Сексът във Фантастиката

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Сексът във Фантастиката

Post by B. Delvig » Mon Jun 14, 2004 3:15 pm

Седя наскоро и си чета 'Илиум' на Дан Симънс. И някъде между страница 390 и поредната чаша кафе ме споходи една мисъл....

В голямата част от СФ и Fantasy литература която съм прочел напълно липсват добре описани секс сцени!

Помислете, същите тези писатели които не се колебаят да проливат реки от кръв, да хвърлят безпомошните герои срещу ужасявщи и детайлни чудовища, изведнъж с викторианска свенливост се 'покриват' когато стане нужда да се описва какво става в палатката на Героя (след победата над армията от демони примерно) или в космическата капсула (в тези свободни два-три часа преди кацане)?

Споменах Симънс преди малко защото той е едно от изключенията които потвърждават правилото (?). Дан е истински майстор когато трябва да се защити реалността и човешкия фактор. И според мен това придава дълбочина, реализъм и оригиналност на вселената която създава.
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 14, 2004 4:33 pm

Имам едно сборниче "Няма нищо по-опасно от една амазонка" от една старап оредица тематични сборниченца. Там имаше доста смислени и сюжетни неща, които се водеха до едно еротична фантастика :) Особено ме грабна "Вертикален свят" на Робърт Силвърбърг.
And you can't dance with a devil on your back...

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Mon Jun 14, 2004 4:57 pm

Дельвиг, Дельвиг, Дельвиг...
Вземи наистина прочети нещо на Силвърбърг (изкллючая Лорд Валънтайн) и ще видиш секс на камари не, ами с тонове. Особено Вертикален свят е много добро произведение, дори и извън секса. Всъщност, убеди се сам.

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Mon Jun 14, 2004 5:01 pm

Roland of Gilead wrote:Имам едно сборниче "Няма нищо по-опасно от една амазонка" от една старап оредица тематични сборниченца. Там имаше доста смислени и сюжетни неща, които се водеха до едно еротична фантастика :) Особено ме грабна "Вертикален свят" на Робърт Силвърбърг.
Спомням си. Някой гений издател беше напускал един куп такива носещи гръмките имена 'Военна фантастика', 'Мъжка фант.' , 'Геройска фант.'
Измежду разказите се намираха и доста добри.

Но и това не е то. Аз съм чел страхотни описания на битки например. Да настръхнеш просто. Е ако вложат същата тази писателска енергия в едно друго.....А и във филмите също! Къде са филмите като стария Конан? (там с вещицата) А?

А Дилвиш! Благодаря за линка (точно се опитвах да измисля как ще е на английски). Епа чели сме и Силверберг. Гилгамеш си беше яко по..еротика. (Before the land is plowed, the goddess must be!) Но то се води 'алтернативна история'.
Last edited by B. Delvig on Mon Sep 18, 2006 10:56 pm, edited 2 times in total.
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jun 14, 2004 5:07 pm

Еми Калигула ве :р Ма не, иначе из тия сборничета имаше едно "Лица и маски". Вътре имаше един гениален разказ на Филип Дик. Изобщо, не съм чел прехвалените разкази на Шекли, сигурно ще наваксам сега лятото, обаче на Дик квото съм чел, е било винаги невероятно добро...
And you can't dance with a devil on your back...

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Mon Jun 14, 2004 5:21 pm

Хм, Рол, на Дик (Филип Дик, имам предвид), ако се разровиш в data.bg, имаше доста неща, и то на английски - ако не ти е уморително да четеш от монитор - дерзай!

А Дельвиг, то това хубаво, ама недей така - специално пък "Вертикален свят" няма нищо алтернативно! Нищо. Няма на какво да е алтернатива - че то, ако имаше период от земната история, подобен на описания, ние нямаше да правим нищо друго, освен да го връщаме! Щяхме да сме в перманентен Ренесанс, един вид (без шортите на ленти, де... ама може би с оръжията, все пак). И все пак, виж, разрови се из SFBG-то, специално за Силвърбърг. Това там "В групата", "Време на промени", "Тайнствата на Стената", та дори и "Зной в полунощ" - навсякъде има секс.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jun 14, 2004 5:37 pm

А пък във фентъзито Мартин ги описва. В "Песента". Дето сигурно никога няма да я допише:/
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Jun 14, 2004 5:49 pm

това ми напомня за култовата статия "сексът и фентъзито" в някой от старите броеве, настоящата тема, ми подсеща, че може да се сътвори и продължение :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11232
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jun 14, 2004 5:52 pm

А! Верно:))))) Идейката си я бива, мдааааааам:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
raff
Scholar
Posts: 107
Joined: Thu May 13, 2004 10:23 pm
Location: in my own universe

Post by raff » Mon Jun 14, 2004 9:25 pm

да, и на мен ми направи впечатление че секс сцените имат дефицит. не знам за нататък ама до сега (5 книга) на WOT няма нищо такова :D
иначе веднага се сещам за "Песента". Там наистина си имаше яко описани неща. Мартин си е свършил работата добре :wink:
All we have to decide is what to do with the time that is given to us

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Mon Jun 14, 2004 10:45 pm

raff, не искам да те разочаровам, но като се изключи един момент, в който Авиенда си обува чорапите, а също и няколко споменавания на бани, Бой Джордж си е спестил секса. Явно покрай всички тия Врни, Единствени, Правилни, Грешни, Криви и т.н. сили са започнали да се размножават чрез просто делене, знае ли ги човек...

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Mon Jun 14, 2004 11:07 pm

Затова пък Гудкайнд го наваксва за всичкото фентъзи на куп :cry: . А за НФ- имаше някаква книжка/или май бяха някаква поредица/ "Небесните господари"- не си спомням точно, ама имаше доста по въпроса там, май :oops:

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jun 15, 2004 12:06 am

"Небесните господари" беше много добро ... Така и не си намерих всичките книги. Автора май беше Джон Броснън и наистина имаше много секс. Това беше едно от нещата със които поредицата ме беше впечатлила :) :) :) ....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5259
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Jun 15, 2004 2:05 am

Мда, прави сте за "Небесните господари". Иначе и в "Tigana" на Г.Г. Кай има някои интересни секс сцени.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Tue Jun 15, 2004 8:50 am

Мен пък "Небесните господари" не ми направиха впечатление с "нежни ласки", какво да се прави...Виж, Дейвид Гемел има такива моменти, ама хич не съм сигурен, че са много...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests