The Official Fables Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Nov 25, 2009 6:56 am

Това с Малчо Джон най ме разрева. Не само то, де.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 25, 2009 7:51 am

Мен най-вече финалният плот-туист с Червената Шапчица и последната страница. А и цялата история е разкошна с тоя героичен ласт стенд.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Nov 26, 2009 5:29 am

Сега пак си спомних как тръгна The Last Castle.

Бой Блу споменава пред Снежанка, че за пореден път поредно заведение в Ню Йорк не го е взело да им свири, защото бил бяло момче и не го владеел блуса. Понеже за да свириш добре блус трябва много да си изстрадал. И той се поусмихва замислено-тъжно и разказва на Снежанка на какво е бил свидетел - до последно, по заповед на командира си.

А и това е даже само един пример, защото Бой Блу е бил ординарец на Беърскин в много предишни битки.

Този контраст всъщност е за мен едно от страхотните неща в тая поредица - гледаш едни такива симпатични миловидни персонажи от детските ти приказки и внезапно се оказва, че доста са живели, доста са видели и всякакви неща са вършили.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Nov 30, 2009 2:17 am

Карам доста бавно напред и съм леко разочарован с развитието на Червената шапчица. По-чисто и въздействащо ми се струва, че щеше да е, ако бяха оставили нещата както си бяха в уан-шота. Но ще видя де.

Кефи ме как говорят тримата катили обаче :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Dec 02, 2009 12:42 am

Изчетох и 4-тото тпб. Доста яко, макар че ми е малко кофти как трепе нон-стоп герои. Двубоят между Баба Яга и Фрау Тотенкиндер накрая обаче беше ЛЮТ, особено предвид това, че беше само имплайнат :)
And you can't dance with a devil on your back...

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sun Dec 06, 2009 6:14 pm

На 23 брой съм и нещо не съм в кой знае ква възхита. Тоя Бъкингам така и не се научи да рисува героите, така че да си приличат в два панела. Писна ми от криви физиономии. Особено Вълка най го отнася. Но кориците са прекрасни.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Dec 06, 2009 6:36 pm

Е то авторът на кориците (поне доскоро, де) беше Джеймс Джин, който взе "Айснър" за най-добър художник на корица пет поредни години. Не знам досега друг да го е постигал, без значение в коя категория.

А ако до 23-и брой още не те е грабнал комиксът, може би няма да му станеш фен.

Аз пък прочетох книгата Peter & Max и горещо я препоръчвам на феновете на поредицата.

Желателно е да се чете след Fables #50, а 8-страничният комикс в края й - след Fables #75.
passer-by wrote:За който още не знае - излиза на 7 октомври.

Слагам я тук, защото е от света на Fables.

http://www.dccomics.com/vertigo/comics/?cm=12538

Превюто е над 20 страници. :drool:

http://www.dccomics.com/media/excerpts/12538_x.pdf
passer-by wrote:Интервю на създателя на Fables Бил Уилингам за първия Fables Deluxe хардкавър и романа Peter and Max.

http://comicbookresources.com/?page=article&id=23139
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

thorn
Sorcerer
Posts: 488
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:45 am

Post by thorn » Sun Dec 06, 2009 6:45 pm

Е, аз ще го докарам докрая, пък ще видим. Последните на Жоао Руас корици също са страхотни: http://feral-kid.com

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Dec 06, 2009 7:31 pm

Мен доста ме радват и кориците на Jack of Fables на Брайън Болънд (художника на Batman: The Killing Joke).
Spoiler: show
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 18, 2013 6:13 pm

По едно време бях зарязал Фейбълите - след края на Войната срещу Противника в епизод 75 следващите сториаркове бяха доста по-слаби и безпосочни.

Напоследък обаче ситуацията се позакрепи на прилично добри нива. Не колкото първите примерно 40-50 епизода, които все още са недостижимо най-яките за мен, но все пак отново ми е приятно да чета комикса.

Предсказанието за вълчетата е интересно като сюжетна линия:

The first child will be a king,
The second child a pauper.
The third will do an evil thing.
The fourth will die to stop her.
The fifth will be a hero bold.
The sixth will judge the rest.
The seventh lives to ages old, and is by heaven blessed.



След последния голям сториарк Cubs in Toyland (епизоди 114-121) вече се знае кои са третото и четвъртото, а в епизоди 122-123 се знае кое е шестото (или седмото, тук все още има и двете възможности за него).


Липсва ми наблягането на класическите герои от приказките - в последните сториаркове Уилингам пише повече за свои персонажи като Мистър Дарк или вълчетата. Сега започващата история от епизод 125 със Снежанка и Кумчо Вълчо обаче ми връща надеждите по тая линия.

Впрочем Уилингам заяви в интервюта (тоест не е спойлър), че в тоя сториарк Кумчо Вълчо щял да умре. Не знам дали смъртта му наистина ще настъпи и ако да, дали ще е постоянна като на други двама персонажи засега (не казвам кои, че някои хора не са стигнали дотам), или ще се измъкне по някакъв вълшебен начин. При всяко положение интересът ми към Фейбълите трайно се завърна. :D


П.П. Хубаво е, че навремето бе създадена тази отделна тема - Fables са един от малкото комикси, по които се зарибяват и хора, които по принцип странят от тоя медиум и не биха влезли в общата. :)

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon Feb 18, 2013 6:51 pm

Впрочем аз онзи ден прочетох 50-ти брой :) Много са хубави тези комикси и поне за момента нивото върви само нагоре. И всички тбп-та имат толкова, ТОЛКОВА хубави корици....
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
comics_ross
Merchant
Posts: 91
Joined: Sat Jul 10, 2010 10:55 am

Post by comics_ross » Thu Feb 21, 2013 7:14 pm

Със сигурност най-любимата ми комикс поредица от последните 10 години. Наистина имаше сериозен спад в нивото. Особено кросоувъра с Jack of Fables.

Чета само ТРВ-тата и чакането до излизането на следващото леко намалява удоволствието. Не обичам да чета сканове, а купуването на индивидуалните комикси излиза супер скъпо за България, така че няма много алтернативи.

Cubs in Toyland беше изключително добро и съм супер обнадежден за бъдещето.

Огромна заслуга за общото впечатление от комикса разбира се има и Mark Buckingham. Това е линк към официалният форум на Fables:
http://www.clockworkstorybook.net/forum ... bd8642584d
И двамата с Bill Willingham пишат супер често в него.

Решил съм в даден момент да препрочета всичко започвайки от самото начало. За целта обаче трябва да имам достатъчно свободно време и да го направя примерно в рамките на 2 седмици, което няма как да се случи в обозримо бъдеще :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Fri Feb 22, 2013 9:32 am

Exclusive: New 'Fables' books are coming

I know a bunch of you are fans of Bill Willingham's Fables — and if not, you should be! — so I'm psyched to exclusively announce a couple books coming our way.

The first, Fables Encyclopedia, will be available as a deluxe hardcover and includes the dozens (hundreds?) of characters we've gotten to know in the modern fairy-tale series, "from Aladdin to Zephyr." Vertigo offers more details:


All the rich history that you¹ve forgotten about your favorite fairytale characters is eloquently retold by noted scholar Jess Nevins (The League of Extraordinary Gentlemen Companion). Each entry will include the characters' historical origin and Fables reinvention as well as first appearances and whimsical anecdotes from creator Bill Willingham and regular series artist Mark Buckingham. The book will feature a wraparound cover by Adam Hughes.



The second, Fairest in All the Land, is Willingham's first Fairest original graphic novel. As you may know, that ongoing series explores the lives of several ladies in the Fables universe, including Cinderella, Sleeping Beauty, Snow White and Rapunzel.

Here's what the publisher has to say about it:

Written by Willingham and narrated by the Magic Mirror, (the book) features short stories with a framing device (not unlike the storytelling conceit in Fables: 1001 Nights of Snowfall) illustrated by some the finest artists in comics, including Adam Hughes, Chrissie Zullo, Mark Chiarello, Karl Kerschl and more. The book will feature a wraparound cover by Adam Hughes.

Both of these titles go on sale this fall. (P.S. New to Fables? Start with the first trade, Fables Vol. 1: Legends in Exile. That's available in bookstores/comics shops or digitally via apps like ComiXology and DC Comics.)

http://www.usatoday.com/story/popcandy/ ... o/1935227/
(в линка има картинки на кориците)


:yo: :yo: :yo:



П.П. За незапознатите - поредицата Fairest да не се почва преди да сте изчели Fables докъм 75-и епизод, че иначе ще сте оспойлите мощно за някои подробности от войната (един приятел така се оспойли за самоличността на Противника например).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Feb 22, 2013 10:24 am

Баси то имало официална тема за Фейбълс, направо не мога да повярвам:))) Та, аз имайки почти всичко на света по темата (само без Werewolves of the Heartland i втората Cinderella) все още много се кефя на поредицата, въпреки спада на качеството от 13то ТПБ насам. Към днешна дата не съм прочел само Fairest Vol. 1 и "най-последното" издадена, а именно Fables Vol. 18, ама тези дни чакат ред:)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20294
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 22, 2013 10:34 am

Ха и аз тия дни зех да ги прочета най-сетне само дето 2, 3 и 4-ти том нейде съм запилял и нямам спомен да съм ги давал дори на някой... Не че не съм ги чел тях де - ония епичните на валката :D, та са от 5 натам ще наваксвам. :shock:
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot], Semrush [Bot] and 25 guests