, #21-32.

Но Fables според мен е на несравнимо по-високо ниво от което и да е заглавие на Марвъл - имам предвид поредици като цяло, не отделни добри стори-аркове, които неизбежно ще се срещнат спрямо няколкостотин епизода. Единственото изключение в Марвъл вселената, което бих поставил на много високо ниво, е трилогията написана от Джим Кругър по сюжет на Алекс Рос - Earth X/Universe X/Paradise X, която за мен е "Илиада" и "Одисея" на Марвъл героите. Мащабно, блестящо, епично, великолепно произведение.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Dec 18, 2007 11:20 am

Гаро успя да ме позапали по Батман-а, та грубичко си набелязах 4-5 неща по бързата процедура за близкото бъдеще, но първо ще тествам Хелоуина, разбира се. Hush, Helloween, Dark Victory, Year One + Dark Knight Returns май се водят задължителните стендалоунки, всичките имат Айзнер по един или друг начин...

На 4ти волюм на Fables съм и съм просто размазан. Едно на ръка, че Last Castle е един от най-добрите one shots EVER, второто е, че вече историята просто КЕФИ....Момента в който си зарибен нещо го усещаш, когато започнат да те кефят иконките на номерата на страниците...Едно на ръка, че основната история си РУТИ, дотук не е имало една тъпа стендалоунка. А на всичкото отгоре ХИЧ не е грозно...Въобще лудница:).

Почнах 100 Bullets - на средата на второто тпб не е особено впечатляващо, артът специално е доста голяма дупка. Откъм историята на 8-9 брой се почна стабилно повтаряне на цели ситуации...Дано стане по-добре. Да не говорим, че целият "уличен жаргон" е реалистичен, но и изключително дразнещ за четене.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Dec 18, 2007 9:49 pm

Прочетох всичко излязло от третия волюм на X-Factor -- страшно добра история и в повечето случаи ужасен арт. В момента обаче тече кросоувъра Messiah CompleX, та ще трябва да почакам още поне два месеца до следващия брой.

Подкарах Fables и в момента съм на 42 брой (демек началото на 7 -ми том). Страшно кефи и определено ще се купува в едни по-добри времена.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 19, 2007 9:24 am

Аз изчетох втория том на Fables (който акчуъли ми се видя по-слаб от първия) и сега чета третия. Определено ме радва доста, май И това ще се пазарува. The horror...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Dec 19, 2007 11:41 am

За мен Фейбълс започва наистина след първите две ТПБ-та, които хич не ме грабнаха чак толкова и признавам, че си я купих заради отзивите на Ицо и Валери и заради идеята по принцип...При което от трети натам просто си е** м****та....

Аз съм на 6то ТПБ на 100 Bullets и ако нещата не се променят пак мисля да я зарежа, то до такава степен да няма никакво сюжетно отплепяне....

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Dec 20, 2007 3:46 pm

Прочетох всичко излязло от Fables до момента (68 броя). Страшно съм доволен и нямам търпение за края на Януари, когато ще излезе последната част на The Good Prince арка. Сега мисля да захвана прикуела 1001 of Snowfall, а после вероятно малко Jack of Fables (засега има излезли 17 броя). Определено ще се купуват ТПБ-та.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6923
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Dec 21, 2007 2:38 am

Обещаната изненадка

Jack е активен само до 10-ти брой, понеже въпреки 4 гиги, които имам като квота на машината явно няма достатъчно място :( . Сега обмислям някакъв вариант къде да приютя останалите 7 броя.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests